English version Mapa webuProhlášení o přístupnostiOdběr novinek© 2006-12 DHK Zora OlomoucWebprogramming & webdesign PPPO
Dámský házenkářský klub ZORA Olomouc
Nacházíte se: DHK Zora Olomouc > Další družstva > Mladší dorostenky > Domácí příprava mladších dorostenek Zory

Domácí příprava mladších dorostenek Zory 30.08.2013 09:07:22 - autor: , přečteno 1464x

Domácí příprava mladších dorostenek Zory

Nejvyšší soutěž házenkářek - interliga WHIL má o tomto víkendu svou premiéru, olomoucké ženy zajíždějí v sobotu do jižních Čech, kde změří síly se Sokolem Písek v boji o interligové body. Olomoucký příznivec ženské házené však ani tentokrát nezůstane bez svého sportu. V neděli se v hale DHK ZORA Olomouc, představí pětice družstev v přípravném turnaji mladších dorostenek před mistrovskou soutěží.

Hrací systém dorosteneckých soutěží řízených ČSH, zkouší v letošní sezoně premiérově zajímavou novinku. Pro podzimní část soutěží bylo 23 družstev mladších dorostenek rozděleno do čtyř skupin, dvě v Čechách a dvě na Moravě a v nich se dvoukolově střetnou každý s každým doma - venku (10 utkání). Po skončení podzimních zápasů ve skupinách se z prvního a druhého družstva ze všech čtyř skupin, vytvoří osmičlenná 1. celostátní liga mladších dorostenek, která bude v jarním pokračování, hrát dvoukolovou soutěž každý s každým doma - venku o titul mistra ČR (14 utkání) a další medailová umístění. Z družstev umístěných ve skupinách na dalších místech se vytvoří dvě skupiny 2. DL mladších dorostenek (jedna v Čechách a jedna na Moravě), které sehrají rovněž soutěž systémem každý s každým.

Olomoucký klub bude mít v nastávající sezoně DL dvě družstva mladších dorostenek, protože ze starších žaček přešlo po sezoně do dorostu věkově prakticky celé jedno družstvo. Družstvo „A", převážně děvčat roč.nar. 1997, vedené trenérkami Janou Fischerovou a Sylvou Zimovou, budou hrát ve skupině „ X" a soupeři jim budou celky Hodonína, Havl. Brodu, Vel. Meziříčí, Bohunic a Pardubic. Družstvo „B", složené převážně hráčkami ročníku 1998, vede trenérka Gabriela Kubáčková a ty budou startovat ve skupině „Y", spolu s družstvy HC Zlín, Ostrava-Zábřeh, Sokol Poruba a Sokol Karviná.

Mistrovské soutěže dorostenek začínají v letošní sezoně až o víkendu 21. a 22. září 2013, proto se v rámci přípravy uskuteční v neděli přípravný turnaj mladších dorostenek, kterého se zúčastní oba celky DHK ZORA Olomouc, dále pak HC Zlín, Tatran Bohunice a starší dorky TJ Nový Jičín. Přijďte se podívat na tuto zajímavou konfrontaci.

Rozpis turnaje: neděle 01. 09. 2013

1. 08:30 DHK ZORA Olomouc „A" - DHK ZORA Olomouc „B"
2. 09:20 TJ Nový Jičín - HC Zlín
3. 10:10 Tatran Bohunice - DHK ZORA Olomouc „A"
4. 11:00 DHK ZORA Olomouc „B" - TJ Nový Jičín
5. 11:50 HC Zlín - Tatran Bohunice
6. 12:40 TJ Nový Jičín - DHK ZORA Olomouc „A"
7. 13:30 DHK ZORA Olomouc „B" - Tatran Bohunice
8. 14:20 DHK ZORA Olomouc „A" - HC Zlín
9. 15:10 Tatran Bohunice - TJ Nový Jičín
10. 16:00 HC Zlín - DHK ZORA Olomouc „B"