English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Mládežnické reprezentace před svými vrcholy

Mládežnické reprezentace před svými vrcholy 16.07.2013 21:30:02 - autor: , přečteno 1226x

Všechna ženská česká reprezentační družstva si pro letošní rok vybojovala postup na své vrcholné akce. Ženy se přes Island probojovaly na prosincové MS hrané v Srbsku, kde změří síly s celky Maďarska, Německa, Rumunska, Australie a Tunisu, Juniorky do 19 let (W 19) mají před sebou od 1. do 11. srpna Mistrovství Evropy v Dánsku, kde se postupně střetnou s celky Nizozemska, Dánska a Chorvatska a dorostenky (W 17) mají své ME v Polsku, kde se ve dnech 15. - 25. srpna střetnou s Německem, Norskem a Chorvatskem.

Mladší z obou mládežnických reprezentací (W 17), kde má náš klub dvě zástupkyně z celku úspěšných dorostenek Zory - Hanu Kratochvílovou a Vendulu Fryčákovou, hrají v těchto dnech na turnaji osmi reprezentačních celků této kategorie v nizozemském Utrechtu na Evropském Olympijském festivalu, který je vítanou konfrontací před vlastním evropským šampionátem. Našim dorostenkám se vstup do turnaje příliš nevydařil, v prvním utkání proti domácímu Nizozemsku podlehly vysoko 15:39 a dnes večer prohrály i s Německem 28:35.

Juniorská reprezentace (W 19) zahájí finální přípravu od čtvrtka v Olomouci, kde se bude až do úterka připravovat v hale DHK ZORA Olomouc. Pod vedením olomouckého trenéra Lubomíra Krejčíře, by se měla zúčastnit závěrečné přípravy, která bude po čtyřdenním přerušení pokračovat v Praze až do odjezdu do Dánska, tato nominovaná šestnáctka:

Brankařky: Petra Kudláčková (Slavia Praha), Anežka Zuzánková ( ZORA Olomouc), Eliška Šíbrová (SVŠ Plzeň)
Hráčky: Kristýna Vlková, Zuzana Dufková, Gabriea Nygrýnová, Denisa Kamenářová (všechny HC Zlín), Vendula Šelajsová, Andrea Vlachová (obě HC Plzeň), Tereza Pokorná, Eliška Jačková (obě Slavia Praha), Nikola Jansová, Tereza Fryčáková (obě ZORA Olomouc), Veronika Malá, Dominika Bullová (obě Sokol Písek), Adéla Bělohoubková (Sokol Poruba).
Mezi náhradnicemi najdeme ještě další dvě olomoucké hráčky, brankařku Annu Novákovou a Kláru Sovovou, když Jarmila Trumpešová a Kateřina Slováková se do sestavy nedostaly pro nedoléčená zranění.

Pro úplnost ještě sestava realizačního týmu juniorské reprezentace: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ (Olomouc) - trenér, Jan SLAVÍK (Písek) - asistent trenéra, Helena KRAJČÍROVÁ (Praha) - vedoucí družstva, MUDr. Jitka Dobešová (Olomouc) - lékařka, Petr SEVERA (Olomouc) - masér.

V rámci přípravy se uskuteční v Olomouci také oficiální mezistátní utkání, když se s naším reprezentačním celkem střetne stejně starý celek Slovenska, který se také probojoval na ME v Dánsku a bude hrát ve skupině s Norskem, Rumunskem a Portugalskem. V dresu Slovenek se představí několik děvčat, které jsme před několika týdny viděli v Olomouci při Česko-slovenském poháru, na příklad v dresu Bytče Janešíkovou se Šichmanovou, nebo z družstva Iuventy Nagyovou, Olšovskou, Habánkovou, nebo Kišíkovou. Interligové zkušenosti pak má trojice děvčat z Nitry Königová, Bujnochová a Csáková.

Prestižní mezistátní utkání Česká republika - Slovensko se hraje v hale DHK ZORA Olomouc v neděli 21. července 2013 od 11:00 hod. Přijďte se v letní „okurkové" sezoně podívat na velmi hodnotné utkání a povzbudit naše mladé naděje.