English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Interliga > Před Hanačkami je Sokol Písek - ten si na nás věří

Před Hanačkami je Sokol Písek - ten si na nás věří 28.08.2013 11:05:23 - autor: , přečteno 1411x

V sobotu otevírá své brány nový ročník interligové soutěže žen a Olomoucké házenkářky čeká cesta do jižních Čech, kde bude jejich soupeřem celek Sokola Písek. Internetové stránky klubu vytrvale mlčí, Jihočešky jsou spolu se Sencem a Partizánským jedinými družstvy WHIL, odkud nepronikly na veřejnost vůbec žádné informace o průběhu přípravy, změnách v hráčském kádru a další zajímavosti, které by příznivce házené mohly zajímat. Na stránkách Jihočeského Deníku jsme objevili pouze obsáhlý rozhovor z 9. srpna 2013, ve kterém se k dění v klubu vyjádřil prezident klubu MUDr. Rudolf Žaba. Pro naše příznivce otiskujeme část rozhovoru, který by mohl naše příznivce zajímat.

Bylo konečné šesté místo v minulé sezoně pro vás zklamáním?
Ne, my hodnotíme uplynulou sezonu jako úspěšnou. Sice jsme v ní nenavázali na bronzový úspěch z předchozího roku, ale po odchodu řady opor družstva do zahraničních či domácích klubů odehrál hodně oslabený celek slušnou sezonu..
Nastaly v Sokole Písek nějaké změny v realizačním týmu?
Došlo k jediné změně, kde asistenta trenéra Michala Horáka nahradil Antonín Pokorný. Je to trenér z Prahy, jenž má zkušenosti v práci v mužské složce. Trenérem zůstává Jan Slavík, vedoucí družstva Miloslava Vrabcová, masérem a kondičním trenérem je Jan Andrlík a předsedou a lékařem družstva jsem já.
Příznivci písecké házené jsou jistě zvědavi na změny v hráčském kádru...
Do Mostu odešla naše dlouholetá opora Michaela Borovská, jejíž přestup do mistrovského klubu je však stále v jednání. Přestupní termín končí 31. srpna a já doufám, že bude celá tato záležitost řádně uzavřena mezi oběma kluby a nebude ji muset řešit svaz házené.
Pavla Sukdoláková, která v minulé sezoně velmi dobře zapadla do týmu, se připravuje na mateřské povinnosti a lze jí jenom popřát, aby těhotenství dobře zvládla. Já doufám, že po skončení mateřských povinností se k nám Pavla opět vrátí. Nadále jednáme s Lucií Vyhnalovou, které chce z pracovních důvodů ukončit sportovní činnost.
Monika Lidová, jež studuje v Praze medicínu, odchází na hostování do prvoligového Sokola Kobylisy II. Otazník visí u Zuzany Keslerové, která je v současné době soukromě v Kanadě, takže se nezapojila do přípravy. Čekáme na zprávu ohledně jejího návratu a dalším působení v našem týmu.
A pamatovali jste na posílení týmu?
Určitě ano. Do Písku se po třech letech vrací spojka Nikola Šichmanová, která naposledy hrála třetí ligu v Německu. S ní přichází z německé soutěže spojka a křídlo Nikol Jansová, což je levoruká házenkářka. Další posilou je spojka Anna Dolejšová z Českých Budějovic, kterou čeká v interlize premiéra.
V jednání je příchod hráčky z Mostu výměnou za Michaelu Borovskou. Tým by mělo doplnit několik děvčat, která hrála v minulé sezoně za písecký celek v lize starších dorostenek. Jsou to Dominika Bullová, Veronika Benešová a Dominika Pravdová.
Na jaře v týmu chyběla Jana Rusfelová, hrající na postu pivota, která byla v dubnu na operaci křížových vazů a s tréninkem začne teprve začátkem září. Celý podzim bude chybět Kateřina Vrabcová, jež odcestuje na tři měsíce zajišťovat v Peru charitativní akci Péče o postižené děti.
Kdy a kde sehrajete první přípravná utkání?
Do zahájení interligy sehrajeme několik přátelských zápasů. První utkání nás čeká 19. srpna s juniorkou Slavie v Praze. Další zápasy jsou ještě v jednání, zejména s HC Plzeň. Ve dnech 24. až 26. srpna se zúčastníme turnaje v Otrokovicích, který jsme v minulých letech třikrát za sebou vyhráli.
Jaký očekáváte vstup do nového ročníku interligy?
Úvodní zápas nového ročníku WHIL sehrajeme v sobotu 31. srpna doma s Olomoucí. Pro první kolo je to velmi hratelný soupeř, proti kterému se nám daří. Navíc tým z Hané opustila velká opora, výborná brankářka Barbora Raníková, takže se pokusíme před našimi příznivci získat první body.
S jakými cíli do sezony jdete?
Naší snahou bude poprat se o účast v play off a konečné čtvrté místo v Česku.


Autor: František Bořánek - Jihočeský deník

Pro úplnost dodejme ještě výsledky družstva Sokola Písek na turnaji o víkendu v Otrokovicích, kde skončil Sokol Písek na 2. místě, když tři družstva měla stejný počet bodů a rozhodla minitabulka vzájemných zápasů.

Sokol Písek - Jiskra Otrokovice (1. Liga ČR) 27:23
                    HC Zlín „B" (1. Liga ČR) 26:30
                    Inter Bratislava (1. Liga SR) 30:25
                    Union St.Pölten (2.liga Rakousko) 31:22