English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Česká republika má nové házenkářské mistryně

Česká republika má nové házenkářské mistryně 20.04.2013 10:42:48 - autor: , přečteno 1316x

Od pátečního večera má Česko nové házenkářské mistryně. Černí andělé - družstvo DHK Baník Most dovršilo své letošní tuzemské putování za nejvyššími metami a po interligovém titulu, který vybojovalo po souboji zejména se slovenským mistrem Iuventou Michalovce, převzali včera kralování české ženské házené. O jejich prvenství nebylo pochyb ani chvíli, nadstavba interligové soutěže, totiž v letošním roce postrádá gradaci a napětí let minulých, kdy se v play-off musela družstva kandidující na nejvyšší příčky mít na pozoru až do posledního, utkání, protože vždy mohlo dojít k nějakému zvratu.

Tak tomu v nadstavbě letos nebylo, Baník Most jako lídr vstoupil totiž do nadstavby s luxusním osmibodovým náskokem a bylo zcela jasné, že po jejich prvním vítězném zápase bude po všem. Pro svěřenkyně trenéra Dušana Poloze, jehož družstvo je ještě ve hře i pro Evropský pohár, kdy ho čeká v květnu dvojutkání s chorvatským Samoborem a před nimi je tedy vidina zisku zlatého hattricku, triple může završit ve finule Challenge Cupu.

Utkání, ve kterém Most získal oficiálně český titul a zlaté medaile, bylo symbolicky také oficiálním předáním kralování na české ženské házenkářské scéně. Úřadující mistr Sokol Poruba v přímém souboji s budoucím novým mistrem na severu Čech neuspěl. Ne že by podal špatný výkon, domácí ale byly o poznání lepším týmem, hladovým po úspěchu a ten se také dostavil. Krátká epizoda kralující Poruby tedy po roce skončila, vládu přebírá druhý ze současných dvou českých, ekonomicky silných klubů a zdá se, že jejich vzájemná zdravá rivalita může českou ženskou házenu posunout do vyšší kategorie Evropské ženské házené.

DHK Baník Most - Sokol Poruba 35:27 (19:13)

Rozhodčí: Opava, Válek           1 000 diváků           7 m hody: 1/1 - 5/4                 vyloučení: 3 - 2

Sestavy a branky:
Baník Most:
Müllnerová, Bezpalcová - Vaňková, Dvořáková, Tomášková, Ryšánková, Beňušková 7/1, M. Vysloužilová 5, Vítková 4, K. Vysloužilová 1, Martínková 4, Šplechtová, Janoušková 3, Weisenbilderová 3, Schererová 3, Růčková 5.

Trenér: Dušan POLOZ

Sokol Poruba: Doláková, Roháčková - Tóthová 1, Lešková, Chrenková 7/3, Poznarová 8/1, Hrbková 5, Adámková 3, Rechtorisová, Osinová, Revajová, Uhráková 1, Mičiníková 2, Selucká, Mýlková.

Trenér: Jan BEŃADÍK