English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Házenkářky DHK ZORA Olomouc zahájily letní přípravu

Házenkářky DHK ZORA Olomouc zahájily letní přípravu 21.07.2013 22:30:14 - autor: , přečteno 1869x

Jako jedno z posledních družstev interligové soutěže, zahájily dnes přípravu na novou sezonu také házenkářky olomoucké Zory, pátý český tým loňské sezony. Důvodem pozdějšího zahájení je fakt, že Hanačky naopak ukončily, pravděpodobně jako poslední, předchozí sezonu, kterou si natáhly až do posledního červnového týdne, kdy už většina interligových hráček trávila dovolenou. Tento model se u olomouckého týmu osvědčil i v předchozích sezonách, a proto nebyl důvod jej měnit. Na první trénink se v neděli odpoledne dostavilo celkem 16 hráček, mezi nimi i tři nové tváře brankařka Michaela Dederlová, která na Hanou přichází ze Zlína, reprezentační křídlo Kristýna Salčáková, vracející se do družstva po čtyřech letech, po tříletém působení ve Zlíně hrála poslední rok ve Veselí. Poslední novou tváří je Kristýna Nolčová, kterou trenéři zkoušejí a její příchod je v jednání.

Z hráček, které budou v nové sezoně v kádru interligového týmu, chyběla na prvním tréninku jen dvojice juniorských reprezentantek připraujícíh se na srpnové ME v Dánsku - Anežka Zuzánková a Nikola Jansová, která přichází z mistrovského týmu starších dorostenek Zory. Na první trénink se omluvila Martina Uličná. Z hráček, které už v příští sezoně v dresu Zory neuvidíme odešla jak známo Barbora Raníková do francouzských Mét, na studium mimo Olomouc odcházejí Kateřina Hofírková a Petra Smékalová a z důvodu zúžení kádru už nebudou v družstvu pokračovat Adriana Remešová a Jana Šteffanová.

Kdo z nově se tvořícího kádru se tedy nedělního prvního tréninku zúčastnil?
Brankařky Michaela Dederlová a Lucie Rašková, ze spojek to byly Kateřina Růžičková, Katarína Berová, Tereza Kubáčková, Barbora Pašková, Anna Gebre Selassie, Ivana Salašová a Lucie Fabíková, z pivotů Lucie Severová, Jana Kalová a Kristýna Nolčová a křídla Kristýna Salčáková, Michaela Ždánská, Lucie Dostálová a Martina Huráňová. Družstvo povede jako v minulé sezoně Mgr. Jan BĚLKA spolu s asistentkou Mgr. Lucií FABÍKOVOU.

PřÍprava bude probíhat od pondělí 22. července do pátku, tak jako v minulé sezoně v Rapotíně, další týdny už bude využíváno domácího areálu venkovních hřišť a sportovní haly. Už na pátek 2. srpna jsou naplnována dvě utkáni v Ostravě se Sokolem Poruba, odvety budou o týden později v Olomouci, družstvo se zúčastní dvou turnajů, ten první absolvuje 17. a 18. srpna v Šaľe a o týden později 23. - 25. srpna bude hrát na domácím tradičním Poháru míru v Olomouci. V jednání jsou i další přípravná utkání jak na domácím hřišti, tak na hřištích soupeřů.