English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky v generálce prohrály

Hanačky v generálce prohrály 03.09.2007 08:18:57 - autor: dhkzora, přečteno 2315x

Generálkou před začátkem mistrovské soutěže byl o víkendu pro Olomoucké házenkářky turnaj v Rakouském Wiener Neustadtu. Toho se zúčastnila čtyři družstva, dvě družstva Rakouské bundesligy, maďarský druholigový tým a DHK ZORA Olomouc. V prvních dvou utkáních si Olomoučanky se svými soupeři hladce poradily, když Admiru Landhaus porazily 40:15 (16:10) a Maďarky - Györujbatat Kaps dokonce 46:17 (22:8). V obou utkáních si mohly jen vyzkoušet rychlý útok, oba soupeři jim nebyly vážnějšími konkurenty.

V posledním utkání o prvenství v turnaji nastoupily ve svém druhém nedělním utkání proti odpočatému a posílenému celku domácího Mc Donald´s. Domácí družstvo bylo proti turnaji o minulém víkendu v Olomouci k nepoznání. Hrálo rychlou tvrdou házenou a velkou posilou jim byla bývalá Běloruská reprezentantka, která do W.-Neustadtu přichází z velkoklubu Hypo Niederöstarreich.. Zápas nakonec skončil vítězstvím domácích 27:25 (16:11). Utkání mělo dobrou úroveň, o vítězství domácích rozhodla desetiminutovka mezi 7. - 17. minutou, kdy domácí otočily z 2:5 na 9:5 a to vesměs z rychlých protiútoku po chybách v zakončeni našich děvčat. Po poločase 16:11, se Hanačkám podařilo ještě několikrát dotáhnout až na jednobrankový rozdíl (21:20, 26:25) po poslední brance, kterou dostaly 2 minuty před koncem ze 7 m hodu už nedokázaly výsledek utkání zvrátit.

Zápasy turnaje tedy završila sérii přípravných utkání v nichž Hanačky sehrály celkem 15 zápasů, ve kterých 10x vyhrály a 5x odešly poraženy. Jaká ve skutečnosti celá příprava byla, však napoví až první zápasy interligy, které čekají děvčata už od příští soboty , kdy budou v domácí hale hostit ŠKP Bratislava.

Sestava a branky DHK ZORA na turnaji ve Wiener Neustadtu:
Černá, Raníková, Kozáková - Dostálová 22, Tomečková 16, Stuchlová 13, Vašková 12, Hejtmánková 11/1, Hrbková 10/2, Marcišová 6, Spíchalová 6, Kovačíková 5, Samcová 5, Kňourková 4, Holická.

Lucie DOSTÁLOVÁ se stala nejlepší střelkyní celého turnaje, nejlepší hráčkou byla vyhlášena Veronika HEJTMÁNKOVÁ, a nejlepší brankařkou domácí Lenka PALLOVÁ.