English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Dorostenky Zory završily sezonu snů ziskem Česko-slovenského poháru

Dorostenky Zory završily sezonu snů ziskem Česko-slovenského poháru 02.06.2013 14:14:46 - autor: vasek, přečteno 2087x


Závěrečnými dvěma zápasy byl vyvrcholil první ročník Česko-slovenského poháru starších dorostenek v Olomouci. Pohár zůstal nakonec doma v Olomouci, když domácí celek dokázal vyhrát i své poslední utkání nad srdnatě bojujícími Michalovcemi a bez ztráty bodu si připsal vítězství v turnaji. Naopak pražská Slavia podlehla MHK Bytča, takže všechna tři zbývající družstva skončila s jednou výhrou a dvěma porážkami na dvoubodovém zisku a o pořadí rozhodla „minitabulka" ze vzájemných zápasů tří družstev. Druhá příčka tak nakonec připadla Slavii Praha, třetí skončily Michalovce a na čtvrtém místě pak Bytča.

DHC Slavia Praha - MHK Bytča 17:18 ( 8: 9)

Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:5, 6:5, 7:6, 7:9, 8:9 - 9:9, 9:11, 11:11, 11:13, 13:15, 15:15, 16:17, 17:18.

Rozhodčí: Brzósková, Pavelová 80 diváků 7 m hody: 3/3 - 6/5 vyloučení: 3 - 3

Sestavy a branky:
Slavia Praha:
Kudláčková, Neubergová - Roubalová, Rakovaná, Líbalová, Valentová 3, Nechvátalová, Chlupová 1, Franková 4, Pešková, Šroubková, Konfrštová, Hainzová, Kubišová 1, Kordovská 8/3, Hrsinová.

Trenérka: Martina PAPEŽOVÁ

MHK Bytča: Janešíková, Mičienková - Hanulíková, Vaninová 1, Renata Záhumenská, Pastorková 4/2, Holincová, Radoslava Záhumenská, Ďuriníková 1, Pistovčáková, Šichmanová 4, Gajdošíková 7/3, Gaboríková , Ballayová 1.

Trenér: Ing. Jozef HANTÁK

Hodně studenou sprchu zažily v nedělním posledním vystoupení v Olomouci favorizované hráčky Slavie Praha. Po sobotní výhře nad Michlovcemi nikoho ani ve snu nenapadlo, že by jim měl druhý slovenský celek činit nějaké velké problémy. Opak však byl pravdou, Slovenky vstoupily do zápasu hodně sympaticky, hned v úvodu získaly tříbrankové vedení, zejména zásluhou nejlepší střelkyně turnaje Gajdošíkové a v 10. minutě to bylo 2:5 v jejich prospěch. Pražanky se však vzchopily, podařilo se jim za patnáct minut otočit vývoj a získaly na svou stranu vedení 6:5. Do poločasu si však opět svěřenkyně trenéra Hantáka vzaly vedení zpět. Také druhý poločas, byť chudý na počet vstřelených branek byl dramatickou podívanou, obě družstva se střídala ve vedení a rozdíl byl většinou jen velmi těsný. Poslední desetiminutovku však zvládly lépe a hlavně šťastněji slovenské hráčky, kterým se nakonec podařilo v poslední minutě vstřelit Šichmanovou vítěznou branku.

Ani osm branek nejlepší Slavistky Kordovské nestačilo na vítězství v zápase, který byl víc bojem než pohlednou házenou a také z vítězství se nakonec radovalo ne lepší, ale šťastnější družstvo. V družstvu Slavie se prosadila nejvíc spojka Kordovská, které sekundovala především Franková. Petra Kudláčková toho hodně pochytala, střelkyně soupeře jí však několikrát „nachytaly na hruškách", což byla nakonec pro výsledek rozhodujícím faktorem. Dařilo se brankařce Janešíkové, k nejlepší střelkyni Gajdošíkové se přidaly úspěšnou střelbou i další hráčky především Pastorková a Šichmanová.


Iuventa Michalovce - DHK ZORA Olomouc 21:24 ( 11:10)

Průběh skóre: 1:0, 1:1, 2:4, 3:6, 6:7, 6:8, 9:8, 9:10, 11:10 - 12:13, 15:15, 15:19, 16:21, 17:22, 18:23, 20:23, 20:24, 21:24.

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka               80 diváků              7 m hody: 3/3 - 6/3                       vyloučení: 5 - 1

Sestavy a branky:
Michalovce:
Ferenčíková, Kolesárová, Čičáková - Barátová, Kišiková 6, Habánková 4/1, Chorovská, Fuleková, Tabaková, Nagyová 5, Šimková, Soročinová, Kniežová 1, Lešková, Kocanová, Olšovská 4/2.

