English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Česká házená má nového prezidenta

Česká házená má nového prezidenta 30.06.2013 10:55:54 - autor: , přečteno 1566x


V kongresovém sále pražského hotelu Olšanka se v sobotu uskutečnilo očekávané jednání Kongresu házené, na němž bylo zvoleno nové vedení svazu. Kongresu se zúčastnilo celkem 101 delegátů s hlasem rozhodujícím, což byli zástupci 59 % oddílů a klubů organizovaných v ČSH. Konference projednala a schválila některé nezbytné dokumenty, zejména pak hospodaření ze uplynulý rok a rozpočet roku 2013 a v diskusi si vyslechla připomínky, návrhy a postřehy delegátů a hostů konference.

V odpoledním bloku jednání pak došlo na volbu nových orgánů svazu, zejména nového prezidenta a exekutivy ČSH, která má převzít řízení české házené na příští čtyři roky. Nejprve byl tajným hlasováním zvolen nový prezident ČSH, kterým se stal 47 letý Mgr. Aleš Pospíšil, bývalý juniorský reprezentant a hráč Bohemians Praha, který ve své profesní kariéře byl mimo jiné mluvčím Ministerstva zahraničí, nebo konsulem ČR ve Spojených státech a v současné době pracuje jako výkonný ředitel pražské pobočky britské globální společnosti. Aleš Pospíšil, který je kmenovým členem pražské Slavie byl po odstoupení Vlastimila Přečka jediným kandidátem a při volbě získal od 101 hlasujících 80 hlasů (18 hlasů bylo proti, 3 hlasy byly neplatné), což je velmi silný mandát.

Do exekutivy ČSH kandidovalo nakonec z více než 20 kandidátů 15 uchazečů, z nichž byla v prvním kole zvolena sedmička nových členů exekutivy: Ing. Michal Barda, Miroslav Bartoň, Daniel Čurda, Ing. Petr Novák, Mgr. Petra Kheková (roz. Čumplová), Mgr. Kateřina Poláková a Mgr. Antonín Staněk PhD. O osmém členu exekutivy nerozhodla ani volby v druhém kole, v němž nikdo z kandidátů nezískal potřebných 51 hlasů. Podle volebního řádu tak vzešla z Konference sedmičlenná Exekutiva. Podle stanov ČSH je možno do předpokládaného počtu členů dalšího člena Exekutivy kooptovat, což se také pravděpodobně stane.

Ještě větším problémem se nakonec stala volba Kontrolní a revizní komise ČSH, jehož volba es vůbec neuskutečnila, neboť počet kandidátů byl nižší než stanovami určený minimální počet pěti členů. Původní složení Kontrolní komise ČSH tedy zůstává bez změny.

Trochu rozpaky může vzbuzovat složení Exekutivy. Už minulá sestava jen se třemi zástupci z moravských klubů (Tomáš Bártek, Aleš Kolář a Ing. Ladislav Jakub) nebyla příliš vyrovnaná, v nové Exekutivě zasednou pak už jen dva zástupci Moravy a to Miroslav Bartoň z Kopřivnice a Mgr. Antonín Staněk z Olomouce, všichni ostatní jsou z Prahy, nebo blízkého okolí ( jen Mgr. Poláková je předsedkyní DHK Baník Most). Ne snad, že bychom měli výhrady ke jménům nově zvolených členů Exekutivy, ale parita i vzhledem k poměru zastoupení a výsledkům házené v Čechách a na Moravě by měla být asi více respektována.