English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Starší žačky ZORY postoupily v Žákovské lize

Starší žačky ZORY postoupily v Žákovské lize 15.04.2013 06:17:16 - autor: vasek, přečteno 2495x

V Olomoucké hale DHK ZORA se v neděli uskutečnila jedna ze dvou skupin 5. kola Žákovské ligy starších žaček. Naše družstvo skončilo v celkovém hodnocení na třetím místě za velkými favoritkami ze Zlína a Slavie Praha. Turnaj proběhl bez jediného rušivého vlivu, všechna utkání se odehrála ve stanovených časech. K vidění byla některá velmi kvalitní utkání, některá zase byla o něco slabší úrovně, jak už to na podobných turnajích bývá. Turnaji podle očekávání vévodilo A družstvo Zlína, které bez větších potíží vyhrálo všechna svá utkání, když nejvyrovnanější duel svedla s našim děvčaty, které se vypjaly k velmi dobrému výkonu. Druhá skončila Slavia Praha, která mimo jednoznačné porážky se Zlínem, měla největší problémy s druhým Zlínským týmem. Posledním a tedy nepostupujícím družstvem se stal zástupce západočeské házené DHC Plzeň, který se vrací dpmů bez vítězství a Žákovská liga pro něj pro letošní sezonu končí. Zbývající čtveřice postupuje do 6. kola, z něhož vzejde šestice finalistů, které budou hrát o mistra ČR a další medailová umístění.

Naše děvčata do turnaje vstoupila proti DHC Plzeň a s výjimkou prvních minut kontrolovala vývoj utkání a bez většího vypětí svého soupeře porazila. Ke druhému utkání nastoupilo naše družstvo proti Slavii Praha, pro kterou byl zápas prvním utkáním na turnaji. Po vyrovnaném prvním poločase rozhodlo o poměrně hladké výhře Slavie několik zaváhání našich děvčat v první polovině druhého poločasu, kdy se několikrát neprosadily střelecky a navíc soupeři odevzdaly několik míčů zadarmo. Ten toho využil a v rozpětí pěti minut si vytvořil dostačující náskok k pohodovému vítězství. Naopak třetí vystoupení domácích děvčat bylo na turnaji nejvydařenější. Favorizovanému celku HC Zlín „A" byly tentokrát naprosto vyrovnaným soupeřem a dokázaly, že se dá hrát proti každému soupeři. Olomoučanky po většinu utkání nad svým soupeřem vedly a rozhodující branku dostaly až několik vteřin před koncem. Utkání by rozhodně víc slušel nerozhodný výsledek. Poslední vystoupení Hanaček už jenom završilo jejich solidní vystoupení v domácím prostředí, kdy porazily ve vyrovnaném souboji HC Zlín „B" 22:15, když o své výhře rozhodly v posledních pěti minutách, které vyhrály jednoznačně 5:0 a potvrdily své třetí místo.

Další kolo ŽL se bude hrát za tři týdny a naše děvčata se pokusí učinit i poslední krok v postupu mezi úplnou elitu. Jejich soupeři však budou velmi kvalitní: HC Zlín „A", HC Praha Háje a HC Plzeň. Ve druhé skupně se o postup poperou celky HC Hlučín, Slavia Praha, Sokol Poruba a HC Zlín „B". O místu konání se rozhodne v nejbližších dnech.

Sestava a branky DHK ZORA Olomouc:
Ošlejšková, Pašková - Vítková 9/1, Glogarová 1, Králová 7, Žáčková 18/3, Konůpková 4, Řezníčková 13, Soukupová 4, Tkadlecová 1, Vaňková 5, Lindnerová, Konečná.

Trenéři: Miloš HALOUN A Jaroslav SOUKUP

Přehled výsledků všech utkání
1. DHK ZORA Olomouc - DHC Plzeň 15:10 (10: 5)
2. HC Zlín „A" - HC Zlín „B" 23:11 (11: 7)
3. DHC Slavia Praha - DHK ZORA Olomouc 16:10 ( 7: 5)
4. DHC Plzeň - HC Zlín „A" 11:21 ( 4: 8)
5. HC Zlín „B" - DHC Slavia Praha 15:17 (10:10)
6. DHK ZORA Olomouc - HC Zlín „A" 15:16 ( 6: 7)
7. DHC Plzeň - HC Zlín „B" 8:10 ( 5: 3)
8. HC Zlín „A" - DHC Slavia Praha 21:11 (12: 4
9. HC Zlín „B" - DHK ZORA Olomouc 15:22 ( 8: 8)
10. DHC Slavia Praha - DHC Plzeň 13: 7 ( 8: 3)

Konečná tabulka:

1.

HC Zlín „A“

4

4

0

81:48

8

2.

DHC Slavia Praha

4

3

0

57:53

6

3.

DHK ZORA Olomouc

4

2

0

62:57

4

4.

HC Zín „B“

4

1

0

51:70

2

5.

DHC Plzeň

4

0

0

36:59

0

Nejlepší střelkyně branek:
1. Karolína ŽÁČKOVÁ (Olomouc) 18/3
2. Jolana MIZEROVÁ (Zlín „A") 15/1
3. Dominika Šindelářová (Slavia) 15/2
4. Diana Řezníčková (Olomouc) 13
5. Nicola Masarová (Zlín „B") 13/5

Utkání střídavě řídili rozhodčí:                                                                                                            Jakub Smékal a Martin Steiger z Velké Byastřice a Jaroslav Vychodil z Radslavic s Markem Damkem z Olomouce.

Pořadí v druhém turnaji ŽL, hraném v Havl. Brodě:

1. HC Hlučín                                                                                                                                      2. HC Praha Háje                                                                                                                              3. Sokol Poruba                                                                                                                                4. HC Plzeň                                                                                                                                         5. Jiskra Havl. Brod.

Do dalšího kola nepostupuje Havl. Brod