English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O víkendu se hrají poslední interligové zápasy nadstavby

O víkendu se hrají poslední interligové zápasy nadstavby 07.05.2013 11:19:32 - autor: , přečteno 1267x


Uplynulé kolo nadstavby nepřineslo v první skupině nic nového, jen Slavia Praha si remízou ve Veselí uchovala ještě teoretickou šanci na zisk stříbra. Zápasy skupiny se budou dohrávat ještě příští týden, po odehrání finále Challenge Cupu, Baníkem Most. Ve druhé skupině skončila obě utkání výhrami favoritů a proto se jak v souboji o konečné 5. místo, tak i o udržení v interlize o ničem nerozhodlo. Vše se s konečnou platností vyřeší v sobotním posledním kole.

Na Slovensku prokáízala Iuventa Michalovce ve třech zápasech proti Šaľe svou suverenitu a získala svůj třetí mistrovský titul v řadě (celkově už šestý), když jí k titulu stačila tři utkání. V souboji o bronzové medaile se bude hrát ve středu pátý rozhodující zápas. Dvojice Danlog Partizánske - ŠKP Piccard Senec má na svém kontě každá po dvou výhrách. Hraje se v Partizánskem.

                                                           Skupina o 1. - 4. místo:
Neděle 12. května 2013 v 17:00 hod.: DHC Slavia Praha - Sokol Poruba
Výsledek nedělního utkání je důležitý zejména pro Slavii. Ta by vítězstvím oživila naději na zisk stříbrných medailí. Musí však bezpodmínečně vyhrát a ještě čekat na úterní dohrávku Poruby s Mostem. Pokud by v ní Sokolky uspěly, budou mít stříbro, v případě porážky by se ze zisku stříbra mohly radovat Slavistky. Ty to však budou mít těžké už v neděli doma, protože jim nehraje už několik zápasů zraněná Klára Černá a v neděli zranění další klíčové hráčky Slavie ve Veselí - Hany Kutlvašrové, nevypadalo také moc dobře.

                                                            Skupina o 5. - 8. místo:
Sobota 11. května 2013 v 17:30 hod.: DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek
Utkání na Hané slibuje vyrovnanou bitvu, obě družstva hrají nadstavbu ve velkém stylu a svým dvěma soupeřům v nadstavbové skupině ujely bez problémů na rozdíl třídy. Hostující celek se pyšní neporazitelností v nadstavbě, o kterou je budou chtít Hanačky určitě v domácím prostředí připravit. K obsazení celkově 5. místa však domácím stačí i nerozhodný výsledek. Páté místo zajišťuje start v evropském poháru (Challenge Cupu). I když z táborů obou družstev nejsou slyšet závazná stanoviska, zda této možnosti vedení klubu a jejich družstvo využijí, start v evropském poháru je pro každou hráčku silnou motivací a pro většinu z nich vyvrcholením hráčské kariéry.
Hostující družstvo Sokola Písek zastihl závěr sezony ve výborné formě a také v prvním vzájemném zápase obou soupeřů před dvěma týdny v Písku po vyrovnaném souboji porazilo naše děvčata 28:26. V porovnání s družstvem, které se v olomoucké hale představilo na podzim a které domácí družstvo vysoko porazilo 33:17, přijede do Olomouce s hodně pozměněnou sestavou. Do družstva od podzimu přibyly po zraněních kanonýrky Míša Borovská a Lucie Vyhnalová, což jsou obě „stogólové" střelkyně, v Olomouci nehrála ani juniorská reprezentantka Veronika Malá a družstvo se posílilo i v novém roce, když získalo na hostování ze Sokola Kobylisy Pavlu Sukdolákovou, čímž se zvýšila palebná síla družstva. V solidní formě však hraje v posledních zápasech i domácí družstvo, takže se určitě bude na co dívat
.

Sobota 11. května 2013 v 18:00 hod.: Házená Jindř. Hradec - HC Zlín
Hodně vyhrocený zápase se dá očekávat v sobotu u Vajgaru, kam přijíždí Zlín, kterému se v předchozích zápasech nepodařilo zajistit si klid pro závěr, aby se vyhnul nevyzpytatelné baráži. Naopak nyní je v situaci, kdy jakákoliv porážka znamená nevyhnutelnou baráž proti vítězi 1. Ligy - HC Plzeň. V obdobné situaci je však také domácí celek. Matematika pro utkání je prostá. Kdo vyhraje, vyhne se baráží a má účast v interlize pro příští sezonu zajištěnu. Zlínu v této situaci stačí i nerozhodný výsledek, jeho soupeř Jindř. Hradec zase spoléhá na domácí prostředí.