English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Večer hrajeme s mistryněmi Evropy Dánskem

Večer hrajeme s mistryněmi Evropy Dánskem 02.08.2013 09:53:03 - autor: , přečteno 1208x


Po včerejším souboji se stříbrným cekem minulého ME v roce 2011 - Nizozemsko, čeká na naše juniorky od 20:00 hod. další medailista - úřadující mistryně Evropy této věkové kategorie, celek Dánska, který nastoupí v domácím prostředí a dá se očekávat tak jako ve včerejším zahajovacím utkání Dánek proti Chorvatkám, opět bouřlivé prostředí v podobě plné haly Skansen.

Dánsk juniorky jsou dvojnásobnými mistryněmi Evropy ana finálovém tunji neskončily nidy hůře než na druhém místě, mají tedy doma dvě zlaté a dvě stříbrné a určitě budou chtít tuto bilanci doma ještě rozšířit.

Ke včerejšímu utkání přidáváme pár postřehů trenéra Lubomíra Krejčíře: „Byli jsme na soupeře dobře připravení, drželi jsme relativně dlouho vyrovnaný stav, ale kvalita individuálního projevu soupeřek byla tak vysoká, že děvčata nezvládla udržet kontakt zejména v obraně. Soupeřky nám utíkaly z klinče při obraném zákroku. A posunout se tak, aby byla obrana jednolitý kolektivní blok, jsme nezvládali kvůli rychlosti. Soupeř nás nepřekvapil ve svém týmovém projevu, ale děvčata překvapila kvalita individuálního výkonu a připravenosti hráček soupeře. Samozřejmě jsme zklamaní z toho, že jsme prohráli. Svým způsobem ten výsledek není nijak katastrofální. Odráží spíš výkonnostní rozdíl mezi družstvy. Několik hráček soupeře je výrazně vyspělejší především v síle a v rychlosti než naše hráčky, až na Elišku Jačkovou, a to se projevilo především ve druhém poločase. Rozhodně nejsem ale s výkonem holek nějak hrubě nespokojen! Je to odraz reality v rozdílu úrovně výkonnosti. Hráčky se s tím porvaly dobře, minimálně tedy svým nasazením, bojovností a přístupem k utkání i k předcházející přípravě. A to je cenné. Hrajeme dál, bojujeme a hlavně si užíváme toho, že můžeme být na takto kvalitní akci."

K dnešnímu večernímu utkání se trenér vyjádřil takto: „Dnes večer to dost možná bude hodně podobné, ale na rozdíl do Holanďanek, které mají tři, čtyři možná pět lepších hráček než my, tak v dánském celku skvěle funguje celá dvanáctka a tam v momentě, kdy prostřídají, na tom budeme stejně, jako kdyby nestřídaly. Bude to určitě složitější. Rozhodně ale budeme chtít obstát, být co nejdéle soupeři důstojným protivníkem tak, abychom před spoustou diváků, kteří v Dánsku určitě i na nás přijdou, neudělali ostudu, obstáli a pokusili se uhrát solidní výsledek. Slibovat vítězství v Dánsku při tomto poměru sil, by však byla trochu utopie"

Na pořadu druhého hracího dne bude opět osmička utkání v Koldingu a Sønderborgu.

V Koldingu nastoupí postupně:
14:00 hod. POR - NOR
16:00 hod. SVK - ROU
18:00 hod. SLO - HUN
20:00 hod. ESP - SWE

V Sønderborgu budou hrát:
14:00 hod. GER - FRA
16:00 hod. AUT - RUS
18:00 hod. CRO - NED
20:00 hod. CZE - DEN