English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Česko - slovenský pohár slibuje výbornou házenou

Česko - slovenský pohár slibuje výbornou házenou 30.05.2013 08:10:01 - autor: , přečteno 1570x

V Olomouci je vše připraveno k zahájení prvního ročníku Česko-slovenského poháru v házené starších dorostenek (mladší dorostenky budou hrát o týden později v Hodoníně). U českých účastníků nebylo vůbec co řešit, na startu budou obě první dvě družstva, držitelky zlatých a stříbrných medailí, domácí DHK ZORA Olomouc a DHC Slavia Praha. Horší to bylo s účastí slovenských dorostenek. Mistr Slovenska UDHK Nitra svou účast odmítl, údajně z důvodu většího počtu zraněných hráček, jako slovenská jednička se tak v Olomouci představí stříbrné dorostenky Iuventy Michalovce. Druhým celkem nakonec bude MHK Bytča, který skončil celkově na čtvrtém místě, když bronzové Duslo Šaľa si svou účast také rozmyslelo.

I přes neúčast dvou slovenských medailistů se dá očekávat vysoká kvalita. Na české straně se představí to nejlepší, co je v této kategorii v obou týmech k dispozici, snad jen Eliška Jačková a Tereza Pokorná z týmu DHC Slavia Praha, které hrají pravidelně interligu za Slavii, hrát nebudou, důvodem jsou maturity. Přesto se představí další z trojice slavistických interligistek Petra Kudláčková v brance, která letos hrála převážně v družstvu 1. ligy Slavie B, ale nastoupila už i ve 12 utkáních WHIL.

V kompletním složení by mělo nastoupit domácí družstvo DHK ZORA Olomouc, tedy se všemi svým hráčkami, které před několika týdny získaly titul mistryň ČR, včetně trojice (Trumpešová, V. a T. Fryčákovy), která před týdnem v Plzni pomohla mladším dorostenkám také k zisku mistrovského titulu. V družstvu nebudou chybět ani čerstvé účastnice srpnového ME juniorek v Dánsku, kam si účast vybojovaly na kvalifikaci v Novém Veselí, kde hrály Anežka Zuzánková, Nikola Jansová a Jarmila Trumpešová. Také další olomoucké hráčky - z širšího kádru juniorské reprezentace Anna Nováková, Kateřina Slováková a Tereza Fryčáková se pokusí přesvědčit o své výkonnosti a do kádru pro ME si vybojovat účast. Vendula Fryčáková s Hanou Kratochvílovou se zase pokusí o účast na ME dorostenek, které se bude hrát v Polsku.

Na Poháru bude startovat za slovenskou stranu stříbrný celek slovenské nejvyšší soutěže - Iuventa Michalovce. Družstvo vedené bývalou interligovou hráčkou a slovenskou reprezentantkou Mariannou Nemčíkovou bude postrádat zejména několik klíčových hráček ročníku narození 1993, které úspěšně hrávají pravidelně v interligové soutěži a byly oporami i v dorosteneckých utkáních. Především brankařka Kristýna Sedláčková, která chytala na hostování v celku ŠKP Senec a odchytala všech 31 mistrovských utkání družstva ve WHIL, nebo autorka 75 branek ve WHIL Marianna Rebičová, která se nyní připravuje se seniorským reprezentačním celkem na kvalifikaci s Rumunskem. I přesto je v družstvu řada hráček s vysokou kvalitou. Dvojice hráček družstva - Sofia Nagyová a Mária Olšovská se podílela na postupu Slovenska na juniorské ME v Dánsku a na ME 17 v Polsku zase nebude chybět brankařka Miroslava Ferenčíková.

Vysokou výkonnost potvrzují také hráčky MHK Bytča. Trenérem družstva je bývalý trenér českého extraligového Baníku Karviná Ing. Jozef Hanták, který má v kádru řadu úspěšných reprezentantek. Úspěšnou kvalifikaci na ME juniorek v Dánsku mají za sebou brankařka Lenka Janešíková a hráčky Alica Kostelná a Darina Šichmanová, na ME 17 v Polsku se zase představí Karolína Pastorková.

Česko-slovesnký pohár se bude hrát v sobotu a v neděli ve sportovní hale DHK ZORA Olomouc a vstup na všechna utkání je volný. Přijďte povzbudit olomoucké dorostenky a shlédnout kvalitní a bojovná utkání českých a slovenských nadějí !!!

Časový rozpis turnaje:
Sobota: 01. 06. 2013
09:00 hod.: DHK ZORA Olomouc - MHK Bytča
11:00 hod.: DHC Slavia Praha - Iuventa Michalovce

16:00 hod.: MHK Bytča - Iuventa Michalovce
18:00 hod.: DHK ZORA Olomouc - DHC Slavia Praha

Neděle: 02. 06. 2013
09:00 hod.: DHC Slavia Praha - MHK Bytča
11:00 hod.: Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc

13:00 hod.: Zakončení akce, předání cen