English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Evropské poháry rozlosovány

Evropské poháry rozlosovány 23.07.2013 12:03:22 - autor: vasek, přečteno 1358x

Baník Most do Norska, Michalovce budou hrát v Izraeli, Slavia do Švýcarska.

S výjimkou Champions League, jehož hrací plán už je znám několik týdnů, byly dnes v sídle EHF ve Vídni vylosovány ostatní soutěže Evropských pohárů v házené. Po výborném výsledku Baníku Most v minulé sezoně, kdy se svěřenkyním Dušana Poloze podařilo vyhrát jeden z pohárů - Challenge Cup, se v osudí pohárů objevila čtyři jména družstev startujících v interlize.

Obě házenkářské federace - Česká ani Slovenská, nemají v současnosti dostatečný koeficient k tomu, aby jejich mistrovské týmy mohly startovat v elitním a prestižním Champions League, který je pouze pro 12 vyvolených a dalších 16 hodně kvalitních celků musí sehrát kvalifikaci, ze které postoupí ze čtyř skupin vždy jen jeden celek. A to mezi kvalifikanty jsou takové celky jako na příklad mistr Ruska Rostov, nebo po dvou celcích norské, dánské a maďarské nejvyšší soutěže, ale také HCM Baia Mare, který uvítáme na letošním ročníku Poháru míru v Olomouci.

Druhou nejprestižnější soutěží po Champions League je Pohár EHF, kam se přihlásilo celkem 42 týmů ve kterém budou startovat dva účastníci WHIL - DHK Baník Most a Iuventa Michalovce. Obě družstva byla zařazena mezi nenasazené, což trochu překvapuje zejména u Baníku Most, vítěze evropského poháru z minulé sezony. Soupeřem českého mistra ve druhém kole, které má termíny 5./6.10.2013 a 12./13.10.2013 bude vynikající norský celek Levanger HK. V případě postupu Černých andělů přes tohoto soupeře do 3. kola by dalším soupeřem byl rumunský HC Zalau. Termíny 3. kola jsou 9./10. a 16./17. 11. 2013. Slovenskému mistru Iuventě Michalovce los přisoudil velmi přijatelného soupeře v podobě izraelského celku Bnei Hertzeliya, v případě postupu do 3. kola by nastoupil proti slovinskému družstvu RK GEN-I Zagorje.

Třetí pohárovou soutěží je Pohár vítězů pohárů, kam se přihlásilo 20 družstev a není mezi nimi ani jeden z účastníků česko - slovenské WHIL.

Challenge Cup měl přihlášeno celkem 25 družstev a proto začíná až třetím kolem, které se bude hrát 9./10. a 16./17. 11. 2013. Český vicemistr Sokol Poruba, který v minulém ročníku vypadl hned v prvním utkání s ruskou Astrachanockou Astrachaň, byl dokonce nasazen až do 4. kola a na svého soupeře si tak bude muset počkat až do 19. Listopadu, kdy se budou losovat dvojice pro 4. Kolo, které je na pořadu až v únoru 2014. Druhým českým zástupcem je DHC Slavia Praha, která se na evropskou scénu vrací po dlouhých pěti letech, kdy v sezoně 2008/09 vypadla hned v prvním utkání s bosenskou Tuzlou. Dnešní vídeňský los byl k pražankám vcelku příznivý, když jim přidělil švýcarský celek Yellow Winterthur, příjemný soupeř figurující na čtvrtém místě švýcarské ligy.