English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky Zory získaly zlaté medaile mistryň ČR

Starší dorky Zory získaly zlaté medaile mistryň ČR  Obsahuje videogalerii 01.05.2013 08:44:13 - autor: , přečteno 1984x

Starší dorostenky DHK ZORA Olomouc s předstihem zakončily úspěšně celoroční boj o mistrovský titul ve své věkové kategorii a v neděli po utkání se Sokolem Kobylisy jim před vlastními diváky, generální sekretář ČSH Stanislav Svoboda pověsil na krk zlaté medaile. Pro některé z nich, které s trenérem Mgr. Lubomírem Krejčířem začínaly spolupracovat již v ročníku 2009/10 a v dalších dvou sezonách už získaly zlaté medaile v mladších dorostenkách to už bylo třetí zlato za sebou (Nováková, Jansová, Brandýsová, Palátová, T. Fryčáková, V. Fryčáková), pro některé, které ještě v roce 2011 v družstvu nehrály to byl druhý titul v řadě (Havlíčková, Směšná, Sovová, Hochvaldová, Trumpešová, Sklenářová, Doležalová, Durčáková, Fritschová) a pro některé to je titul premiérový (Zuzánková, Kratochvílová, Slováková, Hurychová, Opletalová).

Ohlédneme - li se v krátkosti za uplynulou sezonou, v družstvu sice hrála řada hráček ověnčených zlatými medailemi, ale z kategorie mladších dorostenek, a několik těch starších, které hrály v předchozím ročníku v družstvu starších dorostenek a mají z této sezony stříbrné medaile (Havlíčková, Hochvaldová a Sovová). V podstatě to však bylo družstvo nové, přicházející ve většině z mladší kategorie a proto bylo cílem pokusit se získat medaili a to bez ohledu jakou bude mít kvalitu. Více se favorizovala družstva Slavie Praha, Zlína a HC Plzeň, která měla přece jen zkušenější hráčské kádry a v nich i hráčky hrající i v interligových družstvech, převážně však děvčata hrávala i v družstvech 1. ligy žen. Takové hráčky v družstvu našich starších dorostenek nebyly, s výjimkou brankařky Anežky Zuzánkové, která v několika utkáních vypomohla v družstvu dorostenek. Přesto prošel tým celou sezonu s jedinou porážkou a dvěma nerozhodnými výsledky a s předstihem si tak zajistil mistrovský titul.

Dalším důvodem k opatrnosti v prognózách, byla dlouhodobá zranění dvou klíčových hráček Terezy Fryčákové, která se na hřiště vrátila až na poslední dvě utkání a Trumpešová s poraněným ramenem chyběla čtyři měsíce a ani nyní ještě není stoprocentně fit. Družstvo prokázalo v sezoně velkou vnitřní sílu a i v některých fázích několika utkání, kdy se jim nedařilo úplně podle představ, dokázaly svou bojovností a nasazením nepříznivý vývoj zvrátit a výsledek dotáhnout k úspěšnému konci. Přestože házená je kolektivním sportem, přesto i tam rozhodují převážně osobnosti. A těch má současné družstvo hned několik. V brance toho nejvíc odchytala spolehlivě Anna Nováková, všechny ostatní brankařky však byly také oporami týmu. Největší silou družstva je spojková řada. Trojice juniorských reprezentantek Jansová, Trumpešová a Slováková, spolu s neuvěřitelně se lepšící Hochvaldovou a dorosteneckou reprezentantkou Kratochvílovou, stále ještě mladší dorostenkou, ale také se spolehlivě hrající Palátovou může závidět každé družstvo soutěže starších dorostenek. To je elitní formace družstva, která ve většině případů rozhodovala o osudu zápasů.

Oba pivoti Sovová a Brandýsová mají sice ve své hře ještě řadu rezerv, svoje poslání však beze zbytku naplnily. Největším problémem družstva byla křídla, zejména proto, že nejlepší křídlo Tereza Fryčáková byla dlouhodobě zraněna a po operaci kolenních vazů prakticky nehrála a další levoruké křídlo v družstvu nebylo, proto často zaskakovaly mladší dorky, především pak Jana Doleželová. Přesto obě stabilní křídla v celé sezoně, Vendula Fryčáková a Sklenářová se svého úkolu zhostila velmi dobře, zejména pak Fryčáková patřila k nejlepším křídlům celé soutěže. Sklenářová hrající na pravém křídle přes ruku to měla hodně obtížné.

K práci týmu patří neodmyslitelně realizační tým. Zkušený trenér Mgr. Lubomír Krejčíř vnesl do družstva své myšlenky a dlouholeté zkušenosti, jeho systematická čtyřletá práce s jádrem družstva přinesla ovoce a lze předpokládat, že družstvo ještě dál bude zrát. Podle současného stavu by věkově měly družstvo opustit pouze Hochvaldová a Sovová, do kádru interligového družstva žen odchází Nikola Jansová a do družstva 1. ligy žen se pravděpodobně posunou dvě z brankařek - Havlíčková a Směšná. Všechny ostatní hráčky by měly pokračovat i v příští sezoně, kádr doplní další hráčky z mladšího dorostu, na příklad obě nejlepší střelkyně Zimová a Hurychová, takže o kvalitu družstva pro novou sezonu se nebude klub muset obávat. U družstva působí dva mladí, 22 letí studenti UP, jako asistent trenéra mladý ambiciózní trenér Marek Kolář, odchovanec zlínské házené (synovec trenéra reprezentace Dušana Poloze), který nejen, že čerpal nové zkušenosti, ale fundovaně vypomáhal s přípravou družstva zejména při absenci hlavního trenéra po dobu jeho činnosti u juniorské reprezentace. Druhým je pak Vít Císař, který u družstva zastává práci maséra. Veškeré technicko - administrativní činnosti u družstva zajišťuje zkušený funkcionář Ing. Václav Dobeš, který ve funkci vedoucího družstva není žádným nováčkem. S trenérem Krejčířem vedl jako vedoucí družstva více než deset roků ženský interligový tým v dobách jeho největších úspěchů a letošní sezonu absolvoval poprvé u družstva starších dorostenek.

A na závěr jména všech, kterým v neděli gen. sekretář ČSH Stanislav Svoboda pověsil na krk zlaté medaile mistra ČR:
Anna NOVÁKOVÁ, Michaela HAVLÍČKOVÁ, Jaroslava SMĚŠNÁ, Anežka ZUZÁNKOVÁ, Nikola JANSOVÁ, Lucie HOCHVALDOVÁ, Markéta BRANDÝSOVÁ, Vendula FYČÁKOVÁ, Lucie SKLENÁŘOVÁ, Klára SOVOVÁ, Kateřina SLOVÁKOVÁ, Michaela PALÁTOVÁ, Jarmila TRUMPEŠOVÁ, Hana KRATOCHVÍLOVÁ, Tereza FRYČÁKOVÁ, Jana DOLEŽALOVÁ, Vendula FRITSCHOVÁ, Markéta HURYCHOVÁ, Barbora OPLETALOVÁ a Natále DURČÁKOVÁ. Realizační tým: Mgr.Lubomír KREJČÍŘ - trenér, Ing. Václav DOBEŠ - vedoucí družstva, Marek KOLÁŘ - asistent trenéra, Vít CÍSAŘ - masér.

Staší dorostenky