English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Černí andělé odtajnili posily

Černí andělé odtajnili posily 18.07.2013 08:31:12 - autor: , přečteno 1798x

V mostecké kuchyni se v posledním týdnu víc hovořilo a psalo o Dušanu Polozovi, který kývl slovenskému svazu na nabídku vést příští tři roky slovenskou seniorskou reprezentaci. O dění v hráčském kádru se toho zatím moc nevědělo. Až včera odkryla šedá eminence mostecké házené, pan Rudolf Jung karty, a k už tak blýšitvé sestavě Černých andělů ohlásil trojici nových, velkých posil.

O příchodu zkušené pivotky Ivety Matouškové, která s házenou začínala na jihu Čech v Jindři. Hradci a nyní hrála tři roky v polské ekstraklase, naposledy v Elblagu jsem již informovali. Další posily jsou více devízou do příštích let, i když Míša Borovská má po problémech s kolenem už za sebou výbornou minulou sezonu, kdy v dresu Sokola Písek v 26 utkáních nastřílela 165 branek a stala šestou nejlepší kanonýrkou celé interligy.

Zatím poslední posilou je pak mladička odchovankyně plzeňské házené, Markéta Jeřábková, která už sice do Mostu přestoupila, ale teprve v příštích dnech ji čeká náročná operace kolena. Markéta patří jistě k největším talentům české házené posledních let, mělo by se ale asi s jejím talentem nakládat s větším rozmyslem a je otázka, zda její současné zranění není daní za přetěžování mladého organizmu. Vždyť asi není úplně normální, aby sedmnáctiletá hráčka (roč. 1996) hrála po celou sezonu mistrovská utkání nejvyšší soutěže za dvě družstva (1. Liga žen a 1. Liga starších dorostenek). Celkem odehrála v sezoně 42 mistrovských utkání, všech 20 v 1. lize žen, všech 18 v 1. lize starších dorostenek, dvě v Českém poháru a dvě v baráži o iterligu. Nastřílelav nich sice úctyhodných 325 branek, ale za jakou cenu ? Navíc je ještě členkou dvou reprezentací W 17 a W 19, zúčastňovala se tedy reprezentačních akcí a sehrála v uplynulé sezoně řadu dalších utkání v dresech reprezentací ( 3 utkání za W 19 a 17 za W 17).

Manažer pan Jung ještě hovoří o další velké posie, takže uvidíme. Na straně odchodů jsme u Černých andělů zaznamenali pouze odchod Denisy Kylarové a ukončení činnosti Karin Schererové.