English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší žačky > Olympiíáda dětí a mládeže

Olympiíáda dětí a mládeže 02.07.2013 20:40:19 - autor: , přečteno 1535x

Ve dnech 23. - 28. června 2013 se zúčastnil výběr hráček DHK Zora Olomouc a DHK ZŠ Holečkova Olomouc jako zástupce Olomouckého kraje 6. Letní olympiády dětí a mládeže, kterou pořádal Zlínský kraj. Zahájení her a zapálení olympijského ohně proběhlo na Městském fotbalovém stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti. Poté se mladí olympionici ze 14 krajů České republiky rozjeli na svá sportoviště, kde čtyři dny bojovali o co nejlepší umístění v jednotlivých soutěžích.

Házenkářského turnaje dívek v Otrokovicích se zúčastnila družstva 11 krajů, která byla rozdělena do dvou skupin. V šestičlenné skupině A se výběr Olomouckého kraje postupně střetl s těmito týmy:

Do prvního utkání proti výběru Prahy nevstoupila děvčata dobře. V prvním poločasu převažovala obranná činnost u obou celků a za 15 minut hry padlo pouze 6 branek. Druhá půle již byla v režii pražských házenkářek, které vyhrály 12:5.
V druhém utkání proti Vysočině hráčky již nastoupily koncentrovaněji. I když měl soupeř od začátku mírný brankový náskok, v závěru zápasu již na hřišti existovalo jen jedno družstvo a po šňůře 5 branek a vítězství 13:9 si olomoucká děvčata připsala první dva body do olympijského turnaje.
Druhý hrací den zahájil olomoucký výběr proti Jihočeskému kraji. V prvním poločasu děvčata získala tříbrankový náskok, který postupně navyšovala až na konečné vítězství 14:9.
Utkání proti Jihomoravskému kraji slibovalo kvalitní a atraktivní házenou, protože dres soupeře oblékly v současné době vedoucí střelkyně 1. dorostenecké ligy bohunická odchovankyně Silvie Polášková a Jana Šustková z Veselí nad Moravou, která patří též mezi 3 nejlepší střelkyně, a to dokonce v soutěži starších dorostenek. V prvních dvaceti minutách padaly góly rovnoměrně na obou stranách, v závěru utkání se projevila větší herní zkušenost soupeře, který zvítězil 10:6.
K poslednímu utkání úterního bloku a zároveň ve skupině A nastoupila olomoucká děvčata proti Plzeňskému kraji. Stejně jako v předchozím duelu šlo o souboj proti hráčkám s ligovými zkušenostmi. Tentokrát však byla převaha na straně hráček z Hané. V průběhu celého zápasu vedly rozdílem dvou branek a v závěru se mohly radovat z vítězství 14:12. Hráčky zde podaly nejlepší výkon a pro mnohé nečekaným vítězstvím dokonale zamíchaly pořadím v tabulce skupiny A. Skončily 3. ve skupině a zároveň tak odsunuly hráčky výběru Prahy až na 5. místo, které se následující den střetly již pouze o 9. - 11. místo.

V utkání o 5. místo holky nastoupily proti Karlovarskému kraji. Soupeř vzdoroval pouze v prvních několika minutách. Pak se projevila větší fyzická převaha a herní zkušenost olomouckých házenkářek, které postupně navyšovaly své vedení až na konečných 15:5.
V závěrečném zápasu o konečné umístění v turnaji proti Jihočeskému kraji holky již nezopakovaly svůj výkon ze základní skupiny. Chyběla jim dravost a nápaditost v útoku, nefungovala obrana. Soupeř tohoto výpadku dokonale využil a zvítězil po našem velmi slabém výkonu 18:10.
Po této prohře výběr Olomouckého kraje obsadil celkově 6. místo.

Pro všechny hráčky to byla jejich první olympiáda. Užívaly si její atmosféru. Pokud to čas dovolil, fandily sportovcům z Olomouckého kraje, navázaly zde spoustu přátelství a všichni společně se pak zúčastnili jejího slavnostního zakončení na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti.

Sestava: Ošlejšková, Pašková - Dostálová, Očenášková, Oravcová, Glogarová, Králová, Žáčková, Konůpková, Řezníčková, Concolino, Bajerová, Tkadlecová, Vaňková

Trenéři: Miloš Haloun a Iveta Hofmanová
Celkové umístění v turnaji:

1. Zlínský kraj
2. Plzeňský kraj
3. Jihomoravský kraj
4. Severomoravský kraj
5. Jihočeský kraj
6. Olomoucký kraj
7. Ústecký kraj
8. Karlovarský kraj
9. Praha
10. Vysočina
11. Pardubický kraj

Celkovým vítězem 6. Letní olympiády dětí a mládeže 2013 se stal Středočeský kraj s 504 body, sportovci Olomouckého kraje obsadili se ziskem 211 bodů 9. místo.