English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorostenky deklasovaly Slavii Praha a s přestihem získaly titul mistra ČR

Starší dorostenky deklasovaly Slavii Praha a s přestihem získaly titul mistra ČR 13.04.2013 23:55:23 - autor: vasek, přečteno 1518x

DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha 30:19 (12:7)

Průběh utkání: 0:1, 4:1, 5:2, 5:4, 6:5, 11:5, 11:6, 12:7 - 12:8, 17:8, 17:10, 22:11, 23:14, 25:14, 28:15, 28:18, 30:19.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla             70 diváků              7 m hody: 4/1 - 3/2                        vyloučení: 2 - 0

Sestavy a branky:
Olomouc: Nováková, Zuzánková - Doleželová 1, Sovová 2, Fritschová, Jansová 6/1, Sklenářová 3, V. Fryčáková 3, Trumpešová 4, Hochvaldová 3, Slováková 3, Brandýsová 1, Kratochvílová 3, Palátová 1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Slavia Praha: Neubergová - Roubalová 2, Valentová, Líbalová 2, Hainzová 2, Nechvátalová 1, Chlupová 1, Franková 3, Konfrštová, Pešková 2, Kubišová 2/1, Kordovská 4/1.

Trenérka: Mgr. Martina PAPEŽOVÁ

Starší dorostenky ZORY Olomouc v sobotním odpoledni dokázaly porazit ve své hale svého největšího rivala o titul mistra České republiky - celek Slavie Praha a už tři kola před koncem je jasné, že se staly mistryněmi České republiky pro rok 2013. V posledních třech kolech je totiž jejich nejvážnější konkurenti Slavia Praha a HC Plzeň mohou maximálně bodově dotáhnout, s oběma však mají svěřenkyně trenéra Lubomíra Krejčíře mnohem lepší vzájemnou bilanci. Hanačky navíc ještě budou hrát dva zápasy, za dva týdny v Olomouci s posledním Sokolem Kobylisy a v posledním kole pojedou k utkání do Písku. Ani případné porážky v těchto dvou utkáních jim už ale titul nemohou vzít.

Před utkáním proti Slavii Olomoucké dorostenky celý týden poctivě makaly, pilovaly nejrůznější herní varianty a získávaly sebedůvěru před posledním krokem. Důsledná práce se vyplatila, i když v některých fázích přípravy nebyl trenér s výkonem a nutno připustit, že v některých případech i s přístupem některých děvčat, vždy stoprocentně spokojen. Úspěch se nerodil vždy bez problémů. Základní sestavu družstva sužovaly po většinu sezony velké zdravotní komplikace. Terezu Fryčákovou po operaci kolena snad na hřišti uvidíme alespoň v posledních dvou kolech. Po operaci ramene hraje často i přes bolest Jarmila Trumpešová a odvádí vskutku hrdinské výkony. Zlomený prst ruky další z opor Katky Slovákové těsně před rozhodujícími zápas snad netřeba ani komentovat.

Samotné utkání proti Slavii přineslo z obou stran výbornou házenou. V prvním poločase se obě družstva trochu oťukávala, zejména ze slavistických spojek ale šel hned z počátku velký respekt, když však brankařka Anička Nováková zlikvidovala řadu těžkých střel a doslova zamkla svou branku, jejich snaha a razance postupně slábla a naopak se začaly stále více prosazovat domácí hráčky. Ještě v 15. minutě vedlo domácí družstvo jen 6:5, během čtyř minut však prostřelilo pětkrát do té doby výbornou hostující brankařku Neubergovou a vytvořilo si uklidňující náskok.

Po změně stran zahrály zejména v prvních 15 minutách domácí děvčata svou asi nejkvalitnější čtvrthodinku celé sezony a navýšily své vedení už na jedenáctibrankový náskok (22:11). Ani při prakticky rozhodnutém stavu domácí družstvo nepolevilo v tlaku na soupeře a pět minut před koncem zvýšilo své vedení na rozdíl třinácti branek. V závěru Pražanky přece jen zkorigovaly výsledek utkání, konečný jedenáctibrankový rozdíl však dostatečně dokumentuje převahu vítězného celku.

Při hodnocení výsledku musíme začít jednoznačně u brankařky Anny Novákové. Jejich 26 úspěšných zákroků ukazuje na hodně vysoké procento úspěšnosti a byly základním kamenem k úspěšnému výsledku. Dalším ze základních pilířů hry družstva byla odpovědná obranná činnost děvčat, hodně toho zblokovaly hráčky na středu obrany Jansová, Trumpešová, Hochvaldová, nebo Slováková. Střelecky se nejvíc prosazovaly hráčky na spojkách, i když většina branek padla po jejich průnicích do obrany soupeře, úspěšně zakončených klasických střel ze střední vzdálenosti bychom moc nenapočítali. Z křídel se dařilo v prvním poločase víc Sklenářové, po změně stran to začalo do branky padat také Vendule Fryčákové. Všechny hráčky zaslouží pochvalu za přístup, vůli po vítězství a nasazení v průběhu celého utkání.

V družstvu hostí jsme mohli sledovat hned šestici dorosteneckých reprezentantek ČR v čele s brankařkou Neubergovou, dále pak Kordovskou, Peškovou, Fankovou, Chlupovou a Roubalovou. Nejproduktivnějšími a také nejnebezpečnějšími střelkyněmi byly Kordovská a Franková, shodou okolností obě ve Slavii hostují z družstva Kobylis.