English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Šokující změny dresů házenkářek pokračují

Šokující změny dresů házenkářek pokračují 16.07.2013 18:42:05 - autor: , přečteno 1694x

Právě probíhající přestupní termín, který je v Česku po oba prázdninové měsíce, přináší skoro denně šokující zprávy o změně dresů hodně známých házenkářských tváří. V posledních dvou dnech rozvířila hladinu zejména zpráva o tom, že na lavičku slovenské reprezentace dosedl Dušan Poloz, nejúspěšnější trenér uplynulého ročníku mezi všemi českými ženskými týmy. Uvidíme, jak bude zvládat nelehký úkol „sezení na dvou židlích", tedy přípravu a vedení českého mistra Baníku Most a slovenské reprezentace.

Zajímavé byly v těchto dnech i přesuny dvou, shodou okolností českých reprezentačních levých křídel, které se v utkáních na tomto postu střídají. Jedna z nich - Romana Chrenková se ze severu Moravy přemisťuje na její jih do celku Veselí n. Mor., kde po exodu devíti hráček budují úplně nový tým. Tou druhou je Kristýna Salčáková, která k radosti olomouckých příznivců zamířila na Hanou a bude hrát v našem družstvu (píšeme o tom v samostatném článku).

První informace se objevily také z druhého slovenského velkoklubu Šaľy. Nový trenér Rudolf Petrikovič trávís družstvem už několik dnů ve středisku Skalka v blízkosti Kremnice, kde šestnáctičlenný kádr zahájil letní přípravu (v domovské hale v Šaľe probíhá rekonstrukce hrací plochy). Z družstva, které vybojovalo v minulé sezoně pod vedením trenéra Tomáše Kuťky stříbro ve slovenském play-off, odešla trojice zkušených Túrociová, Bérešová a Porubská. Na jejich místo získalo Duslo Ukrajinskou brankařku Oleksandru Krebsovou (z Michalovců), Lívii Klučkovou ze Šuran a Karin Bujnochovou z Nitry.

Stále nám chybí jakékoliv informace ze čtveřice českých týmů, pouze prosáklo několik kusých informací, o které se s vámi nyní podělíme. Z kádru mistrovského Mostu odešla Denisa Kylarová, naopak z Polska získal klub reprezentační pivotku Ivetu Matouškovou, odchovankyni Jindř. Hradce. Podle dostupných informací se ve Slavii objevila dvojice hráček Veselí, Monika Rajnohová a Tereza Chmelařová a z Poruby pivotka Dominika Selucká. Do Jindřichova Hradce pak z našeho klubu zamířila brankařka Klára Melichová, která naposledy chytala v našem prvoligovém „B" týmu.