English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > Olomoucká hala bude o víkendu plná házené

Olomoucká hala bude o víkendu plná házené 11.04.2013 14:58:55 - autor: , přečteno 1963x

Příznivci ženské a dívčí házené se mají o víkendu na co těšit. Od sobotního rána až po nedělní podvečer, bude sportovní hala DHK ZORA Olomouc hostit řadu zajímavých házenkářských měření, od zápasů těch nejmenších až po důležitá střetnutí dorostenek a obou družstev žen. Nejprve si uveďme úplný rozpis všech víkendových akcí, které se v hale uskuteční.

Sobota 13. dubna 2013:
09:00 hod. - mistrovský turnaj mini starší (DHK ZORA, S. Horka (hoši), S. Horka
(dívky), SK Vel. Bystřice
12:30 hod. - mistrovské utkání 1. ligy starších dorostenek: DHK ZORA - Slavia Praha
14:30 hod. - mistrovské utkání 1. Ligy žen: DHK ZORA „B" - Slavia Praha „B"
17:30 hod. - nadstavba interligy žen: DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec

Neděle 14. dubna 2013:
5. kolo turnaje Žákovské ligy starších žaček:
08:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - DHC Plzeň
09:20 hod.: HC Zlín „A" - HC Zlín „B"
10:10 hod.: DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc
11:00 hod.: DHC Plzeň - HC Zlín „A"
11:50 hod.: HC Zlín „B" - DHC Slavia Praha
12:40 hod.: DHK ZORA Olomouc - HC Zlín „A"
13:30 hod.: DHC Plzeň - HC Zlín „B"
14:20 hod.: HC Zlín „A" - DHC Slavia Praha
15:10 hod.: HC Zlín „B" - DHK ZORA Olomouc
16:00 hod.: DHC Slavia Praha - DHC Plzeň

17:30 hod.: mistrovské utkání 1. ligy mladších dorostenek: DHK ZORA - Tatran Bohunice

Nyní si v krátkosti přibližme jednotlivé akce.

Turnaj mini:
Turnaj se hraje v rámci soutěží Olomouckého krajského svazu házené, kdy se všechna družstva zúčastní v období od 13. 04. do 08. 06. 2013 celkem 8 turnajů, kde nejsou důležité výsledky utkání, ale hlavně to, aby se děti s házenou seznámily a přišli jí „na chuť".

1.liga starších dorostenek: DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha
Jedno z klíčových utkání celé soutěže. Současnou tabulku je třeba posuzovat vzhledem k nestejnému počtu odehraných zápasů zejména s přihlédnutím k tomu, jaké ztráty družstva na čele soutěže mají. Domácí celek v soutěži zatím ztratil čtyři body, prohrál na podzim právě v Praze se Slavií 25:29 a remizoval doma s Pískem a ve Zlíně. Slavia ztratila 6 bodů (porážky v Kobylisích a v Písku a remízy s Porubou a v Havl. Brodě), Plzeň má už ztrátu 8 bodů (dvakrát prohrála s našimi děvčaty, ve Zlíně a na Slavii) a devítibodovou ztrátu už nasbíral Zlín, s nimiž máme také lepší vzájemnou bilanci. Z uvedeného tedy vyplývá, že o titul si to rozdají právě oba sobotní soupeři.

V utkání se dá očekávat urputný boj, v obou družstvech je řada reprezentantek, v domácím celku by se měly prosadit zejména juniorské reprezentantky - brankařky Nováková a Zuzánková a hráčky Jansová, Trumpešová, Slováková a dor. reprezentantky Kratochvílová a V. Fryčáková. V družstvu Slavie jsou největšími oporami dorostenecké reprezentantky, brankařka Kristýna Neubergová a další hráčky dorostenecké reprezentace Kordovská, Chlupová, Franková, Roubalová, Pešková a další.

