English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Po výhře Zory ve Zlíně se o všem rozhodne za týden

Po výhře Zory ve Zlíně se o všem rozhodne za týden 05.05.2013 19:07:42 - autor: vasek, přečteno 1277x


HC Zlín - DHK ZORA Olomouc 24:27 (11:18)

Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:6, 3:6, 3:8, 4:9, 5:12, 7:14, 9:14, 10:15, 10:18, 11:18 - 12:18, 12:21, 17:21, 19:23, 21:23, 21:25, 22:25, 22:27, .

Rozhodčí: A. Kondělka, D. Kondělka 150 diváků 7 m hody: 3/3 - 2/1 vyloučení: 2 - 1

Sestavy a branky:
Zlín:
Mahďáková, Dederlová, Benediková - Nudni 2, Nygrýnová 1, Salčáková 1, Očadlíková, Brzósková 1, Šviráková, Hradilová 4, Budayová, Š. Marčíková 5/3, Pospíšilová, Kamenářová 4, Z.Marčíková 1, Brandová 5.

Trenér: Mgr. Jan SALAČ

Olomouc: Rašková, Zuzánková, Raníková - Růžičková 6, Mikolajková, Uličná 1, Remešová 2, Pašková, Dostálová 1, Kubáčková 4, Salašová, Kalová 1, Huráňová 6/1, Ždánská, Gebre Selassie 1, Fabíková 5.

Trenér: Mgr. Jan BĚLKA

Výhra Hanaček ve Zlíně znamená, že ve skupině o 5. - 8. místo se o všem důležitém rozhodne za týden. V souboji o 5. příčku, která znamená právo účasti v Evropském poháru Challenge Cupu si to rozdají v Olomouci, zatím vedoucí Olomoučanky, s dosud v nadstavbě stoprocentním Sokolem Písek. V Jindř. Hradci se zase utkají o potvrzení účasti v příštím ročníku interligy domácí družstvo s HC Zlín. Pro uchování interligy musí domácí družstvo bezpodmínečně vyhrát, v případě jakékoliv bodové ztráty si interligovou účast pro příští ročník uchová HC Zlín a domácí bude čekat baráž s vítězem 1. ligy HC Plzeň.

Komentář od asistentky trenéra Mgr. Lucie Fabíkové:

Předposlední zápas letošní sezóny soutěže, čekal hráčky DHK Zora Olomouc na horké půdě jejího odvěkého rivala - družstva Zlína, který se momentálně nachází v nelehké situaci na předposledním místě tabulky, a tudíž potřebuje každý bod, aby se zachránil v nejvyšší soutěži. Olomouc zase potřebovala bodovat, aby získala dobrou výchozí pozici před rozhodujícím zápasem o konečné páté místo proti Písku. Zora věděla, že pokud chce uspět, musí k zápasu přistoupit velmi zodpovědně a maximálně koncentrovaně, protože zlínské házenkářky dají do zápasu všechno a budou se rvát do posledního dechu. Zápas začal opravdu velmi bojovně a tvrdě z obou stran, hned v úvodu jsme viděli hodně nepřesností, pramenících z nervozity kvůli velké odpovědnosti v důležitém zápase. Prvních pět minut se skóre přelévalo z jedné strany na druhou, ale zhruba od desáté minuty prvního poločasu začala Olomouc Zlín přehrávat, velmi dobře fungovala hostující obrana, kterou si řídila hlavně Martina Uličná, střelecky patřila první čtvrthodina Katce Růžičkové a v bráně dominovala Lucie Rašková. Zora se uklidnila a začala hrát svou hru, na hřišti se vystřídaly všechny hráčky a každá přispěla k velmi dobrému olomouckému výkonu v první půli. Za zmínku určitě stojí tvrdé střely Terezy Kubáčkové, pěkné góly z křídla od Martiny Huráňové nebo výstavní střela z dálky od další křídelnice Adriany Remešové. Hostující hráčky si postupně vybudovaly až devíti brankový náskok a nic nenasvědčovalo tomu, že by měl mít zápas jiný průběh něž poklidný druhý poločas vedoucí k olomouckému vítězství.

Jak už jsme si ale u Olomoučanek v posledních zápasech zvykly, opak byl pravdou - už to vypadá tak, že děvčata našla zálibu v dramatických zvratech, místo toho, aby hrála stejně koncentrovaně a měla zápas stále pod kontrolou, kupila zbytěčně chyby, nebyla důrazná v obraně a nechala Zlín vrátit se do zápasu. Zlíňanky začaly druhý poločas velmi agresivní obranou, která na Olomouc platila, donutila je k technickým chybám, které pak trestaly rychlými útoky, dávaly tak jednoduché branky a snížily tím olomoucký náskok na pouhé dvě branky, až to vypadalo, že se začne zase od "nuly". V této fázi se však projevila větší zkušenost olomouckého týmu, který si uvědomil, že se zápas sám nevyhraje a začal zase bojovat a v kritických okamžicích své spoluhráčky podržela Lucie Rašková, která domácím zlikvidovala velké množství vyložených šancí soupeře.

Olomoučanky tak dovedly zápas do vítězného konce a zůstaly v čele tabulky druhé nadstavbvé  skupiny a nyný budou všechny své síly koncentrovat na příští sobotu, kdy je čeká zápas o kýžené páté místo proti nelehkému soupeři z Písku, na jejichž palubovce první zápas prohrály a mají jim tak co vracet, a všichni doufají, že se to povede a že olomoucké házenkářky zakončí nelehkou sezónu vítěznou tečkou.