English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Slavistky by chtěly vystřídat Baník Most v roli lídra

Slavistky by chtěly vystřídat Baník Most v roli lídra 15.08.2013 15:02:20 - autor: , přečteno 1275x

Slavistky by chtěly vystřídat Baník Most v roli lídra

Po dlouhé odmlce, kdy jsme vlastně ani nevěděli, jestli ještě vůbec pražské házenkářky vyvíjejí činnost, jsme objevili na jejich stránkách nejnovější informace. Jednou neházenkářskou je skutečnost, že se o náplň web stránek klubu začala starat Lucka Kantůrková a to je jistě záruka kvality, objektivity a aktuálnosti informací. Z množství informací jsme vyčetli tu nejdůležitější, že Slavistky hodlají opět postoupit v kvalitě a vrátit se po dvouleté odmlce zpátky na pozice sezon 2009/10 a 2010/11, kdy suverénně vládly nejen české házené, ale celé WHILce. Za ty dva roky se ale situace zejména na špici české házené poněkud změnila, na trůnu sedí Černí andělé a vůbec nedávají najevo, že by chtěli své dobité pozice vyklidit.

Oba rivalové také své kádry obměnili. Zatím co Most lovil na jihu a západě Čech (Borovská, Jeřábková, Matoušková), slavistky se pod vedením slovenského trenéra Hlavatého obrátily o posily směrem na východ, z Veselí ulovily Chmelařovou a Slovenku Rajnohovou, Moravanku Seluckou v Porubě a další Slovenkou je brankařka Sedláčková z Michalovců. Odchody na straně sešívaných jsou tři: ta nejznámější Klára Černá zamířila do Francie, činnost ukončila Mouleová a do sestavy se nevešla Königová.

Slavistky mají za sebou už také několik přípravných zápasů. K prvnímu měření sil si zajely do Maďarska, s prvoligovým Székesfehérvárem prohrály 31:34, druholigový Budaörs porazily 32:31. O víkendu hrály na turnaji v Německém Altlandsbergu, kde startovalo šest družstev, bundesligový HSG Blomberg Lippe, druholigové týmy Union Halle a TSV Nord Harrislee a dvě třetiligová družstva. Slavia nejprve před turnajem sehrála utkání s Blombergem a podlehla těsně 30:29. V rámci turnaje porazila domácí Altlandsberg 12:5 a Nord Harislee 13:12 a v semifinále Halle 15:13. Ve finále o první místo oplatily Slavistky Blombergu porážku, vyhrály 11:10 a ve 14. leté historii turnaje se staly prvním mimo německým vítězem turnaje.