English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Čtvrté kolo nadstavby se hraje 1. máje

Čtvrté kolo nadstavby se hraje 1. máje 30.04.2013 09:33:46 - autor: , přečteno 1225x

První kolo druhé poloviny nadstavby sehrají házenkářky v den Svátku práce - 1. máje, kdy bude sehrán kompletní program obou skupin nadstavbové soutěže. Čtveřice utkání 3. kola byla zajímavá zejména svou vyrovnaností. Největším brankovým rozdílem byla prohra našich děvčat dvoubrankovým rozdílem v Písku, nový mistr Baník Most vyhrál o jedinou branku ve Veselí a zbývající dvě utkání, po jednom v každé ze skupin skončila plichtou, Slavie Praha v Ostravě s Porubou a Zlín s Jindř. Hradcem. Výsledky celého kola toho na celkovém pořadí příliš nezměnily, ve skupině o 1. - 4. místo posílila Slavia svoje ambice na zisk medaile, která by mohla nakonec být dokonce stříbrná. Pražanky totiž hrají dvě z posledních utkání doma, zatímco Poruba hraje doma jen jednou a navíc v posledním utkání se oba soupeři utkají v Praze. Ani Veselí ještě nemusí vyjít naprázdno. Souboj o medaile za 2. a 3. místo jsou také jediným otazníkem, který ještě není v první skupině vyřešen.

Ve druhé skupině se budou hrát obě utkání na jihu Čech. V minulém kole si v Písku trochu zkomplikovala svůj cíl dosáhnout na 5. místo celkového českého pořadí naše děvčata. Podle slov trenéra se jim ale na jihu Čech zápas vůbec nepodařil, družstvu chyběla jiskra, nedařilo se střelecky, prostě družstvo zastihl výkon, na který musejí co nejrychleji zapomenout. Ještě zapeklitější situaci řeší momentálně ve Zlíně, velkou hrozbou se stává druhé jihočeské družstvo Jindř. Hradce, které si posílilo remízou ve Zlíně své ambice a získalo sebevědomí, vyhnout se baráži. Naše děvčata to u Vajgaru na 1. máje určitě nebudou mít vůbec lehké.

SKUPINA o 1. - 4. místo
Středa 01. 05. 2013 v 17:00 hod.: Britterm Veselí - Sokol Poruba

Panenky mají za sebou dvě utkání, ze kterých odešly poraženy vždy o jedinou branku. Do třetice by však už chtěly body získat, protože ještě stále nevzdávají šanci získat některou z medailí. Zisk obou bodů v domácím prostředí je proto k získání tohoto cíle naprostou nezbytností. Loňský mistr z Poruby však bude také s plnou vervou hájit své pozice druhého týmu české interligy, takže o napětí a náboj v tomto utkání nebude nouze. V domácí družstvu se bude chtít ziskem medaile rozloučit především Štěrbová, která po sezoně zamíří do francouzské ligy. Pro veselské diváky budou asi poslední dva domácí zápasy, na delší dobu posledními inerligovými, protože družstvo by mělo hrát část příští sezony svá utkání WHIL ve sportovní hale v Hodoníně, po dobu rekonstrukce stávající haly ve Veselí. V předchozích zatím třech odehraných utkáních jsou na tom lépe Sokolky, které vyhrályv základní části doma 29:21 a v nadstavbě 28:25, Veselí zase vyhrálo v základní části také doma 29:27.

Středa 01. 05. 2013 v 17:30 hod.: DHC Slavia Praha - DHK Baník Most
Slavia v nadstavbě šlape, ze tří vystoupení má na svém kontě 4 body za remízy v Mostě a Porubě a výhru doma s Veselím a určitě se pokusí tuto svou lichotivou bilanci ještě vylepšit a navíc získat skalp čerstvého mistra. Pokud ještě bude chtít zaútočit na stříbrné medaile, tak jí také nic jiného nezbývá. Pražanky absolvují nadstavbu bez své elitní kanonýrky Kláry Černé, která naposledy hrála v základní části proti Partizánskemu a je otázka zda se ještě v této sezoně na hřišti objeví. Černí andělé zatím letos se Slavií neprohráli, jediný bod ztratili v 1. kole nadstavby v domácím prostředí. Je otázkou jak trenér Poloz rozloží síly mezi své hvězdy, už v neděli je totiž čeká první utkání finále Challenge Cupu v chorvatském Samoboru a to je další z velkých letošních cílů Baníku Most.

SKUPINA o 5. - 8. místo
Středa 01. 05. 2013 v 15:00 hod.: Sokol Písek - HC Zlín
Jen málokdo před zahájením nadstavby by tipoval, že utkání v Písku bude pro Zlín, který do nadstavby vstupoval ze druhého místa, skoro klíčovým v boji o udržení příslušnosti k interlize. Nepříjemná zranění dvou z klíčových hráček Sobieské a Talašové při utkání v Olomouci, však hodně naboural kontinuitu hry a sebevědomí týmu, takže v neděli v boji proti Jindř. Hradci zachraňovaly domácí hráčky remízu až sedmičkou v poslední minutě hry. Jihočešky naopak získaly při nadstavbě tolik potřebné sebevědomí, které si výhrou nad našimi děvčaty ještě navýšily. Vidina celkově 5. místa mezi českými družstvy je reálná a jeho získání umožňuje ucházet se o start v pohárové Evropě. Domácí družstvo bude trochu svazovat i nedávná porážka od Zlína v základní části. Lepší vzájemnou bilanci ale má stále Písek, který vyhrál ve Zlíně jak v základní části, tak i v nadstavbě, vždy o jedinou branku.

Středa 01. 05. 2013 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - DHK ZORA Olomouc
Hanačky si svou sobotní porážkou v Písku trochu zkomplikovaly situaci v zisku 5. místa, stále ale mají před svým současným největším rivalem - Pískem malý náskok jediného bodu a výhodu domácího prostředí v posledním kole. Předtím ale ještě musejí uspět v obou předchozích zápasech na půdě svých soupeřů. Tu první překážku mají před sebou už ve středu, kdy se u Vajgaru pokusí prodloužit svou neporazitelnost v utkáních s Jindř. Hradcem. Děvčata se na poslední souboje sezony pečlivě připravují a věří, že svou solidní formu zúročí v samotných soubojích. Družstvo Jindř. Hradce překvapilo velmi dobrou hrou ve Zlíně, kde už v poločase vedlo pětibrankovým rozdílem a ještě těsně před koncem utkání nad svým soupeřem vedlo a o výhru přišlo až ze sedmimetrového hodu těsně před koncem utkání. Z hráček Jindř. Hradce se v nadstavbě nejvíc prosazují Zbožínková, autorka 19 branek, jen o dvě branky méně nastřílela Eliášová a mezi nejúspěšnější „sedmičkářky" celé iunterligy patří stále Krupicová.