English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Univerzita Palackého má nejlepší házenkářky

Univerzita Palackého má nejlepší házenkářky 27.06.2013 09:23:26 - autor: vasek, přečteno 1271x

 

Vysokoškoláci se v minulých dnech utkali o titul Akademických mistrů ČR v Praze v hale Juliska. Finálových turnajů se u mužů zúčastnila šestice týmů, z nichž nejúspěšnější byli nakonec kluci z pražských vu=ysokých škol,když vyhrála Univerzita Karlova, před vysokou školou ekonomickou a Českou zemědělskou univerzitou. Až za nimi skončili hráči „ostatních vysokých škol" Vysoké školy báňské, VUT Brno a Západočeské univerzity Plzeň.

Mezi pěticí ženských týmů suverénně kralovaly studentky olomoucké Univerzity Palackého, před pražskými školami VŠE, UK a ČZU, poslední skončila Západočeská univerzita v Plzni.

V letošním turnaji se na hřišti objevila řada vynikajících hráček - reprezentantek a dalších děvčat, která pravidelně oblékají interligové dresy ve svých s´klubech a dokazují tak, že vrcholovou házenou lze bez problémů skloubit i s náročnými studijními povinnostmi. Jen namátkou jsme na hřišti viděli na příklad v dresu UP Hrbkovou, Poznarovou, Severovou, Kubáčkovou, Berovou, nebo Benedíkovou,v dalších družstvech pak Slavistky Knedlíkovou, Mouleovo, Vaňkovou, Stellnerovou, nebo Jihočešky Eliášovou, Krupicovou, Zbožínkovou a další.

Děvčata UP postupně porazila ZČU 28:18, UK 32:23, ČZU 39:26 a VŠE 24:19.