English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu se hraje jihočeské derby

O víkendu se hraje jihočeské derby 02.05.2013 08:55:03 - autor: vasek, přečteno 1306x


O víkendu se budou hrát tři utkání předposledního kola nadstavbových soutěží interligy a jedno utkání bude odloženo. Novopečený český mistr Baník Most cestuje do Chorvatska, kde se v neděli na předměstí Zagrebu v Samoboru utká ve finále Challenge Cupu s místním celkem. Na programu nejvyšší domácí soutěže je jihočeské derby v Písku, kam zavítá Jindř. Hradec, ostatní zápasy se hrají na Moravě. Ve Veselí se představí čerstvý pokořitel Mostu Slavia Praha a ve Zlíně se pokusí Hanačky potvrdit svou vedoucí příčku druhé skupiny nadstavby.

Středeční prvomájové kolo přineslo jedno velké překvapení, nový mistr Baník Most odjel z Edenu bez bodu, domácí Slavia se tím hodně přiblížila zisku medaile, pravděpodobně ale v souboji o stříbro už bude Poruba nad jejich síly, protože Sokolky vyhrály bez problémů ve Veselí a svou druhou příčku už nebudou chtít pustit. Ve skupině o 5. - 8 místo nezaváhala obě vedoucí družstva, Písek vyhrál bez velkých potíží doma nad Zlínem a Olomouc vyhrála v Jindř. Hradci a vypadá to, že se o konečném pátém místě rozhodne až v jejich vzájemném souboji v posledním kole za týden v Olomouci.

Jak vypadají aktuální tabulky obou skupin nadstavby ?

Skupina o 1. – 4. místo

1.

DHK Baník Most

28

 24

  1

3

  820 : 658

  49

2.

Sokol  Poruba

28

20

1

7

898 : 735

41

3.

DHC Slavia Praha

28

18

2

8

860 : 720

38

4.

Britterm Veselí n.M.

28

16

2

10

708 : 666

34

 

Skupina o 5. – 8. místo

1.

DHK ZORA Olomouc

 4

 3

 0

 1

 116 :   88

 10

2.

Sokol Písek

4

4

0

0

130 : 115

9

3.

HC Zlín

4

0

1

3

104 : 117

3

4.

Házená Jindř. Hradec

4

0

1

3

95 : 125

1

                                 SKUPINA O 1. - 4. MÍSTO:
Neděle 05.05.2013 v 17:00 hod.: HC Britterm Veselí n. M. - DHC Slavia Praha

Na jihu Moravy se bude hrát utkání, které by mělo s konečnou platností rozhodnout o tom, zůstane-li letos obhájce loňského vítězství WHIL bez zisku jakékoliv medaile. Zdá se to už ale více než pravděpodobné. Panenky by musely Slavii porazit o více než 9 branek a ještě v posledním kole vyhrát v Mostě a Slavia prohrát doma s Porubou. To Slavistky ještě mohou živit myšlenky na zisk stříbra, musejí však vyhrát ve Veselí a doufat, že Poruba obě svá poslední utkání, jak doma s Mostem, tak i poslední rozhodující v Edenu prohraje, což není vůbec nereálné. Zejména první krok, t.zn. výhra v Pekla veselské haly má dost reálné obrysy. Aktuální forma domácího družstva a Slavie jsou totiž v soušasnosti dost rozdílné a dá se tedy předpokládat, že Slavia by mohla ve Veselí uspět.

Utkání Sokol Poruba - DHK Baník Most je odloženo až na 14. května 2013

                                                SKUPINA O 5. - 8. MÍSTO:
Sobota 04. 05. 2013 v 15:00 hod.: Sokol Písek - Házená Jindř. Hradec

Jihočeské derby bude poslední nadějí pro oba týmy jak bude hodnocena celá jejich sezona. Domácí Sokolky, se vezou na vítězné vlně. V nadstavbové části získaly dosud plný počet bodů a jsou druhé bod za Hanačkami, pouze zásluhou bonusových bodů vedoucího týmu. Vše se však rozhodne až v posledním kole za týden v Olomouci. Pokud Písek i Olomouc v předposledním kole dosáhnou oba výhry, nebo oba prohrají, vůbec nic se nestane. Nepříjemný by byla pouze pro Písek situace, kdy by prohrál a Olomouc ve Zlíně vyhrála, čímž by se definitivně rozhodlo o pátém místě Hanaček. O více než domáící Písek bude ale sobotu bojovat hostující Jindř. Hradec. Po remíze před týdnem ve Zlíně, se totiž změnila situace tak, že by se mohl vyhnout baráži. Musí ale v posledním kole vyhrát doma právě s Moravankami a získat v Písku nejméně tolik bodů jako Zlín doma s Olomoucí. FLavoritem bude domící celek Písku, který vyhrál i první nadstavbové utkání u Vajgaru a to vysoko 29:37. V derby se však může přihodit opravdu všechno.

Neděle 05. 05. 2013 v 16:00 hod.: HC Zlín - DHK ZORA Olomouc
Domácí družstvo Zlína se v závěru nadstavby dostalo do opravdu prekérní situace a je nyní v pozici, kdy se musí reálně obávat o svou holou existenci. Do nadstavy vstupoval s dvoubodovým bonusem a nic nenasvědčovalo, že by nemohl zaútočit na 5. pozici, zaručující účast v evropském poháru Challenge Cupu o níž se ve Zlíně už začalo hodně nahlas uvažovat. Jediný zisk bodu a tři porážky v hodně otřásly sebevědomím mladého družstva a celý Zlín se začíná obávat o to aby nemusel hájit existenci v interlize v boji s ambiciózním družstvem Plzně. Opravdu poslední šancí dnes je pouze uspět proti svému odvěkému rivalovi z Hané, který má dnes už všechno téměř jasné a ani porážka ve Zlíně pro něj nemusí znamenat stop v souboji o 5. příčku. Hanačky však mají dnes přece jen více zkušeností s podobnými zápasy a udělají jistě všechno pro to, aby ve Zlíně zápas odehrály se ctí, s plným nasazením a vítězným výsledkem.