English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > První finále mladších dorostenek o titul vyhrála Plzeň

První finále mladších dorostenek o titul vyhrála Plzeň 11.05.2013 21:46:26 - autor: vasek, přečteno 1673x

DHK ZORA Olomouc - DHC SVŠ Plzeň 17:20 (10:10)

Průběh utkání: 2:0, 3:3, 5:3, 5:4, 7:4, 7:7, 9:8, 10:9, 10:10 - 13:12, 13:14, 14:14, 14:17, 15:17, 15:19, 16:20, 17:20.

Rozhodčí: Fukala, Mohyla         90 diváků                 7 m hody: 1/1- 3/2                   vyloučení: 2 - 2

Sestavy a branky:
Olomouc:
Fialová, Zemanová - S. Fryčáková, Doleželová 4, Grygarová, Kašpárková 1, Zimová 6/1, Opletalová, Chlandová, Večeřová 2, Hurychová 2, Kummerová, Durčáková 2, Míšová.

Trenérka: Mgr. Jana FISCHEROVÁ

Plzeň: Kadlecová, Smolová - Jiskrová 1, Křížová, L. Galušková 4/2, V. Galušková 8, Dragounová 2, Schejbalová 3, Vurmová 1, Formanová, Mudrová, Kavková 1, Vlčková, Mládová.

Trenér: Karel REICHERT

Vyvrcholení sezony mladších dorostenek má za sebou své první dějství. Vítězná družstva obou skupin 1. ligy - moravské, Zora Olomouc a české, DHC SVŠ Plzeň se v sobotu v olomoucké hale DHK ZORA utkala v prvním z dvojice utkání o titul letošního mistra republiky. Blíže k celkovému prvenství, které zakončí odveta v Plzni za dva týdny, mají mladé Západočešky, které si domů vezou tříbrankovou výhru. Utkání nezastihlo domácí družstvo v nejlepším rozpoložení. Jejich největší opory - Zimová a Hurychová se nedokázaly vyrovnat s výborně pracující obranou hostujícího celku, za kterou pracovala téměř bezchybná reprezentační brankařka Karolína Smolová.

První poločas utkání se družstva vzájemně oťukávala, skóre narůstalo pomalu a častěji byly ve vedení domácí děvčata, která si také v polovině poločasu vypracovala jen jednou menší, tříbrankový náskok 7:4. Jinak byl stav většinou vyrovnaný, nebo s nejtěsnějším vedením domácího ceku. Remízou 10:10 také skončil první poločas utkání. Se začátkem druhé půlky se poprvé dostaly do vedení hostující hráčky, které se ujaly vedení a s jedinou výjimkou, kdy se domácím podařilo v 6. minutě jít krátce do vedení 13:12, tahaly hostující hráčky za delší konec. Klíčové pro konečný výsledek byly tři branky v domácí brance od stavu 14:14 od 11. minuty, kdy úspěšně střílely jen hostující děvčata, zatímco domácí nedokázaly proměnit ani ty nejvyloženější střelecké šance. Za dlouhých 12 minut se za záda brankařky Plzně trefila pouze jednou Zimová, zatímco Západočešky nastřílely pět rozhodujících branek a získaly náskok 15:19, který domácí v závěru jen kosmeticky upravily.

Domácí děvčata se musejí z tvrdé lekce rychle otřepat a pokusit se v odvetě zaskočit soupeře a výsledek ještě zvrátit. Nebudou to však mít vůbec lehké. Jejich soupeřky potvrdily pověst, která je předcházela a představily se jako vyzrálé fyzicky i technicky velmi dobře připravené družstvo s několika výraznými individualitami. Velkou překážkou pro domácí střelkyně byla, jak už bylo řečeno, brankařka Smolová. Z hráček v poli dominovaly především obě sestry Galuškovy, starší Linda skvěle dirigovala hru na rozehrávce, mladší, levoruká Veronika se stala nejlepší střelkyní utkání, když zprvu z pravého křídla, později z místa pravé spojky se neomylně trefovala. Také další dvě dorostenecké reprezentantky Dragounová s Jiskrovou byly stálým nebezpečím pro domácí branku.

Domácímu družstvu také zachytala spolehlivě brankařka - Anna Fialová, několika střelám však nedokázala zamezit. Plzeňské spojky předčily ty domácí jednoznačně v razanci ale i přesnosti střelby. Lucka Zimová byla úspěšná především v prvním poločase, jediná branka po změně stran byla pro exkluzivní kanonýrku málo. Druhá z očekávaných opor - Markéta Hurychová se prosadila ještě méně, Svůj úkol, bezezbytku splnila na pravém křídle Jana Doleželová, která dokázala najít při střelbě vždy nekryté místečko v brance a skórovat. Několik slibných akcí se podařilo i dalším hráčkám, především  Kašpárkové, Durčákové, nebo Večeřové. Celkově hra domácích působila oproti soupeři trochu těžkopádně, nižší byla bojovnost a nasazení klíčových hráček družstva.

Jak jsme již uvedli, v odvetě čeká Olomoučanky nelehký, ale nikoliv nesplnitelný úkol, pokusit se nepříznivý vývoj zvrátit. V domácím utkání chyběla i trošička štěstí, několik nastřelených tyčí také sehrálo své. Chce to větší bojovnost a i tak kvalitní soupeř může prohrát. Držme děvčatům v odvetě palce !