English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Ve středu dohrávka, o víkendu 3. kolo nadstavby

Ve středu dohrávka, o víkendu 3. kolo nadstavby 23.04.2013 15:23:37 - autor: , přečteno 1562x

Nadstavba házenkářek má za sebou kompletní program druhého kola a jednotlivá utkání skočila přesně tak, jak jsme v upoutávce předpokládali. V Mostě se definitivně rozhodlo o mistrovském titulu a Slavia přeskočila Veselí v přetahované o bronz. Ve druhé skupině si Hanačky i Písek upevnili svá postavení a ani na Slovensku v semifinále play-off se nepřihodilo nic mimořádného, oba velcí favorité Michalovce a Šaľa bez problémů postoupili do finále. Přesto zápasy nepostrádaly náboj, jiskřilo se tradičně v souboji Slavie s Veselím, vyrovnaný průběh přinášel sebou také emoce a na příklad trenér i vedoucí družstva Slavie oslabili své družstvo svými vyloučeními, trenér Hlavatý dokonce dostal červenou kartu a musel opustit lavičku. Bohužel došlo i ke dvěma nepříjemným, ale naprosto nezaviněným zraněním dvou mladých zlínských spojek Sobieské a Švirákové. Údernost Zlína pro další zápasy tak bude vážně narušena, trenéru Salačovi přibyly další vrásky na čele.

Ve středu dojde k dohrávce utkání prvního kola nadstavby, když na hřiště nového mistra přijede Slavia. V sobotu se pak obě utkání o 1. - 4. místo přesunou na Moravu, kde v Ostravě nastoupí proti domácí Porubě, Slavia Praha a ve Veselí přivítají mistrovský Baník Most. V dolní skupině pojedou Hanačky poprvé v sérii nadstavby na venkovní hřiště, v Písku se pokusí odrazit nápor domácích, kteří se jim budou chtít přiblížit na dostřel v souboji o 5. místo celkového pořadí a oslabený Zlín zase bude v souboji s posledním Jindř. Hradcem hájit své postavení, hrozící dnes už skoro propadem až do baráže o přežití. Na Slovensku se budou hrát v Michalovcích první dvě utkání o titul proti Šaĺe a v Partizánskem v souboji o bronz přivítají ŠKP Senec.

Nadstavba o 1. - 4. místo
Středa 24. 04. 2013 v 18:00 hod.: DHK Baník Most - DHC Slavia Praha
Černí andělé mají za sebou první dva vrcholy sezony, klubovna se plní těmi nejzářivějšími trofejemi, mají za sebou jistě i několik hodin bujarých oslav, což k zisku takových cenností neodmyslitelně patří, je zde však nový týden a s ním povinnosti dohrát sezonu důstojnou jménu mistra. Od souboje se Slavií nelze tedy očekávat nic jiného, než opět plné nasazení, možná dostanou víc příležitostí další hráčky, trenér Poloz si jistě bude chtít své nejzářivější klenoty ušetřit i pro finále Challenge Cupu, které se kvapem blíží. Uvidíme, jaký přístup mostecké vedení zvolí. Každopádně se dá očekávat kvalitní házená. V hostujícím družstvu je totiž také celá řada vynikajících hráček, které ještě neřekly poslední slovo v boji o medaile a pokud šance existují, budou se chtít pokusit o zisk stříbra, které hájí Poruba. I proto by se sešívaným moc hodil do krámu nějaký ten bodík navíc, Poruba je totiž jen čtyři body před nimi. Přesto v utkání favorizujeme domácí Baník, který vyhrál i obě letošní vzájemná utkání jak v Praze, tak i na severu Čech.

