English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Finále žákovské ligy

Finále žákovské ligy 03.06.2013 14:59:05 - autor: , přečteno 1692x

Komentář k průběhu poskytl trenér družstva Miloš HALOUN

Ve dnech 1. - 2. června 2013 se konalo v Otrokovicích Mistrovství České republiky v kategorii starších žákyň. Tohoto závěrečného turnaje a bojů o medaile se zúčastnilo šest nejlepších družstev, která prošla náročným sítem turnajů Žákovské ligy.
V úvodním utkání turnaje nastoupily olomoucké házenkářky proti DHC Slavia Praha. Prvních deset minut padaly góly rovnoměrně na obou stranách. V dalším průběhu utkání se začaly více prosazovat zkušené slavistické hráčky Vacková a Nováková. Šňůrou čtyř branek si zajistily dostatečný náskok, který si pohlídaly až do konce utkání a za vítězství 15:10 si připsaly první dva body.

Ve druhém utkání proti Sokolu Poruba jsme hráli vyrovnanou partii pouze v 1. poločasu. V druhé půli přestala fungovat obrana i útok. Hráčky Poruby toho dokonale využily a zaslouženě zvítězily 23:14. Z naší strany se jednalo o nejhorší výkon v průběhu celého turnaje.¨

Do třetího utkání proti HC Zlín „B" holky nastoupily velmi dobře a v 6. minutě vedly čtyřbrankovým rozdílem. Mladé zlínské házenkářky ročník 1999 vedené trenérem Milanem Budayem praktikovaly ve všech zápasech turnaje osobní obranu na tři spojky a tímto systémem své soupeře dost potrápily. V tomto zápasu plném osobních soubojů se projevila větší fyzická ¨převaha hráček Zory, které se mohly radovat z prvního vítězství 18:14.

Nedělní část turnaje jsme zahájili proti HC Zlín „A". Na tohoto soupeře se holky dokonale připravily. V úvodu utkání si zlínské házenkářky zajistili dvoubrankové vedení. V rozmezí 6. až 18. minuty hráčky Zory svojí neprostupnou obranou a vynikajícím výkonem brankařky Michaely Ošlejšková nedovolily svému soupeři ani jednou skórovat a svými 5 brankami otočily výsledek ve svůj prospěch. Do druhé půle nastoupily olomoucké házenkářky s brankařkou Sylvou Paškovou. Ta pokračovala ve vynikajícím výkonu své kolegyně, chytila dvě sedmičky a výrazně tak přispěla k celkovému vítězství hráček Zory 13:12. Střelecky se prosadily Kristýna Vítková s 6 a Karolína Žáčková se 7 brankami.

Po tomto vítězství panovala na hřišti dvojnásobná radost. Hráčky si připsaly další dva body na mistrovství ČR. Zároveň se tak staly vítězem Zlínské ligy v kategorii starších žákyň pro rok 2013 a hned po utkání převzaly z rukou členů řídící komise zlaté medaile a pohár.

V posledním utkání proti HC Háje Praha se již u hráček projevila únava z předchozího náročného zápasu. Házenkářky z Jižního Města využívaly svých nacvičených kombinací, rychlých útoků přes levé křídlo a postupně zvyšovaly své vedení až na konečných 18:13.

Všechny hráčky si zaslouží za přístup, bojovnost a nasazení v jednotlivých utkáních pochvalu. Na několika postech musely nahradit své zraněné spoluhráčky a své úkoly plnily velice zodpovědně. Vedle zkušených hráček Karolíny Žáčkové, která byla trenéry vybrána do all stars týmu jako nejlepší střední spojka, Kateřiny Konůpkové a Kateřiny Králové se na tomto mistrovství výrazně zlepšily Kristýna Vítková, Barbora Vaňková, Nikola Glogarová a Michaela Tkadlecová.
Poděkování patří též pořadatelům. Mistrovství ČR připravili velmi kvalitně a na vysoké úrovni Dík patří také všem rodičům, kteří nám v otrokovické hale po oba dny vytvářeli domácí prostředí.

Sestava a branky:
Ošlejšková, Pašková - Vítková 13, Glogarová 4, Králová 6, Žáčková 22, Konůpková 13, Tkadlecová 2, Vaňková 5, Soukupová 1, Lindnerová, Konečná, Dostálová

Trenér: Miloš Haloun
Vedoucí družstva: Jaroslav Soukup

Konečné pořadí Mistrovství ČR:

1. HC Zlín „A"
2. HC Háje Praha
3. DHC Slavia Praha
4. Sokol Poruba
5. DHK Zora Olomouc
6. HC Zlín „B"