English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Pohár Míru > Program a výsledky > O titul si to na ME juniorek rozdají Rusko a Maďarsk

O titul si to na ME juniorek rozdají Rusko a Maďarsk 10.08.2013 11:25:50 - autor: , přečteno 1171x

Páteční program zápasů na ME juniorek do 19 roků v Dánsku, rozhodl o tom, že poprvé v dosavadní historii nepostoupilo do finále soutěže jedno ze dvou severských družstev Norsko a Dánsko. Ty se budou muset tentokrát spokojit soubojem o bronzové medaile, když o zlato a stříbro budou hrát celky Ruska a Maďarska. Složení semifinálových dvojic potvrdilo sílu mládežnické házené v tradičních zemích, které patří dlouhodobě mezi nejlepší i v seniorské kategorii. Do finále nakonec postoupil neporažený největší favorit Rusko, zatímco Maďarky už v turnaji jednou podlehly a to domácímu Dánsku. Favoritkami finále budou hráčky Ruska, Maďarky, náš soupeř v kvalifikaci o postup na ME hraném před dvěma měsíci v Novém Veselí jim ale bude jistě chtít tuto roli znepříjemnit.

V souboji o bronz se v severském derby dá očekávat nelítostný boj. Domácí Dánky budou mít výhodu domácího prostředí a podporu od plné haly v Koldingu a za sebou velmi vyrovnané semifinále, když dokázaly s Ruskami v normální hrací době hrát nerozhodně a podlehly až po dvojnásobném prodloužení. Norky ale na turnaji hrají také v pohodě, podlehly v turnaji jen Rusku, v semifinále ale narazily na Maďarky, hrající v tomto utkání v neskutečné pohodě, když se jim dařilo na co sáhly.

V dalších utkáních mimo medailové pozice na sebe narazí v boji o konečné 5. místo Rumunsko, které postoupilo přes Švédky a náš soupeř ze základní skupiny Nizozemsko, který se vypořádal s Francií. Oba poražení pak budou hrát o konečné 7. místo.

Všechna tato utkání se budou hrát v neděli Koldingu. Zápasy o konečné umístění na 9. - 16. místě se hrají v sobotu v Sondenborgu,

Od 10:30 hod. se o konečné 15.místo utkají Portugalsko se Slovenskem, od 13:00 hod. hraje naše družstvo s Chorvatskem, od 15:30 hod. se hraje o umístění na 11. místě a utkají se v něm Slovinsko se Španělskem. O 9. Místo budou hrát od 18:00 hod. Německo s Rakouskem.