English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Olomoucké dorostenky letos posbíraly všechny trofeje

Olomoucké dorostenky letos posbíraly všechny trofeje 10.06.2013 08:32:14 - autor: , přečteno 1549x


Neskutečnou sezonu mají za sebou dorostenky olomoucké ZORY. Dva tituly mistra České republiky, dvě prvenství a zisk obou Česko-slovenských pohárů, to je žeň, kterou ani největší optimisté nečekali. Mladé Hanačky v plné míře zúročily svou celoroční píli a samozřejmě odbornost a zkušenosti svých trenérů u starších dorostenek Mgr. Lubomíra Krejčíře a u kategorie mladších dorostenek Mgr. Jany Fischerové.

Obě olomoucká družstva vévodila celu sezonu v dlouhodobých soutěžích, starší vyhrály prvoligovou soutěž s pětibodovým náskokem s jedinou porážkou v sezoně v Praze se Slavií, která obsadila druhou příčku. Mladší vyhrály moravskou skupinu 1. ligy s náskokem čtyř bodů před druhým Zlínem, se kterým také ztratily jediné dva body v soutěži. V pokračování ve finále o český titul proti vysoce favorizovanému celku DHC SVŠ Plzeň nejprve v domácím prostředí podlehly tříbrankovým rozdílem 17:20, aby svého soupeře na západě Čech v odvetě porazily potřebným rozdílem čtyř branek 25:29 a odvezly si domů zlaté medaile a titul mistryň České republiky.

Úspěšnou sezonu dovršila obě družstva výhrami v premiérovém ročníku Česko-slovenského poháru, když starší dorostenky ovládly soutěž v domácím prostředí, kde vyhrály všechna tři svá utkání, nad druhým českým zástupcem Slavií Praha a slovenskými týmy Iuventou Michalovce a MHK Bytča. Mladší dorostenky nezůstaly za svými staršími kolegyněmi o nic pozadu, také získaly Česko-slovenský pohár, o který se hrálo v Hodoníně, porazily svého soupeře z národního finále DHC SVŠ Plzeň i oba slovenské týmy UDHK Nitru a MHK Bytču. Obě družstva tak v sezoně získala všechny dosažitelné trofeje, které v dorostenecké házené existují.

Potěšitelné z pohledu dalších perspektiv je skutečnost, že většina děvčat z kádrů obou družstev může ve spanilé jízdě pokračovat i v další sezoně. Z družstva starších dorostenek odcházejí po sezoně pouze Nikola Jansová, která by se měla zařadit do interligového kádru žen a do prvoligového béčka přecházejí z důvodu dosažení věku Sovová Hochvaldová a také brankařky Havlíčková a Směšná. Naopak do kádru starších dorostenek se přesune z mladších brankařka Fialová a z HK Hodonín talentovaná Dagmar Beranová a z hráček pak děvčata ročníku 96´ Zimová, Opletalová, Simona Fryčáková, Doležalová, Míšová a mladá Hurychová, která je ročník 97´. Také družstvo mladších dorostenek by nemělo nijak ztratit na kvalitě, k desítce hráček ročníku narození 97´, které v družstvu zůstanou z letošního týmu, přijde silná skupina děvčat ročníku 98´ ze starších žaček, mezi nimiž je také řada výrazných talentů jako na příklad: Řezníčková, Žáčková, Bajerová, Konůpková, Vítková a další.

Na závěr si ještě připomeňme všechna jména hráček a realizačních týmů obou družstev, které se na úspěšné sezoně podílely:
Starší dorostenky: brankařky: Anna Nováková, Michaela Havlíčková, Jaroslava Směšná a Anežka Zuzánková a hráčky: Nikola Jansová, Kateřina Slováková, Jarmila Trumpešová, Lucie Hochvaldová, Hana Kratochvílová, Michaela Palátová, Klára Sovová, Markéta Brandýsová, Vendula Fryčáková, Tereza Fryčáková, Lucie Sklenářová, Vendula Fritschová a několik utkání odehrála i děvčata z mladších dorostenek Barbora Opletalová, Jana Doležalová, Markéta Hurychová a Natálie Durčáková.
Realizační tým: Trenér: Mgr. Lubomír Krejčíř, asistent: Marek Kolář, vedoucí družstva Ing. Václav Dobeš, masér Vít Císař.

Družstvo mladších dorostenek Zory tvořily tyto hráčky:
Brankařky: Anna Fialová a Radka Zemanová a hráčky: Lucie Zimová, Markéta Hurychová, Natálie Večeřová, Natálie Durčáková, Magda Kašpárková, Gabriela Grygarová, Simona Fryčáková, Adriana Míšová, Adéla Kummerová, Michaela Chlandová, Jana Doleželová, Barbora Opletalová, Vendula Fryčáková a na rozhodující utkání o mistra v Plzni a na Česko-slovenském poháru doplnily družstvo Tereza Fryčáková a Jarmila Trumpešová, z kádru starších dorostenek které hodně zvýšily kreativitu družstva a v rozhodujících fázích družstvu hodně pomohly