English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Klub > V neděli hrají družstva DHK ZORA poslední utkání na domácím hřišti

V neděli hrají družstva DHK ZORA poslední utkání na domácím hřišti 24.04.2013 12:58:56 - autor: , přečteno 1684x

Poslední zápasy na domácím hřišti v letošní sezoně odehrají všechna tři družstva DHK ZORA Olomouc v nedělním odpoledni. Pro béčko žen bude střetnutí posledním, v úplně posledním kole má totiž družstvo volný los. Družstva starších a mladších dorostenek ještě čeká do úplného závěru sezony sehrát po jednom utkání na hřištích soupeřů, starší dorky v Písku a mladší v Karviné. Pro obě družstva dorostenek však sezona ani tak ještě neskončí. Celek nového mistra republiky - starší dorky ještě budou 31. května - 2. června reprezentovat spolu s druhým v pořadí, Českou republiku na nově vytvořeném Česko - slovenském poháru, který se bude hrát v naší hale a jehož se dále zúčastní dvě nejlepší družstva Slovenska. Mladší dorky budou ještě bojovat ve dvou utkáních s vítězem České skupiny - SVŠ Plzeň o titul mistra ČR pohárovým systémem venku - doma a to v terminech 11. a 25. 05. 2013. Na závěr pak stejně jako starší dorky budou reprezentovat v Česko - slovenském poháru, který sehrají v Hodoníně.

Starší dorky 1 . liga - neděle 28. 04. 2013 ve 12:30 hod. DHK ZORA Olomouc - Sokol II. Kobylisy
Poslední domácí utkání nových mistryň České republiky - starších dorostenek domácího klubu jim přisoudilo poslední tým tabulky. Jejich soupeř, Sokol Kobylisy je zajímavým klubem. Družstvo starších dorostenek je sice poslední v tabulce a už bez šancí na udržení v soutěži, na podzim však dokázalo jako jediné porazit dorostenky Slavie Praha a také jejich týden stará výhra v derby nad Vršovicemi se také moc nečekala. Také skladba hráčského kádru je dost neobvyklá. Kmenovými hráčkami klubu z Kobylis je totiž trojice českých dorosteneckých reprezentantek - Franková, Chlupová a Kordovská, které ale tuto sezonu absolvují v dresu starších dorostenek Slavie Praha (viděli jsme je před dvěma týdny v utkání proti našim děvčatům). V sestavě najdeme řadu hráček, hostujících v Kobylisích zejména z východnich Čech - dvě z Pardubic a dvě z Chrudimi, dvojice dalších je pak z pražských Hájů a dvě hostují ze Slavie Praha. Největšími oporami současného kádru Kobylis jsou tedy druhá nejlepší střelkyně soutěže Pavla Křivánková, autorka 136 branek, dále pak Tereza Friesingová 59 a Michaela Matoušková s 52 brankami.

Domácí trenér Lubomír Krejčíř bude mít trochu problémy se sestavením družstva, kde má několik hráček zdravotní problémy. Věřme, že se většina z nich dá do neděle do kupy a družstvo tak bude moci důstojně absolvovat i poslední domácí zápas. Poprvé v sezoně by se na pár minut mohla na hřišti objevit také juniorská reprezentantka Tereza Fryčáková, která ukončila rehabilitaci po operaci kolenních vazů. Po utkání budou děvčatům a jejich realizačnímu týmu předány zlaté medaile mistrů ČR a kapitánka celku Nikola Jansová převezme z rukou generálního sekretáře ČSH pana Stanislava Svobody mistrovský pohár.

1. liga ženy - neděle 28. 04. 2013 ve 14:30 hod. DHK ZORA Olomouc „B" - Sokol II. Kobylisy
Družstvo žen Kobylis je trochu jiná „váhová kategorie". Figuruje aktuálně na 8. místě se 16 body, což je pouze o čtyři méně, než mají naše děvčata. Pražankám se vcelku daří na hřištích soupeřů, kde získaly přesně polovinu všech svých bodů, což se jim podařilo ve všech utkáních podzimní části, na jaře naopak všechny své zápasy na cizích hřištích prohrály. Nejlepšími střelkyněmi družstva jsou Markéta Pekařová 68 (kmenová hráčka Slavie), Pavla Sukdoláková 46 branek (hraje WHIL za Sokol Písek) a Lucie Országová, která vstřelila stejný počet gólů. Olomoucká rezerva by se chtěla rozloučit se sezonou vítězstvím, které by jim zachovalo šanci na celkově 4. místo, i když to není jen v jejich rukách. V posledních zápasech se družstvu moc nedaří, z posledních šesti utkání odešla děvčata pětkrát poražena a pomalu se propadají v tabulce stále níž a níž. Citelně chybí nejlepší střelkyně týmu Adéla Samcová z pracovních důvodů, velký počet zraněných hráček interligového družstva znemožňuje nasadit potřebný počet děvčat z jeho kádru, což je na kvalitě hry a výsledcích hodně znát. Na podzim v Praze vyhrály Hanačky nad Kobylisy 26:31.

1. liga mladší dorky - neděle 28. 04. 2013 v 16:30 hod. DHK ZORA Olomouc - Sokol Velké Meziříčí
Mladší dorky už mají k zisku prvenství v moravské skupině 1. ligy také jistotu, k níž jim pomohla porážka jejich největšího rivala Zlína před týdnem v Brně s Bohunicemi. Jejich pronásledovatel už do konce bude hrát jen jediné utkání, (v posledním kole pojede na hřiště našeho dnešního soupeře do Velkého Meziříčí) a může tak naše děvčata jen bodově dostihnout, vzájemná utkání však hovoří ve prospěch Hanaček. V nedělním utkání dojde k jedné velké zajímavosti. V družstvu soupeře totiž nastoupí nejlepší střelkyně soutěže Hanka Kratochvílová, autorka 141 branek, která se už dva roky připravuje v našem SCM a hraje mistrovská utkání také za náš mistrovský tým starších dorostenek, v jehož dresu se trefila zatím 59 krát. Mimo Hanku však soupeř disponuje i dalšími výbornými házenkářkami, na příklad Markétou Partlovou, která stejně jako Kratochvílová je v kádru dorostenecké reprezentace ČR a navíc hraje za starší dorostenky v T. Bohunice. Na obě jmenované, ale také na příklad na další talent z líhně Velkého Meziříčí, Kateřinu Záviškovou, si budou muset v neděli Olomoučanky dát velký pozor. Utkání se může také stát přestřelkou mezi nejlepšími kanonýrkami obou týmů - domácími Zimovou a Hurychovou a hostujícími Kratochvílovou a Partlovou. V podzimním utkání na Vysočině vyhrály Hanačky 30:34 a jmenované hráčky se na tom podílely: Zimová 9, Hurychová 6, Kratochvílová 11 a Partlová 5 branek.