English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky v nadstavbě stále bez ztráty bodu

Hanačky v nadstavbě stále bez ztráty bodu 20.04.2013 20:56:20 - autor: vasek, přečteno 1501x


DHK ZORA Olomouc - HC Zlín 27:19 (16:10)

Průběh skóre: 0:2, 4:2, 4:5, 5:6, 9:6, 10:9, 14:9, 14:10, 16:10 - 17:12, 19:12, 19:14, 22:17, 26:17, 26:18, 27:19.

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák           150 diváků         7 m hody: 5/4 - 2/2           vyloučení: 5 - 3.

Sestavy a branky:
Olomouc: Rašková, Zuzánková - Růžičková 8/4, Mikolajková, Šteffanová, Uličná 1, Remešová, Pašková 1, Dostálová 4, Severová, Kubáčková 2, Salašová, Huráňová, Ždánská 2, Gebre Selassie 4, Fabíková 5.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Zlín: Mahďáková, Dederlová, Benedíková - Nudní 1. Sobieská 4/1, Nygrýnová, Salčáková 1, Talašová 1, Brzósková, Šviráková, Hradilová, Š. Marčíková 3/1, Pospíšilová 1, Kamenářová 2, Z. Marčíková 3, Brandová 3.

Trenér: Mgr. Jan SALAČ

Tabulka nadstavby 5 – 8  po 2. kolech

1.DHK ZORA Olomouc 2 2 0 0  64 : 37  82.Sokol Písek220072 : 6353.HC Zlín200253 : 6224.Házená Jindř. Hradec200247 : 740

Autor komentáře Radek Heger . REGIONSPORT:

Házenkářky DHK Zora Olomouc vyhrály i ve svém druhém utkání v nadstavbě Interligy o 5. až 8. místo. Mladičký tým hostujícího Zlína jim dokázal vzdorovat jen do 20. minuty, od této chvíle Dámy jednoznačně dominovaly a poločasové skóre 16:10 dokázaly do konce zápasu navýšit na 27:19. Hanačky tak o skóre vedou čtyřčlennou tabulku před Pískem.

Trenér Olomouce Jan Bělka vyrukoval na soupeře překvapivě hned od úvodní minuty s osobní obranou na střední spojku Šárku Marčíkovou s úmyslem narušit rozehrávku Zlína. Ostatním hostujícím spojkám se ale dařilo v rozšířeném prostoru prosazovat se jedna na jednu a brzy si vypracovaly dvoubrankový náskok. Poté Hanačky stáhly obranu, podařilo se jim zahustit střed hřiště, donutit soupeřky ke ztrátám a Lucie Dostálová ze dvou rychlých útoků srovnala skóre.

Od této chvíle už Olomouc byla o krok napřed až do konce zápasu. V 16. minutě měly dámy náskok 3 branky a kouč zlínských Salač sáhnul po time-outu a snažil se své svěřenkyně vrátit do utkání. Zápas se přitvrdil, olomoučanky dostaly dvakrát početní výhodu, hosté dokonce ještě o jednu více, ale s brankovým rozdílem to nijak nepohnulo. Ve 20. minutě bohužel po nepříjemném zranění kolenních vazů musela odstoupit ze zápasu spojka Zlína Leona Šviráková o 7 minut později si koleno poranila také Michaela Sobieská a trenér Salač tak rázem přišel o dvě spojky ze základní sestavy, což bylo pochopitelně velmi citelné oslabení, kterého Zora využila a vedení navýšila na poločasových 16:10.

Na začátku druhého poločasu měly hostující hráčky dvě šance na dotažení skóre po zbytečných vyloučeních Severové a Růžičkové, nedokázaly se však hanačkám dostat blíže, než na rozdíl pěti branek. Ve 45. minutě již Růžičková proměnila svou čtvrtou sedmičku z pěti střílených a Salač se odhodlal vysunout obranu až na 10 metrů jako poslední pokus se zápasem něco udělat. Zkušené domácí ale nedaly soupeři šanci a vedení si pohlídaly a dále navýšily i poté co Bělka prostřídal celou lavičku. Po skončení hrací doby tak na světelné tabuli svítilo skóre 27:19

Z domácího týmu nutno vyzdvihnout brankářku Lucii Raškovou, která svými zákroky přiváděla střelkyně soupeře k šílenství, dobře zahrály i spojky Gebre Selassie a navrátivší Fabíková. Z týmu Zlína hrála skvěle Sobieská, která do chvíle, než se zranila, nastřádala 4 branky.

Komentář od aistentky trenéra Olomouce Lucie Fabíkové:

Ve druhém kole nadstavby čekalo na hráčky DHK Zora Olomouc družstvo Zlína, velmi ambiciózní mladý celek, který si brousil zuby na zisk pátého místo a tím pádem na pohárovou Evropu. Páté místo a vítězství v této skupině chtějí však i Olomoučanky, tak se na Hané čekal tvrdý souboj. Domácí hráčky chtěly soupeře zaskočit hned v úvodu osobní obranou na střední spojku Marčíkovou, aby tím narušily zlínskou souhru. Olomouc se však dlouho "rozehřívala",a tak úvodní minuty patřily Zlíňankám, když vedly 2:0. Poté domácí změnily obranný systém na 1:5, tím se dostali do tempa a rychlými góly z breaků Lucie Dostálová vyrovnala a od této chvíle Olomouc pomalu, ale jistě přebírala vedení nad tímto zápasem. Olomoučanky dobře bránily a góly dávaly především z rychlého přechodu, kdy se zlínská obrana ještě nestihla zformovat, v postupném útoku se prosazovala hlavně Anička Gebre Selasie. Hostující házenkářky se nevzdávaly a také se snažily prosazovat se z rychlých breaků,několikrát se jim podařilo přehrát domácí obranu, v brance však stála Lucie Rašková, která nahradila zraněnou Báru Raníkovou, a předvedla skvělý výkon.

Velkou kaňkou na bojovné druhé patnáctiminutovce prvního poločasu bylo nešťastné zranění hned dvou zlínských spojek, které už bohužel zápas nedokončily. Po změně stran Zlín sice ještě chvíli "kousal", ale na rozjeté domácí to nestačilo, a ty mohly v klidu zvyšovat svůj náskok a prostřídat celou lavičku. Na spojkách se rozstřílely Katka Růžičková s Terezou Kubáčkovou, na křídle se dařilo Míše Ždánské. Toto vítězství bylo pro domácí velmi důležité a připravilo jim dobrou pozici pro další nadstavbové boje, které pokračují zápasem třertího kola v Písku a následně pak odvetnými zápasy se všemi dosavadními soupeři.
=