English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Starší dorky vybojaly body i v Písku.

Starší dorky vybojaly body i v Písku. 04.05.2013 20:10:32 - autor: vasek, přečteno 1399x


Sokol Písek - DHK ZORA Olomouc 25:27 (11:16)

Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:5, 5:8, 6:10, 9:11, 9:14, 11:16 - 11:19, 15:19, 19:21, 22:22, 23:24, 24:25, 25:25, 25:27.

Rozhodčí: Antl, Černý           52 diváků           7 m hody: 5/5 - 5/1           vyloučení: 4 - 2.

Sestavy a branky:
Písek:
Petříková - Štrbíková, Talafusová 1, Račková, Novotná 6, Benešová 5/3, Pošustová 4, Zemanová B. 1, Lindaurová 4/1, Zemanová N. 1, Švihálková 3, Tomášová, Černá, Novotná.

Trenér: Josef KECLÍK

Olomouc: Nováková, Havlíčková, Směšná - T. Fryčáková 3, Sovová 2, Fritschová , Jansová 4/1, Sklenářová, V. Fryčáková 6, Trumpešová 3, Brandýsová 5, Palátová 4.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Poslední vítězství dorostenek Olomouce v Písku znamená, že mladé družstvo vedené trenérem Lubomírem Krejčířem zažilo za tři uplynulé sezony jedinou porážku v mistrovském utkání, kterou utrpělo v Praze na Slavii 11. listopadu 2012, kde podlehlo 29:25. Je to ojedinělý výkon, který potvrzuje, že v Olomouci dozrála výborná generace házenkářek. Před utkáním samotným panovala v řadách Hanaček malá nejistota, pramenící ze skutečnosti, že hned trojice spojek ze základní sestavy v Písku nenastoupila, Kratochvílovovu neuvolnil mateřský klub, hrající ve stejnou dobu utkání ligy mladších dorostenek, Hochvaldová absolvovala přijímací zkoušky na VŠ a Slovákovou nepustilo na hřiště zranění. Navíc další z kanonýrek Jansová byla po utkání před týdnem proti Kobylisím hospitalizována v olomoucké FN s otřesem mozku a v utkání proto nemohla podat optimální výkon.

Utkání začaly Hanačky ve velkém stylu, během prvních osmi minut si vypracovaly mírný náskok tří branek, který neustále navyšovaly, do šaten se odcházelo za vedení hostí pětibrankovým rozdílem. Ještě první tři útoky po změně stran byly plně v režii Olomoučanek, které zvýšily své vedení na osm branek (11:19), když nejprve skórovala z křídla Vendula Fryčáková a poté dvakrát zafungovala spolupráce spojka - pivot, když nejprve Trumpešová a z dalšího útoku Jansová uvolnily perfektně na pivotu Brandýsovou, pro kterou už nebyl problém míč uklidit do domácí branky. Následovalo však dalších patnáct minut, kdy se hostujícímu celku nedařilo vůbec nic, ztrácelo míče nepřesnými přihrávkami, nebyly schopny proměnit, ani ty nejvyloženější šance a rázem bylo vyrovnáno na 22:22, když tento úsek hry vyhrály domácí 11:3. Až do konce utkání se tak musela hostující děvčata začít strachovat o výsledek, obě družstva hrála opatrněji a moc branek nepadlo. Až do 28. minuty vedlo vždy hostující družstvo o jedinou branku a domácí vždy dokázaly vyrovnat. Rozhodnutí padlo až v posledních dvou minutách, kdy u toho byly opět obě protagonistky přesných, finálních přihrávek, Jansová s Trumpešovou, které podobně, jako na začátku druhého poločasu, našly tentokrát volnou Sovovou, která přesnými zásahy z prostoru pivota, pojistila zaslouženou výhru mistrovského celku.

Cenné na tomto výsledku je i to, že za stavu, kdy se děvčatům moc nedařilo, dokázaly bojovností a nasazením, tento nepříznivý vývoj zlomit a výhru vybojovat. Z trojice brankařek, které se v brance po dvaceti minutách střídaly, se tentokrát nejvíc dařilo Havlíčkové, která se po své dvacetiminutovce musela ještě po dalších pěti minutách do branky vrátit a celkově si připsala 11 úspěšných výsledků. Největším problémem družstva v sobotu byl nezvykle vysoký počet technických chyb, kterých jsme napočítali celkově 19. Trochu atypický byl v utkání také podíl na vstřelených brankách. Zatímco v převážné většině předchozích utkání, byl podíl na vstřelených bankách většinově z prostoru spojek, nebo branek vstřelených spojkami po průnicích na brankoviště, tentokrát se nejvíc prosadily hráčky na pivotu, když Brandýsová nastřílela pět branek a Sovová, byla autorkou posledních dvou rozhodujících gólů v posledních minutách utkání. Střelecky se prosadila také Vendula Fryčáková, i když nastoupila v určitém časovém úseku na střední spojce, pro nedostatek spojek a vedla si zde velmi dobře, když tři branky vsítila právě po proskoku. Velice aktivně začala utkání Palátová, byla však úspěšná pouze v prvním poločase, ve druhém se už vůbec neprosadila. Tereza Fryčáková už absolvovala cca 35 minut hry a úspěšná byla třikrát z rychlých útoků, do střelby z prostoru křídla se dostala za celou dobu pouze jednou. Jarmila Trumpešová se přes velmi dobrou obranu domácího celku do střeleckých šancí dostávala jen velmi těžko, připsala si však šest gólových asistencí. Trochu všem zatrnulo po hrubém stržení Jarmily za ruku v situaci, kdy už byla, za obranou ve vyložené šanci a vsítila z ní branku. Operovsané tameno naštěstí vydrželo, i když hráčka musela s bolestivou grimasou na několik minut na střídačku.

Ještě o jednu asistencí víc měla v utkání Nikola Jansová. Ta však si prožila utkání, kdy si své působení na hřišti určitě představovala úplně jinak. Hrála i přes zdravotní problémy s plným nasazením, často se dostávala do střeleckých šancí, její úspěšnost však byla hodně nízká. Nejen, že neproměnila tři sedmičky, ale z celkového počtu 18 střeleckých pokusů se do černého trefila pouze čtyřikrát, z toho jednou ze 7 m hodu. V družstvu Písku zachytala velmi dobře Hana Petříková, nejnebezpečnější pro hostující brankařky byla střelecky disponovaná Veronika Novotná, která nastoupila po zranění teprve ke svému pátému utkání v sezoně, dále se dařilo Benešové a Pošustové.