Trenér: František URBAN

Olomouc: Nováková, Zuzánková, Havlíčková - T. Fryčáková 6, Sovová 3, Fritschová , Jansová 5/1, Sklenářová, V. Fryčáková 6, Trumpešová, Hochvaldová, Slováková 2, Brandýsová, Kratochvílová 2/2, Palátová.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Předchozí, trochu nečekaná porážka Slavie znamenala pro poslední utkání turnaje, ve kterém proti sobě nastoupily jedničky obou zemí, nezvratný fakt, vítěz posledního duelu bere prvenství. Pro domácí družstvo to znamenalo, že utkání musí bezpodmínečně vyhrát, chce-li se stát vítězkami poháru. V případě výhry Slavie v předchozím zápase totiž Hanačky mohly i vysoko s Iuventou prohrát a pohár mohly ztratit jen velmi teoreticky. Vzniklá situace se stala motivujícím impulzem pro oba týmy, oba chtěli pohár získat. Tak k utkání také oba soupeři přistoupili a výsledkem bylo nejkvalitnější a velmi dramatické vyvrcholení turnaje.

Do střetnutí lépe vstoupila domácí děvčata, která zejména zásluhou obou sester Fryčákových získala, dvoubrankové vedení, v polovině prvního poločasu už vedly 3:6, soupeři se však podařilo na začátku poslední desetiminutovky prvního poločasu dvěma brankami Olšovské výsledek otočit a do poločasu dalšími brankami potvrdit poločasové vedení. To už měly domácí za sebou dvě neprměněné sedmičky, na druhé straně však opět zářila v jejich brance brankařka Anna Nováková, která pomohla k udržení vyrovnaného vývoje.

Po změně stran drama pokračovalo, hostující křídlo Nagyová z levého křídla zvýšila na dvoubrankový rozdíl. Ke slovu se potom ale dostávaly stále častěji domácí střelkyně, dvě důležité branky vstřelila z pivota Sovová po spolupráci s Jansovou, po třech brankách přidaly Jansová a Venula Fryčáková a rázem vedla domácí děvčata 16:21 a měla utkání pod kontrolou.V závěru ale začala řádit hbitá Sofia Nagyová a Iuventa začala nebezpečně dotahovat, na víc než tříbrankový rozdíl ji ale domácí děvčata nepustila. Poslední olomouckou akcí byla opět spolupráce Jansová - Sovová a posledně jmenovaná se tak symbolicky rozloučila s dorosteneckou kategorií.

Domácí hráčky si na závěr vychutnaly potlesk ve stoje a nakonec jako poděkování příznivcům předvedly kolečko se svlečenými dresy, kterými kroužily nad hlavami a děkovali tak svým fanouškům za podporu po celou sezonu. V utkání opět podala kvalitní výkon brankařka Anna Nováková s více než 50 % úspěšností zásahů, v posledních minutách ji vystřídala Anežka Zuzánková a i ta si připsala čtyři úspěšné zákroky a více než 50 % úspěšnost. Domácí zopakovaly svůj výborný sobotní výkon v obraně, v té kralovaly Jansová, Trumpešová a Slováková, které se také staly nejúspěšnějšími gólovými nahrávačkami,několik výborných obranných zákroků předvedla i Tereza Fryčáková. Střelecky se prosadily především na obou křídlech sestry Fryčákovy, ve druhé poločase se přidala Jansová, o pěkných akcích Sovové už byla řeč, důležité branky přidala Slováková a také Kratochvílové úspěšné sedmičky přispěly k celkovému vítězství.

V družstvu soupeře svůj nejlepší výkon na turnaji předvedla na pivotu Kišíková, se kterou si domácí obrana často nevěděla rady. Ze spojek se prosadily Habánková s Olšovskou. Výborně také zahrála na křídle Sofia Nagyová.

Konečná tabulka:

 

1.

DHK ZORA Olomouc

3

3

0

0

82:53

6

2.

DHC Slavia Praha

3

1

0

2

61:78

2

3.

Iuvenrta Michalovce

3

1

0

2

84:82

2

4.

MHK Bytča

3

1

0

2

67:74

2

 

Nejlepší hráčkou byla vyhodnocena: Mária OLŠOVSKÁ  (Michalovce)

Nejlepší bankařkou se stala Anna NOVÁKOVÁ (Olomouc)

Nejlepší střelkyně turnaje: Tatiana GAJDOŠÍKOVÁ (Bytča)  - 26/6

 

Další pořadí střelkyň:

2. Kamila Kordovská (Slavia) 20/7

3. MáriamOlšovská (Michalovce) 19/7

4.Sofia Nagyová (Michalovce) 17

5.Vendula Fryčáková (Olomouc) 15

6. Nikola Jansová (Olomouc) 15/6