English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorky nastoupí v sobotu v boji o zlato

Mladší dorky nastoupí v sobotu v boji o zlato 07.05.2013 15:38:17 - autor: , přečteno 1613x

Druhým družstvem, které už má jistou medaili v letošním ročníku nejvyšší soutěže, jsou mladší dorostenky, které v sobotu nastoupí k prvnímu finálovému střetnutí o zlaté medaile, proti vítězi české skupiny - DHC SVŠ Plzeň. Jejich soupeřky vyhrály svou skupinu bez porážky, když si dovolily jediné zaváhání remízou 15:15 v Edenu proti Slavii Praha. Družstvo Plzně je považováno za favorita finálového duelu, protože má ve svém středu celou desítku zkušených hráček, které pravidelně nastupují v základní sestavě v družstvu 1. ligy starších dorostenek Plzně, v družstvu je celkem 5 dorosteneckých reprezentantek ČR (Smolová, Jiskrová, V. Galušková, Dragounová a Zachová). Také věkové složení družstva je optimální, z 16 hráček je 6 roč. 1996, 7 roč. 1997 a 3 roč. 1998.

Největšími oporami týmu je reprezentační brankařka Karolína Smolová, dále pak zejména Dominika Zachová s 9 mezistátními utkáními a 11. nejlepší střelkyně 1. ligy staršího dorostu se 79 brankami, také Eliška Dragounová odehrála 9 utk. za dorostenky ČR, v 1. lize starších dorostenek jí patří 15. příčka s 64 vstřelenými brankami, sestry Linda a Veronika Galuškovy, obě patří mezi nejlepších pět střelkyň ligy mladších dorostenek a mladší Veronika odehrála za dor. ČR 8 zápasů a nastřílela v nich 29 branek a tak bychom mohli pokračovat dále.

Ani naše děvčata se však nemusejí za své výkony stydět, především dvě nejlepší kanonýrky - Lucie Zimová má na svém kontě v 1. lize mladších dorostenek 151 vstřelených branek, Markéta Hurychová 103, Magda Kašpárková 43 atd. Dá se přepokládat, že družstvo posílí také Vendula Fryčáková z mistrovského celku starších dorostenek, která s družstvem mladších absolvovala několik mistrovských utkání.

První utkání dvoudílného finále, které se hraje pohárově dma venku a oba výsledky se sčítají, se hraje v sobotu 11. května 2013 od 15:15 hod. v hale DHK ZORA Olomouc, před utkáním nadstavby inerligy se Sokolem Písek. Přijďte povzbudit naše mladé naděje a shlédnout jejich boj o zlato. Popřejme děvčatům úspěšný vstup do finále !!!