English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Juniorky odjely na ME do Dánska

Juniorky odjely na ME do Dánska 31.07.2013 12:09:31 - autor: , přečteno 1189x

V čase, kdy většina z nás včera večer uléhala k nočnímu spánku, nasedaly české juniorské reprezentantky do 19 let (W 19) do autobusu, aby se během noci přesunuly do dějiště ME, které ve dnech 1. - 11. srpna proběhne v dánských městech Koldingu a Sønderburgu. Naše mladé naděje jedou na sever Evropy navázat na své loňské úspěšné tažení a i když zdaleka nepatří do okruhu favoritů, chtěly by překvapit. V následujících dnech Vás tedy budeme na našich stránkách průběžně informovat o průběhu šampionátu i proto, že do Dánska odjela i početná olomoucká enkláva, která je součástí českého týmu.

Kdo tedy do Dánského města Sønderborgu, ležícího na jihu Jutského poloostrova, v blízkosti hranic s Německem a kde se budou hrát základní skupiny C a D odjel ?

Z hráček jsou to brankařky: Petra Kudláčková (Slavia Praha), Anežka Zuzánková ( ZORA Olomouc), Eliška Šíbrová (SVŠ Plzeň)
Hráčky: Kristýna Vlková, Zuzana Dufková, Gabriea Nygrýnová, Denisa Kamenářová (všechny HC Zlín), Vendula Šelajsová, Andrea Vlachová (obě HC Plzeň), Tereza Pokorná, Eliška Jačková (obě Slavia Praha), Nikola Jansová, Tereza Fryčáková (obě ZORA Olomouc), Veronika Malá, Dominika Bullová (obě Sokol Písek), Adéla Bělohoubková (Sokol Poruba).

Realizační tým juniorské reprezentace v Dánsku bude pracovat ve složení: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ (Olomouc) - trenér, Jan SLAVÍK (Písek) - asistent trenéra, Helena KRAJČÍROVÁ (Praha) - vedoucí družstva, MUDr. Jitka Dobešová (Olomouc) - lékařka, Petr SEVERA (Olomouc) - masér.

V první části ME hraje šestnáctka celků ve 4 skupinách, z nichž první dva postoupí mezi nejlepších osm týmů, 3., a 4. z každé skupiny pak bude hrát o celkové umístění na 9. - 16. místě.

Složení základních skupin:

Kolding:

Skupina A:

1. Norway 2.Romania 3.Slovakia 4.Portugal

 

Skupina B:

 

1.Russia 2.France 3.Germany 4.Austria              

 

Sønderborg:

Skupina C:

 

1.Denmark 2.Netherlands 3.Croatia 4.Czech Republic

 

Skupina D:

 

1.Hungary 2.Sweden 3.Spain 4.Slovenia

 

 

Program zápasů 1. hracího dne:

Kolding:

01.08. 14.00 (group A) 

Norway 

Slovakia 

01.08. 16.00 (group A) 

Romania 

Portugal 

01.08. 18.00 (group D) 

Hungary 

Spain 

01.08. 20.00 (group D) 

Sweden 

Slovenia 

 

Sønderborg:

 

01.08. 13.30 (group B) 

France 

Austria 

01.08.15.30 (group C) 

Netherlands 

Czech Republic 

01.08.17.30 (group B) 

Russia 

Germany 

01.08. 20.00 (group C) 

Denmark 

Croatia