English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Pokračujeme v informacích z interligových kuchyní

Pokračujeme v informacích z interligových kuchyní 12.07.2013 09:59:59 - autor: , přečteno 1488x

Po informacích ze dvou klubů, které už zahájily letní přípravu (Michalovce a Poruba) a kuých informacích o situaci ve Veselí, pokračujeme dnes o uźměách které se udály ve dvouz moravských klubech. Zejména slovácký klub, zvyklý z předchozích sezon na žeň medailí, čekají asi trochu jiné starosti. O masovém posilování ve Zlíně jsme se už zmínili v samostatném článku, dnes si vše ještě jednou shrneme.

Uplynulá sezona Veselí byla poslední, která byla financována majiteli firmy Britterm a pro sportovního ředitele klubu Aťu Procházku nastal čas nejen shánění posil, ale zejména finančních prostředků. Pokud jde o hráčský kádr, který házenkářské příznivce nejvíc zajímá, shrňme si všechny známé příchody a odchody. V dresu Veselí z nejrůznějších důvodů neuvidíme: Vyhlídalovou, Chmelařovou, Kočí, Salčákovou, Štěrbovou, Rajnohovou, Drotárovvou, Viniatynskou a Romanovou a kádr tedxy výrazně omládne. Z loňského kádru zůstaly jen brankařky Zvoničová a Nejezchlebová a hráčky Fleková, Tomečková, Jandásková, Vinklárková a Jagošová.

Trenér René Kumpán, který u družstva zůstává i pro další sezonu, začíná přípravu s družstvem 15. července a ke stávající „sedmičce statečných" přivítá v družstvu zatím pětici nových tváří. Jsou nimi brankařka Veronika Fialková (1992), která toho má přes své mládí už hodně za sebou. Je odchovankyní Bohunic, rok byla v SCM v Olomouci, hrála v Paříži, Wolfsburgu a do Veselí přišla z druhé bundesligy v Berlíně. Další trojice posil je ze Slovenska: Katarína Hvostaľová (1992) přichází z Iuventy Michalovce, Martina Bačíková (1991) je z také z Iuventy, minulou sezonu byla na hostování v Senci, třetí je Petra Varjassiová z Interu Bratislava, slovenská juniorská reprezentantka. Zatím poslední posilou je pak Katka Slováková, která přichází z našeho mistrovského týmu starších dorostenek.

Veselí bude hrát na podzim mistrovská utkání v hale v Hodoníně, příprava bude převážně probíhat v Moravském Písku.


Stejný začátek přípravy, tedy 15. červenec, zvolili také ve Zlíně. Nový trenér Sabadka se své role ujme ale až od 1. srpna, do té doby povede přípravu dosavadní asistent Olda Dvořák. Z kádru odchází, jak jsme již avizovali brankařka Míša Dederlová do Olomouce a Leona Šviráková posílí Porubu. Brankařský post ve Zlíně briskně zacelili, když angažovali slovenskou reprezentační brankařku Martinu Túrociovou (1986) přicházející ze Šaľy a do role vůdkyně mladého týmu přivedly 35 letou Betku Tóthovou, pětinásobnou nejlepší házenkářku Slovenska. Do přípravy na novou sezonu se po vleklém zranění znovu zapojí také Míša Budayová. Zatím otevřená zůstává situace kolem Lenky Černé, která by se měla ve Zlíně objevit po boku trenéra Sabadky.


Situace ve čtveřici českých týmů (Most, Slavia, Písek, Jindř. Hradec) je zatím zahalena tajemstvím, žádné informace o novinkách zatím kluby nezveřejnily, stejně jako slovenské Šaľa Partizánske a Senec.