English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Starší dorostenky > Také dorostenky Zory zahajují letní přípravu

Také dorostenky Zory zahajují letní přípravu 02.08.2013 13:56:38 - autor: , přečteno 1342x

Prázdninový poklid končí, v neděli už začínají přípravu i pro dorostenky Zory Olomouc, které odjíždějí na týdenní soustředění do Ústí nad Orlicí. Zúčastní se nově budované družstvo starších dorostenek, a hráčky mladších dorostenek, ze kterých budou vytvořena dvě družstva, která obě budou hrát v lize mladších dorostenek.

V družstvu starších dorostenek budou už chybět děvčata, která přecházejí do kategorie dospělých, jmenovitě tedy brankařky Anežka Zuzánková, Míša Havlíčková a Jaroslava Směšná, z hráček potom Nikola Jansová, která se bude připravovat v interligovém kádru žen, v kádru 1. ligy žen, tedy v „béčku" budou působit Lucka Hochvaldová a Klára Sovová, které přecházejí z důvodu dovršení seniorského věku. Novými tvářemi v kádru pak budou brankařky Dáša Beranová, která přichází z Hodonína a z družstva mladších dorostenek pak Anna Fialová. Z hráček v poli přejdou do starších hráčky roč. 96, které už v mladší kategorii hrát nemohou (Lucie Zimová, Simona Fryčáková, Marie Kyryljuková a Adriana Míšová) a pravděpodobně i jediná hráčka ročníku 97 - Markéta Hurychová.

V počátku přípravy budou ještě scházet Tereza Fryčáková, která je v současné době na ME W 19 v Dánsku a její sestra Vendula spolu s Hankou Kratochvílovou se připravují na ME W17 v Polsku. Ze stejného důvodu nebude na soustředění první týden ani trenér Lubomír Krejčíř, který je také v Dánsku, přípravu povede do jeho nuvratu asistent Marek Kolář.

Družstvo mladších dorostenek povede i v nové sezoně Jana Fischerová. Vzhledem k tomu, že do této kategorie přechází kompletní kádr družstva starších žaček (roč. 98), což představuje cca 14 děvčat, má klub v současné době na seznamu hráček kategorie mladších dorostenek 24 - 26 děvčat a byla by velká škoda, kdyby nedostaly všechny šanci hrát. Proto se vedení klubu rozhodlo projednat s ČSH možnost, aby mohla hrát v lize mladších dorostenek dvě družstva našeho klubu. Celý kádr se bude minimálně do konce srpna připravovat společně, druhou trenérkou bude Gábina Kubáčková, která pak povede oficiálně druhé družstvo i v soutěži.

V letošní sezoně je zkoušen nový model dorosteneckých soutěží. V podzimní části obou kategorii budou v Čechách a na Moravě hrát systémem každý s každým dvou kolově doma venku po dvou pěti - šestičlenných skupin. V jarní části pak první dvě družstva z každé skupiny postoupí do 1. ligy, v celostátní soutěži ( 8 družstev), družstva umístěna na dalších místech utvoří druhé ligy, jednu v Čechách, jednu na Moravě.