English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Už v pátek se hraje první utkání 55. ročníku Poháru míru

Už v pátek se hraje první utkání 55. ročníku Poháru míru 22.08.2013 16:36:01 - autor: , přečteno 1569x

Většina interligových týmů má před sebou víkendové turnaje a zápasy, které jsou pro všechny generálkou před začátkem podzimní části interligové soutěže. Největší akcí je bezesporu Slovácký pohár v Hodoníně, kde ale startuje z interligy pouze slovenský mistr Iuventa Michalovce. Jejími soupeři budou celky zvučných jmen - Toulon Saint Cyr (FRA), Lokomotiva Zagreb (CRO), ÉTV Érdi (HUN), BNTU BelAZ Minsk (BLR), Lada Togliatti (RUS). Blízkosti místa konání turnaje využijí také dva moravské celky Veselí a Zlín, které mimo rámec turnaje sehrají zápasy s Toulonem, resp. s Togliatti.

V Praze na Slavii budou sledovat o víkendu mezinárodní  turnaj, kde mimo intraligových týmů Slavie Praha a Poruby budou hrát ruský LUČ Moskva, německý MTV Altlansberg a maďarský Budaörsi. Mistrovský Baník Most končí svou přípravu v Norsku, na které sehrál 9 utkání a vrací se domů. O ostatních družstvech a jejíich přípravě bohužel na webu informace nejsou.

Hodně kvalitní bude určitě turnaj v Olomouci a už páteční utkání ukáže, jak jsou na tom domácí házenkářky. Trenér Bělka však bude postrádat dvě hráčky, nemocnou Martinu Huráňovou a absentovat bude také Tereza Kubáčková, která je po lehčí operaci kolena. Jinak by měl být hráčský kádr kompletní, i když není podle našeho názoru na dlouhou a těžkou sezonu nijak široký. Trenéři využijí kvalitních soupeřů k vyzkoušení nových prvků ve své hře, rezervy jsou zatím především v přechodu do rychlého útoku. Nezbytné ke zlepšení herního projevu je zatím poměrně vysoký počet technických chyb. Družstvo se také zaměří na zvýšení kvality hry v postupném útoku.

Hráčský kolektiv i realizační tým je připraven sehrát se všemi soupeři co nejpříznivější výsledky, je si však vědom toho, že to proti soupeřům zvučných jmen nebude lehké. Nejdůležitější však bude využít turnaje jako poslední možnosti ke zvýšení herní přípravy před WHIL. Na turnaji v Šale se ukázaly v dobrém světle všechny tři brankařky, pro které bude domácí turnaj možností potvrdit, která z nich si vybojuje pozicvi jedničky pro první zápasy WHIL. Herně se začíná dařit Katce Růžičkové, která se v Šale stala ejlepší hráčkou turnaje. Prosazovat se začíná i Kristýna Salčáková, která nastřílela 16 branek, dařilo se také Aničce Gebre Selassie.

Hned jejich první soupeř, kterým bu:e v pátek od 19:00 hod. rumunský účastník Champions League HCM Baia Mare bude hodně velkým soustem. Rumunky jsou již druhý týden na cestách, po přípravném zápase v Rakousku, kdy vyhrály nad Unionem Korneuburg 39:21, odjely do Německa, kde absolvovaly v Schmelzu nedaleko Saarbrückenu mezinárodní turnaj Sparkassen Ladies Cup, kde postupně hrály s Thüringerem HC 20:28, s Metz Handball 29:28, porazily norský Byasen Trondheim 24:12 a ve finále znovu podlehly Thüringeru 18:29. Nejlepší brankařkou celého turnaje byla vyhlášena rumunská brankařka Paula Ungureanu. Ve výborné formě se na německém turné představily zejména spojky Eliza Buceschi 16, Laura Oltean a Melinda Geiger s 11 a Luciana Marin, vesměs rumunské reprezentantky