English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > Juniorky i přes porážku odehrály výborné utkání

Juniorky i přes porážku odehrály výborné utkání 04.08.2013 00:19:12 - autor: vasek, přečteno 1124x


Česká republika - Dánsko 21:26 (11:15)

Rozhodčí: Panayides, Andreou (oba Kypr)

Sestavy a branky:
Česká republika
: Kudláčková, Zuzánková Šíbrová - Bělohoubková, Bullová, Dufková, Šelajsová 2, Vlachová, Vlková 4, T. Fryčáková, Jačková 4, Nygrýnová, Pokorná 10/4, Kamenářová, Jansová, Malá 1.

Trenér: Mgr. Lubomír KREJČÍŘ

Dánsko: Vind, Davidsen, Elm - Aaskov, Hansen 2, Haugsted, Jensen 2, Jensen, Kyndbol 3, Meyer 6, Nielsen 1, Offendal 7, Sommer 1, Tranborg 3, Werngreen-Nielsen 1, Wichmann.

Ani druhé utkání na ME juniorek neskončilo pro české barvy vítězně. Ovšem mladé Češky nedaly svou kůži lacino. Dánky, jejich dnešní soupeř, jsou jedním z favoritů celého turnaje a Češky je pořádně potrápily. Nedovolily domácím házenkářkám vybudovat si pohodlný náskok, stále jim šlapaly na paty a o přestávce prohrávaly o čtyři branky 11:15. „Z naší strany to bylo jednoznačně vydařenější utkání než včera. Všechno bylo živější, vyhranější. Možná to byl důsledek toho, že je to druhé utkání v řadě. Přece jen my v přípravě nemáme takovou možnost sehrát tolik zápasů jako naši soupeři. Ve vývoji utkání nám šlo o to, nedostat Dánky do jejich herního tempa. To se podařilo. Možná ještě lépe ve druhém poločase než v prvním. Dařilo se nám dostatečně ubránit jejich střelkyně z dálky," komentoval výkon družstva po zápase trenér Lubomír Krejčíř.

Zkušený kouč si je vědom nedostatků ve výkonu družstva, přesto nacházel především slova chvály. „Stále nám dělá problémy bránění v pivotu, zejména při jejich cirkulačních systémech, kdy pivoti sbíhají do naší obrany. Podstatně lepší ale byla útočná činnost, zejména ve druhém poločase, kdy děvčata hrála důsledně takticky, nedovolovala si žádné experimenty a tlačila do prostoru mezi prvního a druhého krajního obránce. Zejména na levé straně v tomto excelovala Terezka Pokorná, pak v momentech, kdy na středu hrála Denisa Kamenářová, byla nebezpečnější pravá strana s Eliškou Jačkovou a domácí jsme opravdu donutili k plnému výkonu," hodnotil zápas Krejčíř.
Tereza Pokorná, autorka deseti branek v dnešním utkání, se stala nejlepší českou hráčkou zápasu a spolu s Eliškou Jačkovou a Kristýnou Vlkovou družstvo střelecky táhla. Ve druhé půli české házenkářky dokonce mírně zredukovaly dánský náskok, v závěru si však Dánky vzaly zpět pětibrankový náskok a připsaly si druhé turnajové vítězství. Pochvaly odborníků si ale vysloužily právě Češky. „Náš výkon byl odborníky oceněn hned po zápase. Byli za mnou delegáti utkání a gratulovali našemu celku k velmi dobrému výkonu!" konstatoval trenér českého týmu.

Do boje o nejvyšší příčky už Češky nepromluví, ovšem v zápase proti Chorvatkám hodlají vybojovat vítězství. „Včera jsme prohráli o čtyři, dnes o pět. Samozřejmě, na postup to není. Ale důležité je, že jsme dnes po všech stránkách obstáli v utkání s favoritem turnaje. Před dnem volna máme dobrou náladu. Odpočineme si a budeme chtít nad Chorvatkami vyhrát, protože si myslíme, že je to soupeř, kterého můžeme porazit a už jsme to jednou ukázali. Ať máme bonus do dalších bojů," uzavřel hodnocení Krejčíř.

Výsledky všech dnešních zápasů:
Kolding

POR - NOR 21:35 (12:18)
SVK - ROU 22:31 ( 8:14)
SLO - HUN 28:31 (14:17)
ESP - SWE 19:25 (12:12)
Sønderborg
GER - FRA 18:22 ( 8:14)
AUT - RUS 10:36 ( 4:19)
CRO - NED 23:30 (11:16)
CZE - DEN 21:26 (11:15)