Sobota 27. 04. 2013 v 17:00 hod.: Britterm Veselí n. M. - DHK Baník Most
Ke druhému utkání v týdnu se musejí Černí andělé přesunout na jih Moravy, kde nastoupí k utkání proti domácímu Brittermu Veselí. Také v tomto duelu se dá očekávat kvalitní házená, hostující Baník bude už trochu v myšlenkách na cestu do Chorvatska, která je čeká v příštím týdnu, kde nastoupí v sobotu 4. května ale před tím ještě budu muset absolvovat cestu do Prahy k utkání 4. kola nadstavby, která se bude hrát na 1. máje. Andělům tedy není ani po zisku titulu co závidět, program mají našlapaný až k prasknutí a bude zajímavé sledovat jak se s ním vyrovnají. Domácí celek má po nejtěsnější porážce v neděli v Praze se Slavií cíl nahradit ztrátu, aby zůstal v kontaktu se Slavií v boji o medaile. Aby se mu to podařilo, bude muset podat doma nadstandardní výkon proti novému mistru, který bude hrát naprosto bez stresů. Očekáváme vyrovnaný boj, vyhrát může každý z obou soupeřů, vyloučena není ani dělba bodů.

Sobota 27. 04. 2013 v 18:00 hod.: Sokol Poruba - DHC Slavia Praha
Slavistky po výhře doma nad Veselím čeká v sobotu druhý z moravských soupeřů, kterým bude exmistrovská Poruba. V Ostravě budou chtít domácí hráčky potvrdit svou druhou příčku, ke které vede jen cesta přes domácí výhru nad Slavií. Několik hráček však má zdravotní komplikace, které se údajně podepsaly i na výkonu před týdnem v Mostě, který určitě nebyl zcela optimální. V Ostravě všichni věří, že se hráčky dají zdravotně do pořádku a boj o stříbro pro ně skončí úspěšně. Slavistky v neděli prokázaly, že umějí zabojovat i pod tlakem, vedly v průběhu utkání až sedmibrankovým náskokem, o který však ke konci zápasu přišly, koncovku však zvládly i když trochu se štěstím, protože Veselanky neproměnily v posledních vteřinách vyloženou šanci na vyrovnání. Favoritkami utkání budou v domácím prostředí Ostravské hráčky.

Nadstavba o 5. - 8. místo
Sobota 27. 04. 2013 v 15:00 hod.: Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc
V jižních Čechách se v sobotu utkají dva soupeři, kteří zatím v nadstavbě získali plný počet bodů, Hanačky však mají díky bonusu o tři body v aktuální tabulce více. V sázce je celkové 5. místo mezi nejlepšími českými družstvy a to je určitě motivace, o kterou se vyplatí bojovat. Jihočešky před týdnem v jihočeském derby vyhrály s přehledem v Jindř. Hradci a prokázaly vcelku solidní formu, když se prosadily zejména jejich kanonýrky Borovská a Vyhnalová, tentokrát se k nim ale přidaly i další hráčky, především Petra Bubeníková a Sukdoláková. Hanačky zvládly s bravurou derby se Zlínem, i když ve druhém poločase trochu poznamenané nepříjemnými zraněními mladých zlínských spojek Sobieské a Švirákové. Největší obavy byly z neúčasti Báry Raníkové v domácí brance, její náhradnice Lucka Rašková se však svého nelehkého úkolu zhostila na jedničku. Důležité branky zaznamenala Růžičková, prosadily se i další spojky, zejména Fabíková s Gebre Selassie, v dobré formě se představila Dostálová na křídle. Také v tomto souboji se dá očekávat vyrovnaný boj, Olomoučanky v letošní sezoně vyhrály oba své zápasy proti Písku a rády by v této minitradici pokračovaly i v nadstavbě.

Sobota 27. 04. 2013 v 17:00 hod.: HC Zlín - Házená Jindř. Hradec
Oba soupeři své úvodní nadstavbové zápasy prohráli, Zlín doma nezvládl koncovku utkání proti Písku a ani před týdnem v Olomouci se jim příliš nedařilo, i když druhý poločas byl částečně ovlivněn zraněními dvou hráček. Domácí budou muset rychle na všechno předchozí zapomenout a i když se dá jen těžko předpokládat, že by mohla obě zraněná děvčata v sobotu nastoupit, nic jiného než výhru ve Zlíně neočekávají. V případě porážky by se totiž dostaly do dost svízelné situace, soupeř může vycítit svou šanci a ještě by nevzdal boj o vyhnutí se baráži. Každopádně se i zde dá očekávat vyrovnaný boj vedený na ostří nože, protože pro oba soupeře by porážka znamenala hodně nepříjemný závěr nadstavby. Zlín může nastupovat s vědomím dvou bonusových bodů z umístění v základní části interligy.