English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Míša Hrbková dala Hypu 13 branek a Poruba vyhrála

Míša Hrbková dala Hypu 13 branek a Poruba vyhrála 16.08.2013 10:05:59 - autor: , přečteno 1501x


Sokol Poruba - Hypo Niederösterreich 30:29 (17:17)

Házenkářky DHC Sokol Poruba prožily skvělý návrat do sportovní haly v Polance, kde senzačně v přátelském utkání zdolaly rakouské Hypo Niederösterreich 30:29 (17:17). Hvězdou utkání se stala Michaela Hrbková, která se na výhře podílela třinácti góly.

Velmi vydařený přípravný zápas mají za sebou házenkářky DHC Sokol Poruba, které si ve čtvrtek vyšláply na osminásobného vítěze Ligy mistrů. V týmu mnohonásobného rakouského mistra se představila i známá Brazilka Alexandra Do Nascimento, která byla v minulém roce vyhlášená nejlepší házenkářkou světa! Jednatřicetiletá nejlepší střelkyně MS v roce 2011 vstřelila tři góly a nakonec porážku neodvrátila.

Hypo Niederösterreich byl lepší v prvním poločase, kdy ale bojovně naladěná Poruba držela s favoritem krok. „Asi nás Hypo trochu podcenilo, ale to nic nemění na tom, že máme z výhry velkou radost. Hrály jsme kolektivně a dařilo se nám i střelecky. Sportovně ale musíme uznat, že jsme měly dneska i dost štěstí," uvedla Michaela Hrbková. „Pořád tomu výsledku nemohu uvěřit, je to neskutečné, co se nám podařilo. Loni jsme s Hypem prohráli o jedenáct branek a podobný výsledek jsme čekaly i tentokrát. Po prvním poločase jsme si ale za nerozhodného stavu řekly, že nemáme co ztratit a nakonec zápas vyhrály. Nesmíme si myslet, že jsme teď nové mistryně světa. Byla to jen příprava. Dobře ale zahrál celý tým, je to kolektivní vítězství," uvedla Hrbková.

Kouč Poruby Ján Beňadik mluvil podobně. „Holkám jsem před utkáním řekl, že mě konečný výsledek nezajímá, že si mají zápas užít. A do puntíku to splnily. Pro nás to byla super příprava proti silnému a kvalitnímu celku. O to větší radost z výsledku pochopitelně máme," řekl Beňadik. „Výkon byl z naší strany velmi dobrý a výsledek je takový bombonek. Zase to ale nemá cenu nijak přeceňovat. Hypo je taky ve fázi přípravy a určitě si dneska vykoušelo věci, které potřebovalo. Výhru bereme s pokorou, je nám jasné, že v zápase evropského poháru by výkon soupeře byl asi daleko kvalitnější. Ale znovu říkám, že pro nás mladý celek, to je velká vzpruha do další fáze přípravy. Holky ukázaly, že na Interligu budeme dobře připraveni," dodal Beňadik.

Branky: Hrbková 13, Adámková 6, Poznarová 6, Rechtorisová 3, Minarčíková 1, Uhráková 1 - Fernanda da Silva 10, Rodrigues 5, Acimovičová 5, Maulerová 3, Nascimento 3, Dinizová 2, Cavaleiro 1.

Zdroj: www.sokolporuba.cz