English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Kristýna Salčáková se vrací na Hanou

Kristýna Salčáková se vrací na Hanou 16.07.2013 08:41:36 - autor: , přečteno 1611x

 

Po čtyřech letech se v dresu olomoucké Zory znovu objeví Česká reprezentantka Kristýna Salčáková. V olomouckém týmu už hrála iterligu v sezonách 2007/8 a 2008/9 a získala zde v roce 2008 mistrovský titul a v příští sezoně ještě stříbrnou medaili. Zahrála si také v týmu slavícím nejúspěšnější starty Hanaček v evropských pohárech, dvojnásobný postup do osmifinále, nejprve v Challenge Cupu a po roce i v Poháru vítězů pohárů, kde nastoupila celkem v osmi utkáních. V roce 2009 odešla do Zlína a po třech letech před minulou sezonou do Veselí n. Mor.

Kristýna se narodila 13. srpna 1987 v Uherském Hradišti, je odchovankyní kunovické házené a mimo trojice moravských interligových týmů hrála už interligu před příchodem do Olomouce také v pražské Slavii. V uplynulé sezoně startovala v družstvu Britterm Veselí n. Mor., kde nastoupila celkem ve 23 interligových utkáních a zaznamenala v nich 123 branek. Tímto výsledkem se zařadila na 21. místo mezi interligovými kanonýrkami. Kristýna je neodmyslitelnou součástí české reprezentace posledních let, má na svém kontě start v 61 mezistátních utkáních v nichž nastřílela 69 branek.

Přejme Kristýně stejnou střeleckou mušku i v našem dresu a těšme se na její bleskové brejky a další brilantní kousky, které umí využívat ve své pestré a nápadité hře.