English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > První herní příprava Hanaček

První herní příprava Hanaček 19.08.2007 08:04:02 - autor: dhkzora, přečteno 2188x

První část herní přípravy absolvovaly Hanačky tradičně v Polských Gliwicích, kde v prostředí sportovního centra polské mládežnické házené absolvovaly pětidenní soustředění, v jehož rámci sehrály i 6 přípravných zápasů. Soustředění se z kádru Zory nezúčastnily brankařka Lenka Černá a Veronika Hejtmánková a samozřejmě obě nové hráčky z Kunovic Salčáková a Selucká, jen ke dvěma závěrečným utkáním dojely za družstvem Stuchlová a Holická. Trenéři tedy měli k dispozici 14 členný kádr, z toho byly dvě brankařky.

Každý den proběhla tréninková jednotka zaměřená na herní činnosti, kombinace a nácvik útočných a obranných variant, doplněná posilovnou. Cílem bylo zapracovat nové hráčky do systému hry družstva a zvolit nejvhodnější varianty hry s přihlédnutím k nově se tvořícímu hráčskému kádru.

Každý den bylo sehráno utkání s družstvy polské nejvyšší soutěže, poslední den pak hrála děvčata dvě utkání v rámci turnaje v Chorzówě, kterého se měl původně zúčastnit i polský vicemistr Zaglębie Lubin.Ten nakonec svou účast na turnaji zrušil, takže se uskutečnilo jen trojutkání (Chorzów, Bielstowice a Zora).

V rámci pobytu v Polsku tedy sehrálo Olomoucké družstvo celkem 6 utkání, když dvakrát vyhrálo a ve čtyřech utkáních odešlo poraženo. Výsledky v této fázi přípravy nebyly vůbec důležité, příležitost bez ohledu na vývoj a stav utkání dostaly všechny hráčky kádru rovnoměrně, soupeři brali souboje více prestižně a navíc v důsledku dřívějšího začátku jejich soutěží měli před našimi děvčaty herní náskok zhruba dvou týdnů.

Dvě z uvedených porážek si Hanačky připsaly s ambiciózním, loni pátým družstvem polské ekstraklasy a pravidelnám účastníkem Evropských pohárů - KS Zgoda Ruda Śląska Bielszowice (21:29 a 19:25). Třetí porážka byla od 8. celku Polska MKS Finepharm Jelenia Góra (25:28), které uvidíme koncem týdne v Olomouci na Poháru míru a poslední v rámci turnaje v Chorzówě od domácího družstva KPR Ruch Chorzów 27:28, když v týdnu tohoto soupeře v Gliwicích děvčata porazila 24:18. Šestým utkáním bylo střetnutí s hostitelským celkem Sośnica Gliwice, které jsme vyhráli 33:23.

Znovu je třeba upozornit na to, že se utkání hrála v rámci hledání optimální sestavy, z plné přípravy s tím vědomím, že nepůjde o výsledek, ale jen a jen o přípravu. Z tohoto pohledu splnila příprava svůj účel, děvčata měla možnost zahrát si proti velmi kvalitním družstvům a herním stylům s jakými se v domácích podmínkách jen těžko setkají. Je jen škoda, že se soustředění nemohly z nejrůznějších důvodů zúčastnit všechny hráčky širšího kádru.

Jen pro zajímavost kdo se soustředění v Polsku zúčastnil: brankařky Raníková a Kozáková odchytaly každá přesně polovinu hracích časů všech utkání.
O branky se pak podělily: Tomečková 30/7, Hrbková 19/10, Vašková 16, Šašková 16, Samcová 15/3, Dostálová 9, Kovačíková 8, Spíchalová 7, Bártová 7, Marcišová 6, Jalůvková 5, Kňourková 4, Stuchlová 4, Holická 3 (obě poslední sehrály jen 2 utkání).