English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Hanačky jedou na první herní prověrku

Hanačky jedou na první herní prověrku 02.08.2013 08:40:18 - autor: , přečteno 1159x


Druhý týden tvrdé letní přípravy končí dnes házenkářky Zory Olomouc v Ostravě, kam si zaskočí ke dvěma přípravným utkáním s českým vicemistrem Sokolem Poruba (hraje se v hale SECHEZA v 10:30 a 14:30 hod.). Druhý týden přípravy probíhá v domácím prostředí převážně v prostorách sportovní haly, kdy je přece jen o něco snesitelněji v tropických dnech, než na přímém slunci na venkovních hřištích. Příprava probíhá podle plánu, daří se beze zbytku plnit tréninkové objemy, do přípravných střetnutí však hráčky nastoupí vlastně bez předchozího styku s míčem.

V zápasech vůbec nepůjde o výsledky, obě družstva berou vzájemné souboje jako zpestření tvrdé řehole, která děvčata v uplynulých a současných dnech absolvují. Příprava zatím probíhá bez komplikací, mimo dvojice juniorských reprezentantek - Zuzánková, Jansová, které jsou na ME v Dánsku, jsou všechny hráčky širšího kádru k dispozici.

Podobný model přípravy proběhne v domácím areálu také příští týden, včetně obou pátečních odvet přípravných zápas s Porubou, tentokrát však v domácí hale. Hrát se bude od 10:00 hod. a ve 13:30 hod. Další týden 12. - 18. 08. už bude probíhat více s míčem, budou se pilovat herní situace a v pátek družstvo odjede na turnaj do Šaľy, kde se v sobotu a neděli 17. a 18. srpna utká s domácím Duslem Šaľa, HC Veselí n. Mor. a ŠKP Piccard Senec.

Vyvrcholením letní přípravy pak bude 55. ročník domácího turnaje o Pohár míru, který slibuje vynikající sport. Už v pátek 23. srpna se utká naše družstvo s nově vytvořeným rumunským Dream teamem, který převzal otěže po Oltchimu Valcea, mnohonásobným mistrem Rumunska. Baia Mare do Olomouce přijede v sestavě i se sedmi rumunskými reprezentantkami. Dále budou starovat Slovan Duslo Šaľa a třetí rakouský tým ligy ZV Mc Donalds Wiener Neustadt. O dění kolem turnaje budeme průběžně informovat.