English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Dnes začína interliga

Dnes začína interliga 08.09.2007 07:39:07 - autor: , přečteno 2193x

Tříměsíční pauzu využila všechna družstva k tomu, aby si hráčky odpočinuly po namáhavé sezoně a následně aby se co nejlépe připravily na nový ročník. Nastal čas změny dresů, řada týmů se citelně posílila, naopak z některých družstev odešla řada výborných hráček, které zkusí štěstí v jiném působišti. Ze zatím známých skutečností asi nejvíc posílil právě náš dnešní soupeř, kterému odešla z kádru jediná hráčka, naopak přišly slovenské reprezentantky Štetáková z Ban.Bystrice, Školková a Beňušková z Michalovců a další výborné interligové hráčky Szöllösiová, Z. Janšáková a brankařka Vaverková. Naopak největší úbytek hlásí B.Bystrica (odchod Tobiášové do Michalovců a Štetákové do Bratislavy) asi bude dost citelný. Michalovce sice ztratily trojici hráček, ale vynikající střelkyně Tobiášová bude spolu s Tothovou asi nejúdernější zbraní slovenského mistra. Zatím mnoho toho nevíme o nováčkovi z Nitry, výsledky z posledního turnaje v B.Bystrici, kde dokonce remizovala s domácím celkem však napovídají, že půjde o zdatného soupeře.

Pokud jde o česká interligová družstva bude jistě zajímavé, jak se s odchodem svých zkušených opor Adámkové a Zachové vypořádá mladý tým mistrovské Slavie. Velký pohyb v kádru se odehrál ve Veselí Z rodinných důvodů na čas tým opustila Lenka Fleková, další odchody už nejsou tak citelné (Marečková a obě Srbky Djurka a Pascik). Naopak příchody brankařky Pavly Škavronkové, návrat Jarmily Kočí po mateřské, příchody Štěrbové z Kunovic, Pažourkové ze Zlína a Ukrajinek Vinyatynské, Udovychenko a Chetvertakové napovídají, že Veselanky budou opět po roce útočit na titul. Sokol Písek bude asi i nadále spoléhat zejména na Keclíkovou, v záloze ale má řadu mladých juniorských nadějí, určitým oslabením může být ukončení činnosti brankařky Mlčochové. V družstvu Zlína prakticky ke změnám nedošlo, odešla jen Pažourková a nedá se předpokládat nějaký výrazný výsledkový posun proti minulé sezoně.. Nováček z Jindřichova Hradce také posiluje, velkou oporou může být nejlepší střelkyně 1. ligy Martínková z Mostu, do branky se postaví ostřílená Lucie Kantůrková.

V našem družstvu došlo také k několika změnám. Do Německa odešla nejlepší střelkyně družstva Kateřina Růžičková, dalšími úbytky z kádru jsou Kovářová a Chmelařová, naopak střeleckou jedničkou týmu by se měla stát Kateřina Vašková, do kádru se prosadila i Bětka Holická, která se vrací do mateřského klubu po ukončení studia v Ostravě. Novými tvářemi jsou také Kristýna Salčáková a Dominika Selucká obě z Kunovic, které si však zatím léčí operovaná kolena a do hry se zapojí v následujících týdnech. Zejména Salčáková, která má už zkušenost ze svého ročního působení ve Slavii a figuruje také v širší nominaci seniorské reprezentace, by měla výrazně posílit konkurenci na křídlech domácího celku.

V prvním kole se dnes střetnou:
15:00 Písek - Zlín
17:00 J.Hradec - B.Bystrica
17:30 Olomouc - Bratislava
18:00 Šala - Nitra
18:00 Michalovce - Veselí n.M
Celé kolo završí nedělní dohrávka, kdy se v Praze od 18. hod utkají Slavia Praha a Trenčín.

Dnes nás v 17:30 čeká zápas s týmem ŠKP Bratislava. S tímto družstvem (ještě v minulém ročníku startovalo pod názvem ŠKP Štart Bratislava) se naše družstvo střetlo dosud 4x. V prvním utkání v Olomouci v září 2005 jsme s tehdejším nováčkem soutěže jen remizovali 14:14 (7:4), v odvetě v lednu 2006 v Bratislavě jsme prohráli o jedinou branku  24:23 (13:14), stejně jako v listopadu minulého roku kdy jsme v Bratislavě prohráli 31:30 (16:15). Jedinou výhru si naše děvčata připsala dubnu letošního roku kdy v domácím prostředí vyhrála 27:23 (16:11). Věřme, že dnes naše děvčata vstoupí do nové sezóny vítězně a proto:

ZORA do toho!!!