English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Bára Raníková na Hané končí loučila se vynikajícím výkonem

Bára Raníková na Hané končí loučila se vynikajícím výkonem 11.05.2013 22:15:25 - autor: vasek, přečteno 1557x


DHK ZORA Olomouc - Sokol Písek 30:20 (16: 8)

Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4, 3:5, 9:5, 9:6, 12:6, 12:7, 15:7, 16:8 - 19:8, 20:10, 23:10, 23:13, 26:17, 29:18, 30:20.

Rozhodčí: Pavlíček, Tokoš            180 diváků          7 m hody: 3/2 - 2/1                        vyloučení: 1 - 1.

Sestavy a branky:
Olomouc:
Raníková, Rašková - Růžičková 3, Štefanová 2, Uličná 3 , Remešová 1, Berová 1, Pašková 2, Dostálová 2, Severová 3, Kubáčková 3/1, Salašová 1, Huráňová 4/1, Ždánská, Gebre Selassie 2, Fabáková 3.

Trenér: Mgr: Jan BĚLKA

Písek: Brožová, Stojarová - Vrabcová 1, Boorová, Součková 3, Keslerová, Borovská 2, Lidová 1, Vyhnalová 3/1, Michková, Bubeníková 3, Sukdoláková 1, Kalčíková 3, Malá 3.

Trenér: Jan SLAVÍK

Hanačky poslední utkání sezony zvládly na jedničku. Svého jihočeského soupeře, který si brousil zuby na pátou příčku mezi českými týmy jednoznačně přehrál a vyhrál tak druhou skupinu nadstavby zcela suverénně, když jen jednou podlehl, právě jen dnešnímu soupeři na jeho půdě 28:26. Začátek utkání však vyšel lépe hostujícímu celku, kterému se podařilo v první pětiminutovce získat tříbrankový náskok 1:4. Domácí však brzy vyrovnaly a do poloviny prvního poločasu odskočily svému soupeři na 9:5, když se třikrát trefila Růžičková, dvě branky přidala Fabíková a jednu ze sedmičky Huráňová. Největší podíl na vývoji skóre ve prospěch domácích však měla hrdinka dne Barbora Raníková, pro kterou bylo utkání proti družstvu Písku posledním v dresu Olomouce, právě proti družstvu klubu ve kterém před svým odchodem s házenou začínala. (Pár čísel z působení Báry v Olomouckém dresu přineseme v příštích dnech).

Utkání pokračovalo až do konce plně v režii domácího celku, který neustále zvyšoval své vedení, do poločasu vedl už rozdílem devíti branek, po změně stran do desáté minuty narostlo vedení domácích na třináctibrankový rozdíl (23:10) a o výsledku bylo prakticky rozhodnuto. Na hřiště se postupně dostávaly i další domácí hráčky, což se projevilo částečně na vyrovnání hry, vedení domácích však nekleslo pod devět branek. Ve 21. minutě druhého poločasu opustila branku za velkého potlesku slušně zaplněné tribuny také Barbora Raníková, která přepustila své místo v brance své nástupkyni Lucii Raškové.

Těsně po skončení utkání, převzala Barbora Raníková z rukou přestavitelů klubu kytici květů a dárkový balíček a začaly zasloužené ovace diváků ve stoje, které trvaly několik dlouhých minut.

Hodocení od hrajícící asistentky trenéra Mgr. Lucie Fabíkové

Poslední zápas letošní sezóny proti Písku znamenal pro olomoucké házenkářky přímý souboj o páté místo. Pro obě družstva představovalo toto utkání vrchol sezóny, a tak se očekávalo vyrovnané klání, ve kterém se oba týmy budou prát o každý míč. Olomoučanky se na zápas pečlivě připravovaly, páté místo bylo jejich cílem, a navíc měly Písku co vracet, byl to jediný tým, se kterým v nadstavbové skupině prohrály. Do utkání však lépe vstoupil hostující celek, domácí tým potřeboval "rozjezdovou" desetiminutovku, kdy Hanačky působily velmi nejistě v obraně, což jim nedovolovalo chodit do rychlých útoků a negativně se to projevilo také v postupném útoku. Po tom počátečním hledání se, kdy na tabuli svítilo skóre 1:4 pro Písek, Olomoučanky značně přitvrdily v obraně a sérií několika rychlých útoků otočily stav zápasu a od té doby na hřišti jasně dominovaly.

 Obávané hostující střelkyně Borovskou s Vyhnalovou nepustily téměř do žádných velkých šancí, a pokud něco přes, v této fázi výborně pracující obranu prošlo, stála tam po zranění navrátivší se Bára Raníková, pro kterou byl tento zápas poslední před odchodem na zahraniční angažmá do francouzských Mét, a svou olomouckou derniéru odehrála ve velkém stylu. Obranu si zkušeně dirigovaly obě pivotmanky Lucie Severová s Martinou Uličnou,  velký kus práce také odvedla velká bojovnice Katarina Berová, pro kterou to bylo první utkání po dlouhodobé pauze zapříčiněné operací kolena, o gólovou palbu se staraly především Tereza Kubáčková a Katka Růžičková, která už měsíc hraje s přetrženým meniskem a v pondělí ji čeká operace, a křídelnice Martina Huráňová s Adrianou Remešovou a Janou Šteffanovou soupeře neúnavně drtily góly z rychlých útoků. Do druhého poločasu nastupovala Zora s jasným pokynem - prolomit prokletí posledních kol, kdy zahrála perfektní první poločasy, ale v těch druhých se musela třepat o výsledek. Tentokrát k žádnému dramatu nedošlo a Písku se rozjetý olomoucký vlak nepodařilo zastavit a Olomoučanky tak mohly v klidu a bez stresu navyšovat svůj náskok.V těchto okamžicích jsme mohli vidět krásné střely z dálky od Aničky Gebre Selasie a Báry Paškové, rychlé a nebojácné průniky na brankoviště Ivany Salašové a Katariny Berové, několik pěkných technických střel předvedla na pravém křídle Lucie Dostálová, na druhé straně Míša Ždánská velmi dobře ubránila nebezpečnou křídelnici Bubeníkovou a nepustila ji do žádné šance.  ¨

Když za obrovského potlesku diváků střídala Bára Raníková a místo ní šla do branky Lucie Rašková, také ta pokračovala v Bářiných výborných výkonech a likvidovala jednu šanci Písku za druhou. Velkou výhodou domácího družstva nejen v tomto zápase, ale v celé sezóně, byla široká a vyrovnaná lavička, také dnes se v zápase vystřídaly všechny hráčky, všechny odvedly velmi bojovný výkon a podílely se stejnou měrou na vysokém vítězství, celý zápas byla vidět u děvčat velká bojovnost a obětování se, když několik hráček nastoupilo se zdravotním handicapem, a tyto všechny aspekty jsou pro Zoru obrovským příslibem do budoucna.