English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Povinná výhra starších dorostenek nad posledním týmem tabulky

Povinná výhra starších dorostenek nad posledním týmem tabulky 28.04.2013 22:39:27 - autor: vasek, přečteno 1362x

DHK ZORA Olomouc - Sokol Kobylisy II. 36:23 (19:12)

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1, 7:2, 11:2, 11:5, 14:6, 16:9, 19:12 - 21:12, 23:16, 27:16, 27:18, 30:18, 30:20, 32:21, 35:22, 36:23.

Rozhodčí: Horsák, Videcký             50 diváků                                7 m hody: 2/2 - 6/3                             vyloučení: 0 - 3

Sestavy a branky:
Olomouc
: Nováková, Havlíčková, Směšná - T, Fryčáková 2, Sovová 1, Fritschová 1, Jansová 7/2, Sklenřová 3, V. Fryčáková 4, Trumpešová 7, Hochvaldová 4, Brandýsová 2, Kratochvílová 4, Palátová 1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Kobylisy: Červenková - Křivánková 6/1 Březovjáková 1, Šalounová 5, Matoušková 1, Karellová 1, Friesingerová 3/2, Luxemburková, Švůgrová 4, Jirásková 2, Zemková, Pavlíčková.

Trenér: Jan ŠPAČEK

Olomoucké starší dorostenky vstupovaly do předposledního utkání 1. ligy s vědomím, že už nemohou přijít o titul a zlaté medaile, které jim také ihned po utkání pověsil na krk generální sekretář ČSH pan Stanislav SVOBODA. Děvčata však neponechala nic náhodě, chtějí sezonu dohrát se ctí a i když do posledních utkání nevstupují v úplně optimální sestavě, přece jen hrají soustředěně s chutí ukázat, že jsou opravdu v letošní sezoně nejlepší.

Hned od prvních minut vlétly na soupeře jako uragán a během 12 minut už vedly naprosto jednoznačně 11:2. Velký podíl na tomto vývoji měla také v brance Anna Nováková, která si za svých dvacet minut, kdy chránila domácí branku, připsala 10 úspěšných zákroků, včetně chycené sedmičky. V 10. minutě se na hrací ploše poprvé objevila po téměř desetiměsíční pauze způsobené zraněním a operací kolena Tereza Fryčákové a byla spoluhráčkami a diváky přivítána potleskem. Během deseti minut si také připsala po zranění svou první branku a přispěla ke skvělé atmosféře v týmu. Na hřiště se postupně dostávaly všechny hráčky, které do utkání nastoupily a všechny se nakonec s výjimkou trojice brankařek zapsaly do listiny střelkyň. Trojice brankařek, která se vystřídala po dvaceti minutách zase svorně každá ve svém časovém úseku zlikvidovala po jednom sedmimetrovém hodu.

Ve druhé polovině prvního poločasu se hra částečně vyrovnala, domácí družstvo si stále udržovalo pěti až sedmibrankový náskok a tím také skončila první třicetiminutovka utkání. Po změně stran se domácímu družstvu několika úspěšnými sériemi podařilo své vedení navýšit, takže posledních deset minut už se hrálo za rozhodnutého stavu s deseti až třináctibrankovým rozdílem ve skóre.

Pokud jde o jednotlivé hráčky, jak již bylo řečeno, pravidelně se vystřídala celá trojice brankařek, z nich se nejvíc prosadila hned v prvním úseku Nováková, ani další dvě však vůbec nepropadly. Velmi agilně hrála celé utkání JarmilaTrumpešová, nejen, že byla spolu s Jansovou nejlépe střílející hráčkou, ale připsala si také sedm gólových asistencí a také se prosadila v obranné fázi několika úspěšnými zblokovanými střelami soupeřek. Ve stejném tempu odehrála zápas také Nikola Jansová, trochu ji však přibrzdilo zranění při pádu v závěru prvního poločasu, na hřišti se objevila i po změně stran, ale nakonec několik hodin po utkání musela být odvezena do nemocnice s podezřením na otřes mozku. Z dalších spojek se nejvíc prosadila Kratochvílová, a i přesto, že vzhledem k tomu, že ji čekal ještě jeden zápas proti našim mladším dorostenkám za svůj mateřský klub, odehrála slabých dvacet minut přesto se však trefila čtyřikrát do černého, stejně jako Hochvaldová, která ještě přidala několik výborných obranných zákroků.

Z křídel se nejvíc dařilo Vendule Fryčákové, autorce čtyř branek, tři úspěšné trefy si připsala Sklenářová. Ostatní křídla včetně Terezky Fryčákové odehrály menší časové penzum. Z hostujícího týmu byla nejlepší střelkyní levoruká Pavla Křivánková, dařilo se také Šalounové a Švůgrové.