1.liga ženy DK ZORA Olomouc „B" - DHC Slavia Praha „B"
Také druhý souboj Hanaček se Slavistkami slibuje vyrovnaný boj, obě družstva patří k tomu nejlepšímu co v letošní sezoně v 1. lize konkuruje vedoucímu HC Plzeň. Olomoučanky jsou aktuálně na 4. místě, s tříbodovou ztrátou na svého soupeře, který je na druhé pozici. Obě družstva staví na hráčkách svých interligových družstev, ve výhodné pozici je proto tentokrát zejména Slavia, která může do utkání počítat se všemi hráčkami, které nejsou na interligové soupisce, protože Slavistky mají utkání nadstavby proti Mostu odloženo. V sestavě by se proto mohly objevit na příklad brankařka Kudláčková, nebo Eliška Jačková s Pokornou, všechno juniorské reprezentantky, které by jistě byly oporami týmu. Jinak nejlepšími střelkyněmi družstva Slavie jsou Palasová, Königová a Navrátilová. Olomoucké družstvo patrně nastoupí zejména se svými kmenovými hráčkami, z kádru inerlgy by se mohly objevit brankařka Zuzánková, Smékalová a Hofírková. V dobré formě hraje v současné době Martina Koppová, prosadit by se mohly také spojky Samcová a Macharáčková.

Nadstavba interligy DHK ZORA Olomouc - Házená Jindř. Hradec (informace v článku spolu s ostatními zápasy nadstavby)

1.liga mladší dorostenky: DHK ZORA Olomouc - Tatran Bohunice
Olomoucké mladší dorostenky kráčejí vstříc naplnění svého cíle, vyhrát moravskou skupinu 1. ligy a utkat se o titul s vítězem české skupiny, kterým bude pravděpodobně družstvo SVŠ Plzeň. Mladým Hanačkám zbývají do konce soutěže ještě tři utkání, v nichž musí uspět, mohou si dokonce dovolit jednu porážku, protože se svým největším konkurentem Zlínem mají lepší bilanci vzájemných utkání. Tou první zkouškou bude právě nedělní zápas s Bohunicemi. Soupeř sice nevzbuzuje nijak velkou hrůzu, je v současnosti na 7. místě s devítibodovým ziskem. V jarních odvetách ale zaznamenaly Bohunice dva výrazné úspěchy, když porazily v domácí hale silné Vel. Meziříčí a také výhra nad J.Hradcem má svou nespornou hodnotu. Zdaleka nejúspěšnější hráčkou týmu je Silvie Polášková, což neuniklo ani reprezentačnímu trenéru Salačovi, který ji nominoval do dorosteneckého výběru ČR.
Domácí družstvo se bude spoléhat na své dvě nejlepší kanonýrky Zimovou a Hurychovou, v posledních zápasech se k nim přidává i mladá Kašpárková, odchovankyně Žeravic a Natálie Durčáková. Věřme, že se Olomoucká děvčata posunou utkáním opět blíže svému cíli.

5. kolo turnaje Žákovské ligy
Mezi desítku nejlepších družstev České republiky starších žaček postoupila také pětice celků, které se zúčastní turnaje v Olomouci. Druhá pětice bude soupeřit, v sobotu v Havl. Brodě. V Olomouci uvidíme velké favority v družstvech HC Zlín „A" a Slavie Praha, mezi které by se chtěla protlačit i naše děvčata. V každém případě by chtěla z domácího turnaje postoupit do 6. kola, které už je na prahu postupu do samotného finálového turnaje o medaile. Do dalšího kola nepostoupí z každé skupiny pouze poslední celek, pro který ŽL skončí. Řada hráček, které v Olomouci uvidíme, už hrávají pravidelně v 1. lize mladších dorostenek, což je případ obou favorizovaných celků Zlína a Slavie Praha. Z družstva Zlín "A" to jsou zejména talentovaná brankařka, vysoká Jana Vašulková a dále např. Fuksová, Mizerová, Jagošová a další, v celku Slavie Praha pak brankařky Hořáková a Šindelářová a hráčky Vacková, Klégrová, Hrnčáková, Kovářová, Pešková. Z ostatních zúčastěných družstev žačky dorostenecké soutěže nehrají, najdeme zde však také řadu talentů, na příklad v družstvu Plzně Sedláková, Franzová, nebo Bušauerová, z béčka Zlína na příklad Baumbachová, Masarová, nebo Hanačíková. Oporami olomouckých trenérů Miloše Halouna a Jaroslava Soukupa budou jistě brankařky Ošlejšková s Paškovou a kanonýrky Žáčková, Řezníčková, nebo Konůpková.