English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Hráčky Zory budou reprezentovat na Olympiádě mládeže

Hráčky Zory budou reprezentovat na Olympiádě mládeže 18.06.2013 11:19:41 - autor: , přečteno 2319x

 

Olympiáda dětí a mládeže České republiky (ODM) je republiková soutěž krajských reprezentací v kategoriích mladších a starších žáků a žákyň. Svým charakterem navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Mladí účastníci tak nejsou ochuzeni o zapálení olympijského ohně, slavnostní ceremoniály, soužití v olympijské vesnici nebo složení olympijské přísahy. .Olympiády se odehrávají v dvouletých cyklech a střídá se jejich letní a zimní podoba.

Po úspěšné organizaci V. her v roce 2011, které se uskutečnily v Olomouckém kraji, je pořadatelem letošního VI. ročníku Zlínský kraj. Soutěžit se bude v 16 sportovních odvětvích a ve dvou doplňkových soutěžích. Mezi sporty samozřejmě nechybí ani olympijský sport házená, který bude mít svoje hlavní sídla v kategorii chlapců ve sportovní hale SPŠ ve Zlíně a dívky budou hrát svá utkání ve sportovní hale v Otrokovicích na Štěrkovišti. Olympiáda se uskuteční ve dnech 23. - 28. června 2013, házená se bude hrát 24. - 27. června 2013.

V soutěži dívek, která nás bude nejvíce zajímat, se představí 11 krajských výběrů, které byly rozděleny do dvou skupin, v nichž se družstva utkají systémem každý s každým. Skupina A, ve které je i celek Olomouckého kraje má 6 krajských reprezentací: Olomoucký, Vysočina, Jihočeský, Jihomoravský, Plzeňský a Praha, ve skupině B se utkají družstva krajů Pardubický, Ústecký, Karlovarský, Moravskoslezský a Zlínský. Hracími dny v základních skupinách budou pondělí a úterý 24. a 25. června 2013, středa 26. června je vyhrazena utkáním o celkové umístění formou play-off a play-out.

Olomoucký kraj budou reprezentovat děvčata DHK ZORA Olomouc a to z obou družstev, která startovala v Žákovské lize. Družstvo povedou trenéři Miloš Haloun a Iveta Hofmanová a v nominaci je těchto 14 hráček: Michaela Ošlejšková, Sylva Pašková - Nikola Glogarová, Kateřina Králová, Karolína Žáčková, Kateřina Konůpková, Diana Řezníčková, Michaela Tkadlecová, Barbora Vaňková, Simona Dostálová, Monika Bajerová, Monika Oravcová, Chiara Concolino a Kristýna Očenášková.