English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Mladší dorostenky Zory byly na zájezdu ve Francii

Mladší dorostenky Zory byly na zájezdu ve Francii 08.06.2013 17:09:36 - autor: , přečteno 1391x

Mladšíí dorostenky olomoucké ZORA využily dvoutýdenní pauzy mezi ziskem titulu mistryň ČR a závěrečnou akcí sezony, což je Česko-slovenský pohár v Hodoníně, kterého se zúčastní po dvou nejlepších družstvech obou zemí.

Zájezd zhodnotila trenérkA družstva Jana FISCHEROVÁ:
Termín zájezdu do Francie byl od 28. 5. - 4. 6. 2013, letecky na trase Vídeň - Nice a zpět.
Ubytované jsme byly v Cannes - Boca u moře v hotelu v apartmánech. Počasí ještě nebylo úplně letní, ale na naše poměry bylo teplo a tak jsme využily každou volnou chvíli k pobytu na bazéně, který byl součástí hotelu.
Autobusem jsme si zajely do Grasse, města parfémů, kde nás zastihla bouře i s kroupami a sehrály jsme tam přátelské utkání s vysokou výhrou.
Vlakem jsme absolvovaly zájezd do Monaca. Tam jsme byly u střídání stráží, na obědě v zahradní restauraci, prohlídly si přístav a kasina v Monte Carlu.

V neděli jsme se zúčastnily celodenního turnaje v Nicce, který se hrál na trávě. Protože jsme chtěli dár šanci zahrát si všem našim hráčkám, přihlásily jsme do turnaje 2 družstva. Hrálo se ve 3 skupinách po 6 družstvech, systémem každý s každým.. Utkaly jsme se s družstvy Nice, Cannes a dalšími celky z Francie, ze zahraničí s děvčaty z Gdanska a z Norimberku. První 2 družstva ze skupin postupovala do finále, podařilo se nám postoupit s oběma našimi družstvy, A tým hrál ve složení - Fialová, Kašpárková, Zimová, Míšová, Hurychová, Doleželová ai B tým - Zemanová, Chlandová, Večeřová, Kummerová, Fryčáková S., Grygarová, Klevetová vyhrály svou skupinu bez ztráty bodu. Ve finále se opět utkal každý s každým. Ve výsledném pořadí jsme obsadily 1. a 2. místo, když vzájemný zápas skončil 6 : 4 pro A družstvo. Celý turnaj vyvrcholil finálovými zápasy v hale, kde naše děvčata už jako společné družstvo porazila družstvo z 3. místa Macon 8 : 1. Odborníci se o týmu vyjádřili pochvalně i v tisku.
Poslední den před odletem jsme se vykoupaly v zatím málo prohřátém moři. Zájezd se po všech stránkách vydařil, společenskou částí, která byla brána jako odměna pro děvčata za celou uplynulou sezonu , si děvčata opravdu užila.