English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > O interligové týmy je v Evropě zájem

O interligové týmy je v Evropě zájem 06.08.2013 09:17:01 - autor: , přečteno 1351x

Zajímavý posun v kvalitě jsme zaznamenali v přípravných zápasech před novou sezonou, u řady interligových týmů. Zatímco v minulých letech české a slovenské týmy u soupeřů příliš „netáhly", naše týmy se střetávaly většinou s méně kvalitní konkurencí. Asi také zásluhou vítězství Baníku Most v jedné z Evropských pohárových soutěží v uplynulé sezoně, změnila řada Evropských družstev svůj postoj, když zjistila, že také v Česku a na Slovensku se hraje kvalitní házená, čehož dokladem jsou v minulých dnech odehrané a v příštích dnech a týdnech připravované akce v rámci předsezonní přípravy.

Tak na příklad už zmiňovaný mistr Baník Most má za sebou dva kvalitní zápasy  v domácím prostředí, kde se dvakrát střetl s německým mistrem THC Thüringer ( v obou duelech vyhrál německý mistr 29:16 a 30:19), včera hrál v Mostě další přípravný duel norský třetíligový tým Follo HK. Hned po utkání naberou Černí andělé kurz Norsko, kde hodlají ve 14 dnech absolvovat 9 treíénuinků a sehrát 11 přípravných utkání s norskou špičkou.

Také slovenský mistr Iuventa Michalovce má za sebou kvalitní turnaj v rumunském Baia Mare, kde se střetl se dvěma předními týmy rumunské ligy SCM Craiova, kterou porazila 30:22., naopak s HC Zalau prohrála 35:29 a v boji o 3. místo remizovala s maďarským Debrecenem a podlehla až na 7 m hody a obsadila tak 4. místo, když turnaj vyhrála domácí HCM Baia Mare, kterou za dva týdny uvidíme na Poháru míru v Olomouci.

Hodně kvalitní turnaj se bude hrát v tomto týdnu na Zemplíně. V Chemkostav areně přivítají pět špičkových týmů, z nichž 4 budou hrát Champions League a pátý, domácí Iuventa, tam nehraje pouze proto, že Slovensko nemá potřebný koeficient. Jména účastníků Hypo Niederösterreich, ruský Rostov na Donu, polský mistr MKS Lublin, HKM Baia Mare a domácí Iuventa, to je záruka té nejvyšší kvality. Na východě Slovenska přivítají také nejlepší světovou házenkářku v dresu Hypa, Brazilku Alexandru do Nascrimento.