English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorky vybojovaly druhé zlato pro Olomouc!!! Částečně doplněno

Mladší dorky vybojovaly druhé zlato pro Olomouc!!! Částečně doplněno 25.05.2013 20:02:00 - autor: vasek, přečteno 2157x

Po domácí prohře 17:20 dokázaly svěřenkyně Jany Fischerové malý zázrak a v odvetě v Plzni zvítězily o potřebné 4 branky výsledkem 29:25. Družstvo tak navázalo na úspěch svých starších kolegyň - starších dorostenek a získalo pro DHK ZORA Olomouc druhý letošní titul. Družstvo posílila do odvety děvčata věkově patřící mezi mladší dorostenky z celku zlatých starších dorostenek - Jarmila Trumpešová a sestry Vendula a Terezka Fryčákovy, a ty tedy získaly svůj druhý letošní titul mistryň ČR.

Olomoucká házenkářská škola v dorostenecké kategorii dvěma tituly potvrdila, že patří na špici české mládežnické házené.

GRATULUJEME!!!

DHC SVŠ Plzeň - DHK ZORA Olomouc  25:29  (14:16)

Rozhodčí: Halada, Točík   105 diváků     7 m hody: 1 - 9   vyloučení:  3 - 4

Sestavy a branky:                                                                                                             Plzeň: Smolová, Kadlecová - Jiskrová, Křížová, L. Galušková 3, V. Galušková 9/1, Dragounová 5, Schejbalová 2, Vurmová, Formanová 2, Mudrová 3, Kavková 1, Vlčková, Mládová.

Trenér:  Karel REICHERT

 DHK ZORA Olomouc: Fialová Anna,Zemanová Radka -  Fryčáková Simona, Fryčáková Vendula 5, Fryčáková Tereza 6, Trumpešová  Jarmila  2, Doleželová  Jana, Kašpárková  Magda, Zimová Lucie 11/9, Opletalová Barbora, Večeřová Natálie, Hurychová Markéta 4,Kummerová Adéla,Míšová Adriana 1.

Trenérk: Mgr. Jana FISCHEROVÁ


Komentář k utkání dodala trenérka Jana Fischercvá:

Po prohraném finálovém zápase na vlastním hřišti jsme nastoupili v Plzni v nejsilnější možné sestavě V. Fryčáková, L. Zimová, J Trumpešová, A. Míšová, M. Hurychová a T. Fryčáková. Ostatní děvčata se zapojila jen v kratších úsecích podle potřeby. Podařilo se nám nejen zvítězit, ale i smazat brankové manko a tak získat titul mistra ČR mladšího dorostu v letošním roce. Pochvalu za výkon si zaslouží nejen uvedená šestice, ale i ostatní děvčata za zodpovědný přístup k utkání. V utkání jsme stále vedli, soupeř několikrát dotahoval až tříbrankový rozdíl na remízu. Rozhodný krok se nám podařilo udělat až v samotném závěru, kdy zodpovědnost na sebe vzala Jarmila  Trumpešová na rozehrávce a Lucie Zimová, která zaznamenala poslední 4 branky (3 x ze sedmičky a 1 x z devítky). I když na vítězství se podílela všechna děvčata, za zmínku stojí výkon s chutí hrající V. Fryčákové, střelecká jistota T. Fryčákové při střelbě z úhlu, řízení útoku a nasazení J. Trumpešové, přesnost a zodpovědnost při proměňování trestných hodů L. Zimové.