English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Soutěže ČSH se změnami

Soutěže ČSH se změnami 27.06.2013 12:14:25 - autor: vasek, přečteno 1634x


Celostátní soutěže házenkářek se dlouhodobě potýkají s nestejným počtem účastníků v Čechách a na Moravě a také absolutní číslo počtu přihlášených družstev do soutěží by také všichni přáli, aby bylo vyšší. Generální sekretář ČSH a předseda soutěžní komise pan Stanislav Svoboda před každým novým ročníkem řeší, jak nejlépe skloubit popsané problémy, aby celkový efekt byl co nejlepší a z hlediska soutěživosti co nejspravedlivější.

Porovnáme-li počet startujících družstev žen z Čech a z Moravy, i když Morava tvoří cca jen třetinu území i počtu obyvatel republiky, v interligové soutěži hraje stejný počet družstev z Čech a z Moravy (po čtyřech), stejný počet družstev je i 1. lize žen ( po šesti), druhá liga však už kopíruje geopolitickou mapu ČR, neboť česká skupina bude mít 12 družstev, moravská pouze polovinu. Všechny tyto soutěže budou hrány stejným způsobem jako v minulých ročnících. První liga bude mít 12 účastníků, neuvidíme v ní však Havl. Brod, naopak novými družstvy budou Bohunice a už pátý „B" tým interligových klubů - Baník Most „B". Novinkou pro první ligu je návaznost na inerligu, kde se zrušila baráž a z 1. Ligy bude do WHIL přímý postup a poslední tým interligy sestoupí bez baráže do nižší soutěže.

V české skupině druhé ligy by měl hrát plný počet dvanácti družstev, místo béčka Mostu budou novými účastníky „B" tým Sokola Vršovice a Lokomotiva Cheb, která se vrací na scénu po čtyřech letech. Hrát se bude dvoukolově každý s každým. Moravská skupina bude mít šest účastníků. Do první ligy postoupil vítězný Tatran Bohunice a stabilní druholigovou čtveřici Karviná, UP Olomouc, Velké Meziříčí a Velká Bystřice doplní nově HK Hodonín a z první ligy sestupující Havl. Brod. Moravská 2. liga se bude hrát každý s každým čtyřkolově, dvakrát doma a dvakrát venku.

S úplně novým půdorysem se budou hrát od příští sezony dorostenecké soutěže. První liga nebude celostátní soutěží a liga mladších dorostenek se nebude hrát samostatně v Čechách a na Moravě. Obě soutěže budou hrány na podzim vždy ve čtyřech skupinách, po dvou v Čechách a po dvou na Moravě. Po podzimní části, hrané dvoukolově, postoupí vždy první dvě družstva z každé skupiny do jarního pokračování. Tato družstva vytvoří osmičlenné 1. ligy hrané o titul a další medailová umístění, družstva umístěná v podzimní části ve skupinách na dalších místech, budou hrát v jarním pokračování 2. ligy samostatně v Čechách a na Moravě, opět dvoukolově, každý s každým.

Předpokládané složení skupin pro podzimní část soutěží:

Starší dorky:

 

Skupina Čechy A:

Vršovice, SVŠ Plzeň, Čes. Budějovice, Slavia Praha, Strakonice

Skupina Čechy B:

Písek, Kobylisy II., Jindř. Hradec, HC Plzeň, Astra Praha

Skuoina Morava A:

Hodnín, Havl.Brod, Pardubice, Velké Meziříčí, ZORA Olomouc

Skupina Morava B:

Veselí n. Mor., Zlín, Poruba, Nový Jičín, Otrokovice

 

Mladší dorky:

 

Skupina Čechy A:

Vršovice, DHC Plzeň, SVŠ Plzeń Čes. Budějovice, Slavia Praha, Most¨

Skupina Čechy B:

Písek, Kobylisy II., Jindř. Hradec, HC Plzeň, Tachov, Praha Háje

Skuoina Morava A:

Hodnín, Havl.Brod, Bohunice, Pardubice, Velké Meziříčí, ZORA Olomouc

Skupina Morava B:

Zlín, Poruba, Karviná, Ostrava Zábřeh, ZŠ Holečkova Olomouc